Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony azyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony azyl

malgol 08:03, 31 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ale piękny kolor maja Twoje piwonie Śliczny ten azyl !
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 23:45, 31 maj 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Żwirowisko zmieniło znowu barwy- biało kwitnie margerytka, rogownica, a w głębi na różowo goździki, zaczynają też kwitnąć pojedyńcze goździki czerwone- dzikie, przyniosłam je z łąki.

Trzecie i czwarte zdjęcie wyglądają jakby były zrobione komputerowo, ale są oryginalne- zrobione są krótko przed burzą, przy zachmurzonym niebie, co dało taki efekt.
____________________
Maryla Mój zielony azyl
malgol 08:59, 01 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A zrobisz zdjęcie tym czerwonym ,dzikim goździkom? Jakieś zbliżenie? Bardzo jestem nimi zainteresowana
Urocze to twoje żwirowisko
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 21:02, 01 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Ok. Jak tylko jutro będzie pogoda zrobię.
A odnośnie mojej piwoni- ona zmienia barwy jak kameleon- pąk jest czerwony, płatki po rozwinięciu są łososiowe, potem jasnieją aż do żółtego, wreszcie opadają jako kremowe.
Jak mi się uda, spróbuję pokazać to na zdjęciu.

____________________
Maryla Mój zielony azyl
Maryla 21:15, 01 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Poniżej zdjęcie z ubiegłego roku- zbliżenie dopiero zrobię

Na lewo od napastnicy, pomiędzy trawami: kostrzewą siwą a miskantem olbrzymim, takie małe, delikatne kwiatuszki.
____________________
Maryla Mój zielony azyl
malgol 13:11, 02 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Takie gożdziki to ja chyba kupiłam w szkółce na swój skalniak.Nie wiedziałam ,że rosną gdzieś dziko
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 20:36, 02 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
To jest goździk polny. Parę lat temu jechałem na działkę rowerem polną drogą przez pola i przy niej zauważyłam go no i od razu wykopałam.
W ogrodzie mam też sporo margerytek polnych- pozostałość po łące, z której mój azyl zaczęłam tworzyć. Na początku je traktowałam jak chwasty, teraz je rozsadzam
Z innych dzikich roślin mam bratki polne, fiołki leśne, niezapominajki, żywokost lekarski, barwinek mniejszy, kaczeńce, pałkę wodną...
...
____________________
Maryla Mój zielony azyl
Maryla 23:04, 03 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Obiecałam zdjęcie polnych goździków, które kwitną w moim ogrodzie i poniżej je zamieszczam.
A tu moja krzewuszka, w tym roku zakwitła bardzo obficie
____________________
Maryla Mój zielony azyl
malgol 13:20, 06 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No tak sobie je wyobrażałam tylko ,że ja swoje kupiłam w szkółce i myślałam,że inaczej się nie da

Piekne te Twoje "udomowione" roślinki
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 00:03, 07 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Roślinność teraz wprost wystrzeliła- ciągle robię zdjęcia, żeby uwiecznić to piękno natury
Już musiałam zrobić trochę porządku w telefonie i tablecie, bo mi zaczyna brakować miejsca na zdjęcia
____________________
Maryla Mój zielony azyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies