Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony azyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony azyl

malgol 08:49, 07 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ale pięknie! A znasz nazwy tych funkii pod świerkiem? Szczególnie tej niebieskiej?Tą zielono-żółtą chyba mam
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 23:48, 08 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Niestety nie znam. Kupowałam je dawno. Wtedy nie zwracałam uwagi na dokładne nazwy, bo nie byłam fanką host. Kupiłam, bo potrzebowałam zapełnić miejsca cieniste. Nie przypuszczałam, że je tak polubię i że one są takie wdzięczne w hodowli.
Porównywałam tą zielono-niebieską że zdjęciami na funkia. pl i chyba będzie to Christmas Tree.
Wezmę kiedyś tablet na działkę i na miejscu spróbuję oznaczyć, choć przy tak ogromnej ilości odmian może to być nielada problem.
____________________
Maryla Mój zielony azyl
Maryla 23:10, 12 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
A oto późno-wiosenna odsłona mojego ogrodu :


____________________
Maryla Mój zielony azyl
Maryla 23:13, 12 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
I róże...

____________________
Maryla Mój zielony azyl
Maryla 23:18, 12 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Maj i czerwiec to najpiękniejsze miesiące w ogrodzie
italic text
____________________
Maryla Mój zielony azyl
malgol 13:08, 14 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ale te róże masz zjawiskowe U mnie pada od kilku dni więc ogród z okna oglądam i podglądam zdjęcia innych na O. Czekam aż po deszczu rosliny " wybuchną" z nową siłą.
Co robisz ,że margaretki czy jak to popularnie zwą rumianki tak ładnie Ci i gęsto rosną? Ja mam w donicach i szybko przekwitają i nie chcą się rozrastać...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:09, 14 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A co za pnącze " włazi" na domek?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
anabuko1 13:17, 14 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Masz piękny, przestrzenny, różnorodny, kolorowy ogród.
Podoba mi sie tutaj
Śliczne piwonie.I okazałe kępy funki.Suuper!!
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Maryla 23:34, 14 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Róże nareszcie poczuły się u mnie dobrze. Przez kilka lat stękały.
Z margerytkami prawie nic nie robię- to jest dzika odmiana. One były na łące, z której stworzyłam ogród, od zawsze. Same się rozsiewają. Jedynie młode, które potem wyrosną w miejscach bardzo nietypowych usuwam na kompost. Reszcie daruję życie i potem jest efekt jak na zdjęciach. Gdy przekwitną, ścinam pędy kwiatostanowe, zostają same kępy liści.
Do odmian margerytek hodowlanych też nie mam szczęscia, więc już nie eksperymentuję z nimi. Te moje dzikie-udomowione mi wystarczają.
Lubię je bardzo, bo przypominają mi moje dzieciństwo- polne bukiety z margerytek, maków, chabrów , kąkoli i wyki
Oj! Ale się rozmarzyłam...
A na domek włażą mi: bluszcz zwykły, winobluszcz trójklapowy i winobluszcz pięciolistny.

____________________
Maryla Mój zielony azyl
malgol 08:08, 15 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ale piękne te pnącza! I latem i pewnie jesienią wyglądają powalająco
Mi margarytki też przypominają dzieciństwo u babci dlatego cały czas próbuje je zadomowić u siebie. Ale w donicach są krótkotrwałe i nie tak ładne jak w naturze.
To oczko wodne masz bajkowe
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies