Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » niedokończony ogród na leśnej

Pokaż wątki Pokaż posty

niedokończony ogród na leśnej

asiha 12:17, 19 wrz 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
Toszko, właśnie po wstawieniu zauważyłam że pierwsze zdj. jest mało czytelne, wieczorkiem coś z nim zrobię aby powiększyć. Dziękuję Ci bardzo za cenne wskazówki
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
asiha 17:20, 19 wrz 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50


Wiem, że conica lubi chorować (będę opryskiwała)- widziałam fajny okaz w szkółce.

nie wiem co posadzić między cisami a tawułami, które są blisko obrzeża, więc przed nimi juz nic nie zmieszczę, ale pomiędzy cisami będzie trochę luzu...
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
asiha 17:21, 19 wrz 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
dorysowane stożki, to dosadzone szmaragdy, których brakuje jako kontynuacja już rosnących....
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
Toszka 19:14, 19 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zamiast świerka srebrnego w rogu posadź serba. Nie pożałujesz - rośnie tak samo wysoko, kolor podobny, a nie łapie go tak ochojnik i inne paskudy. No i serb nie łysieje od dołu. Jest też węższy. W rogu najlepiej by wyglądały 3 świerki.

W kwestii świerka srebrnego - nie daj się zwieść zdjęciom pokazowym. Na forum jest sporo ogrodów w których te świerki stały się problemem. Choćby Asica musiała usuwać kolosy, bo złapały szkodnika i choroby i stanowiły zagrożenie.

W kółku, zamiast świerka Conica bardzo polecam posadzenie ładnej szczepionej na ok. 65cm nóżce sosny, np. "Winter Gold', 'Ophir' lub innej zmieniającej zimą kolor igieł na żółty. Jeszcze o tym nie wiesz, ale będziesz ją uwielbiać

Cis Hicksii ma czerwone owocki, a Hilli nie. Tylko taka różnica... i w cenie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiha 23:01, 19 wrz 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
to mi wbiłaś zagwostkę tą sosną, bo mi tak się spodobała conicaa o reszcie moich wypocin co sądzisz?
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
Toszka 23:35, 19 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Reszta wypocin ma ręce i nogi...aczkolwiek dobrze by było, abyś zimą zwróciła uwagę skąd wieją najzimniejsze wiatry. Będzie trzeba pomysleć nad osłoną, bo inaczej przy trudnych zimach, które ostatnio nas omijają może być nieciekawie.

Odnośnie Coniki - jest to przykład rosliny, która jest cudna jak jest mała. Z wiekiem traci na urodzie i zaczyna być zmora ogrodnika. Takie sa tez jałowce, cyprysik groszkowy 'Boulevard', świerk srebrny i jeszcze inne, którymi z racji własnego zdrowia psychicznego lepiej nie zawracać sobie głowy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiha 08:23, 20 wrz 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
Toszka, jesteś niesamowita, co włączę kompa - tu już odpowiedź!
Dziękuję, podziwiam Twoją cierpliwość i dobroduszność (bez podlizywania się)!
Teraz czeka mnie wyjazd po zakupy do szkółki...
Wiem, że conica rośnie bardzo wolno, to może jej brzydki wygląd nie będzie już moim problemem...
a co jeszcze sadzisz o tym, abym wzdłuż chodnika (rys 4.) posadziła 4 szt. świerku glauca globosa i podsadziła np. trzmieliną...
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
asiha 08:24, 20 wrz 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
a i jeszcze... a osłoną nie będą cisy i szmaragdy?
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
Toszka 12:37, 20 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Moja Droga jeśli chcesz Conika ok.15 letnie, prawie 2m wysokie to oddam z pocałowaniem reki... fakt, trochę wyłysiałe od północy, bo przędziorek buszuje, a ja już nie mam ochoty lać chemii i czyścić od środka z kilogramów suchego...

Uprzedzam po prostu z Conicą, bo za 6-7 lat nie podam dobrodusznie rękawa do ocierania spłakanego nosa

Cisy i szmaragdy dadzą osłonę, ale czasami wiatry wieją falami - góra, dół- i warto obserwować ogród skąd idą zimne wiatry. Zwłaszcza w okresie marzec-kwiecień, kiedy rośliny budzą się do życia, a jeden powiew przymrozku załatwia je na długi czas. W takich przewiewnych miejscach warto posadzić np. drzewo, które będzie ten powiew rozbijać.

Odnośnie 'wzdłuż chodnika" - musisz przemyśleć na spokojnie. Widzę, że masz tendencje do bordo i niebieskiego. Nie krytykuje, to kwestia gustu. Uswiadamiam ci twoje wybory. Trzmielina w takiej aranżacji będzie wymagała cięcia w dywan. Mnie by się nie chciało
Dodatkowo zima nie wygląda super dobrze - łapie różowy odcień i czasami wygląda smętnie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiha 13:46, 20 wrz 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
no i po to jest ogrodowisko...przekonałaś mnie!
szukam sosny WG - ale będzie ciężko, w mojej okolicy widziałam tylko Low Glow
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies