Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » niedokończony ogród na leśnej

Pokaż wątki Pokaż posty

niedokończony ogród na leśnej

asiha 22:01, 26 kwi 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
Mieszkam przy ul.Leśnej,póki co, piaszczystej,ale są plany które mają to zmienić.Mój ogród od frontu jest ne skończony,dlatego bardzo proszę o porady dotyczące zagospodarowania rabat na zdj.
Jest to strona południowo-wschodnia . W rabacie okrągłej , myślę na środku o czymś na pniu lub jakieś drzewko w stylu bonsai a wokoło żurawki różne lub lawendę???
Na rabacie pod płotem - nie wiem co posadzić, bo rabata jest dość wąska, chyba jakieś iglaki.Na tle zieleni sąsiedzkiej za płotem chyba krzew liściasty kolorowy, a dalej nie wiem. PO drugiej stronie wjazdu wzdłuż płotu mam pęcherznice i liliowce, ładnie wygląda jak są liście, jak ich nie ma to cały płot jest goły, tak więc tutaj chciałabym iglaki. Tych tui, które widać na 2zdj. już tam nie ma.
Pozostaje jeszcze mała rabata pod murem domu(cały dzień w słońcu i bywa przeciąg.
Pliss pomóżcie, bo czas leci a ja stoję z robotą...
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
asiha 22:04, 26 kwi 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
Mieszkam przy ul.Leśnej,póki co, piaszczystej,ale są plany które mają to zmienić.Mój ogród od frontu jest ne skończony,dlatego bardzo proszę o porady dotyczące zagospodarowania rabat na zdj.
Jest to strona południowo-wschodnia . W rabacie okrągłej , myślę na środku o czymś na pniu lub jakieś drzewko w stylu bonsai a wokoło żurawki różne lub lawendę???
Na rabacie pod płotem - nie wiem co posadzić, bo rabata jest dość wąska, chyba jakieś iglaki.Na tle zieleni sąsiedzkiej za płotem chyba krzew liściasty kolorowy, a dalej nie wiem. PO drugiej stronie wjazdu wzdłuż płotu mam pęcherznice i liliowce, ładnie wygląda jak są liście, jak ich nie ma to cały płot jest goły, tak więc tutaj chciałabym iglaki. Tych tui, które widać na 2zdj. już tam nie ma.
Pozostaje jeszcze mała rabata pod murem domu(cały dzień w słońcu i bywa przeciąg.
Pliss pomóżcie, bo czas leci a ja stoję z robotą...
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
asiha 22:56, 06 maj 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
a gdyby tak: 1. na rabacie owalnej: na środku cis na pniu, wokoło trzmielina a na zewnątrz żurawka w odcieniu żółtym, albo odwrotnie: najpierw żurawka a na zewnątrz obwódka z trzmieliny? 2. na rabacie pod murem: na środku trzmielina na pniu obsadzona lawendą lub bukszpanem? co Wy na to? dalej nie mam pomysłu pod płotem? Pomożecie?
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
asiha 23:29, 09 maj 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
Pomocy....!
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
asiha 00:03, 30 cze 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
wracam tu znowu a pomocy brak

może ktoś się zlituje jak podam moją propozycję:
1. mała rabata pod murem: na środku trzmielina na pniu, koło pnia stip i wokoło lawendy. Wszystko obsypane kamykiem - co Wy na to???

2. rabata owalna: na środku sosna wejmutka na pniu, wokolo żurawki, po zewnętrznej bukszpan albo trzmielina - rabata obsypana kamykiem - co Wy na to?

3. rabata pod płotem - nie mam pomysłu

Wszystkie rabaty nasłonecznione...
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
Toszka 21:21, 30 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kolor elewacji prosi się o jasne akcenty.
Ciężko coś proponować jesli nie podajesz wymiarów, ani stylu ogrodu w jakim chcesz go mieć.
Trudno do ciebie trafić, bo mało cię na forum i nie znamy twojego gustu.

Sosna wejmutka krotko będzie mała. Urośnie. Bardzo urośnie i to kółeczko nie będzie jej służyć. Jasne żurawki przypala słońce.

Napisz coś więcej o swoim ogrodzie. Nie da się niczego proponować w ciemno... nawet jak chęci pomocy są...

powiem szczerze, ze to kółko w trawniku to takie mało aranżacyjne. Lepiej by pasowała ładna rabata przy chodniku, przy domu pas roślin. Takie małe rabatki trudne są do zaplanowania bo i tak będą ginąć jak kropla w morzu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiha 01:17, 02 lip 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
Toszka, dziękuję za zainteresowanie. Jak naoglądam się pięknych ogrodów na tym forum, to już w ogóle popadam w kompleksy z tym moim mizernym ogródeczkiem " w proszku". Teraz do rzeczy:

w ogrodzie mam trochę traw, mało żurawek, berberysy, jałowce, tawuły, świerk inversę,buk pendulę ... to rośnie z tyłu domu, natomiast front domu - jak widać na zdj.
rabata owalna jest już wyodrębniona (śr, 1,7m)-chyba,że zlecę mężowi trochę powiększyć. Jeśli nie sosnę to co proponowałabyś?
Pod murem rabata 108 x187 m.- pomyślałam że trzmielina na pniu będzie ładnie odznaczała się na ciemnej ścianie?,obok kostka na stolik i 2 krzesełka, może na tle brązowej ściany posadzić coś wysokiego w donicy - ale co? Pod płotem rosną pęcherznice, liliowce i tawuły - i to na pewno muszę zmienić: myślę o cisach kolumnowych na wys. płotu.a na jego tle - nie wiem co?

na rabacie po drugiej stronie chodnika (gdzie stoją wiadra )wymiary na zdj. - może np.tak:
pod płotem cisy - jako ekran na wys. płotu, na ich tle hortensje, a przed nimi obwódka żurawek?
albo:
połączenie róży wielkokwiatowej w odcieniu różowym z lawendą, jako tło pod płotem źywotniki zachodnie odmiany np. 'Yellow Riban'? kule bukszpanu na obwódce a przed nimi rozplenicę japońską 'Moudry'.??
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
asiha 01:19, 02 lip 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
a może coś rzeczywiście jeszcze wzdłuż chodnika?
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
Toszka 08:46, 02 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
a da dię cały plan frontu rozrysować z (w miarę) utrzymaniem skali i zaznaczeniem kierunków świata?
Bardzo wieje simą i na wiosnę? z której strony?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiha 23:52, 04 lip 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50

Toszko Dobra Duszyszko wstawiam rzut prowizoryczny frontu z wymiarami rabat i ewentualnie pomocnicze zdj., jest to część wschodnio południowa - rabata pusta pod płotem jest na słoneczniona od godzin południowych, ze względu na drzewa, które dają cień rano, natomiast cała reszta w słońcu prawie cały dzień.Co do wiatrów, nie jest to jakiś zaciszek, ale też bez przesady
ostanie zdj. inspiracja rabaty pod domem (oczywiście z 1 trzmieliną)




____________________
Niedokończony ogród na leśnej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies