Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony azyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony azyl

malgol 08:07, 17 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ale super!! ja niestety poza skrzynie nie wyjdę bo miejsce niby by się znalazło , ale niestety zacienione a warzywa wymagają słońca Tylko miejsce dla 2 skrzyń w słońcu się znalazło.
A twój warzywnik jest piękny!
Dobrze ,że masz do niego i reszty ogrodu jazdy na koniec miejscowości bo to jeszcze jest do wykonania. Ja też od pracy odpoczywam pracując w ogrodzie i jeszcze kilka lat temu jeździłam co tydzień albo co drugi 120 km żeby się zregenerować bo mieliśmy mały domek na wsi.
Teraz po pracy rzucam torbę i pędzę do ogrodu Najchętniej nawet obiadu bym nie gotowała
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 09:37, 17 maj 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Dzięki za bardzo miłe słowa.
Tylko północna strona jest trudna do hodowli warzyw. Jeśli od wschodu lub
zachodu masz miejsce, gdzie choć przez parę godzin jest słońce, to też możesz to wykorzystać. Przeczytałam gdzieś, że w półcieniu dobrze rosną koper, melisa, mięta, lubczyk, pietruszka naciowa, burak czerwony, roszponka, jarmuż, brokuł, rzodkiewka, groszek, kalafior, sałata też urośnie.
Ja na działkę jeżdżę prosto z pracy- mam ze sobą wcześniej przygotowany obiad i na miejscu go odgrzewam na kuchence turystycznej w domku. A potem albo chwila relaksu albo od razu praca z roślinami
Aha, a jeśli chciałabyś uprawiać zioła, można je wkomponować w rabaty kwiatowe.
Tyle na razie, żeby nie przynudzać.
Zrób kiedyś zdjęcie swojego warzywnika i tych zacienionych miejsc, jeśli oczywiście chcesz i pokaż, może uda się coś wspólnie wymyślić.
____________________
Maryla Mój zielony azyl
malgol 09:48, 17 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No właśnie jest jak mówisz Zrobię zdjęcia i pokaże, ale już teraz powiem, ze u mnie cień powodują drzewa ,których jest dużo na działce a z którymi nie chcę się rozstać. Własciwie jest to półcień bo podcinam gałęzie i trochę słonca dochodzi, ale i tak ograniczam się do warzyw ,które opisałaś .
Ale wszystkiego mieć nie można..
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 09:53, 17 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
To moje uprawy. Później zrobię zdjęcia ,żeby pokazać usytuowanie na działce
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 10:08, 17 maj 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Tak, masz rację. Ważne, że staramy się dobrze wykorzystać to, co mamy
A Ty masz piękną, leśną aurę w swoim ogrodzie.
Ja też mam kilka sosen i świerków, które posadziłam 13 lat temu i próbuję taki lasek stworzyć.
____________________
Maryla Mój zielony azyl
malgol 10:30, 17 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No wygląda jak regularny las a nie lasekI te urocze serduszkiBardzo je lubię. Ja mam różową. Jak pogoda się poprawi zrobie kilka zdjęć bo na razie zimno u na jak w grudniu
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Ankadobrzyni... 20:24, 18 maj 2016


Dołączył: 06 maj 2016
Posty: 28
Witaj Gosiu
trafiłam do zaczarowanej krainy chyba... cudnie kolorowo, klimatycznie baardzo mi się u Ciebie podoba. Będę zaglądać podziwiać rybki żólwika i żabki super.
____________________
na 6 arach porozmawiajmy o ogrodowych czarach
malgol 08:29, 19 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Nabrałam ochoty na białą serduszkę i chyba sobie taka sprawię jak Twoja Da rade pod sosnami?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 09:12, 19 maj 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Da radę. Ja właśnie mam ją posadzoną pod sosnami.
____________________
Maryla Mój zielony azyl
Maryla 23:43, 30 maj 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Witam po dłuższej przerwie. Nie było mnie w Polsce a w związku z tym i działka musiała sobie radzić beze mnie
Różaneczniki najlepszy okres mają już za sobą, ale za to piwonie w tym roku zakwitły bardzo obficie.



W najbliższym czasie zrobię więcej zdjęć i parę tu wkleję.
____________________
Maryla Mój zielony azyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies