Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony azyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony azyl

malgol 08:16, 09 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Przyszłam z rewizytą i jestem zachwycona! Twój ogród jest piękny i dorodny Zachwyca oczko wodne i trejaż ( bramka) z pięknymi pnączami. Zwróciłam uwagę szczególnie na te elementy ,których u siebie nie nigdy mieć nie będę z braku miejsca a bardzo bym chciała
Pozdrawiam i będę zaglądać
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 22:41, 09 maj 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Staram się utrzymywać ogród w stylu zbliżonym do naturalnego- rośliny muszą sobie radzić w czasie suszy lub nadmiernej ulewy ( nie mam na działce prądu ani wodociągu- do podlewania używam deszczówki lub wody ze studni ). Tą różnorodność doceniają zwierzęta- ryby w stawku, żaby, motyle, pszczoły, trzmiele, przyleciał nawet fruczak gołąbek- polski koliber.
Lubię podglądać przyrodę. Poniżej kilka zdjęć podgladnietych żab

____________________
Maryla Mój zielony azyl
MUZA 22:58, 09 maj 2016


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 604
Witaj Marylko masz już piękny kolorowy ogród i dorodne żabki
____________________
Agnieszka - Ogród MUZY
malgol 07:58, 10 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ale super te żaby!!
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 22:28, 12 maj 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Ciąg dalszy wędrówki po działce.
Idąc ścieżką obok żwirowiska dochodzimy do stawku z czerwonymi karasiami. Zresztą, do oczka można też dojść od " plaży ".
____________________
Maryla Mój zielony azyl
Edyta10 22:39, 12 maj 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Bardzo ładny masz ogród rybki,żabki super piękny zakątek z brzozą i ławeczką, podziwiam, tym bardziej że nie masz prądu i wody, a bez tego wiadomo ciężko... ja też u siebie chciałam podzielić ogród na pokoje, ale na razie nie mogę, mój eM musi wjeżdżać autami na posesję, moja działka ma 537 metrów,podobnie jak u Ciebie, a wydaje mi się że u mnie pusto,a u Ciebie ogromny gąszcz
____________________
Ogródek nad jeziorem
Maryla 00:02, 13 maj 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Ten gąszcz tworzę od 12 lat. Na działkę dojeżdżam 4 km. Nie zawsze mogę być na niej codziennie, dlatego staram się dobierać rośliny tak, żeby sobie same radziły.
Na początku też było pusto

____________________
Maryla Mój zielony azyl
Maryla 13:32, 15 maj 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Marchewka, cebula, rzodkiewka, buraki już ruszyły. Po " zimnych ogrodnikach" na swoje grządki trafią pomidory, dynia, cukinia i ogórki

____________________
Maryla Mój zielony azyl
malgol 08:11, 16 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ale zazdroszczę takiego warzywnika! ja mam tylko dwie wielkie ( co prawda) skrzynie, ale i tak zawsze musze wybierać pomiędzy warzywami , które posadzę ,żeby się wszystko pomieściło.
A ty masz miejsce jeszcze na kwiaty między warzywami! Cudo
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 22:12, 16 maj 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Mój warzywnik wcześniej wyglądał tak:


Co rok zwiększa się jego powierzchnia.
____________________
Maryla Mój zielony azyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies