Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Migdałek, jego urok.. i utrapienie

Pokaż wątki Pokaż posty

Migdałek, jego urok.. i utrapienie

Gardenarium 09:07, 30 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
caletto napisał(a)
Jedno z moich młodych drzewek zaczyna usychać, pięknie kwitło jeszcze 3 tygodnie temu, całe pokryte kwiatami. Teraz większa jego część wygląda jakby usychała a liście są tylko na pojedynczych gałązkach. Drzewko zostało posadzone wiosną zeszłego roku, po zimie puściło pąki i tak jak pisałem zakwitło bardzo pięknie. Było podlane trzy razy wraz z przyjściem ciepłych dni, zasilone raz florovitem uniwersalnym. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu !!!!!
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KrzysztofWojcik 09:07, 30 maj 2015

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 98
Klasyczna monilioza migdalka. Przytnij krotko i spryskaj topsinem. Odbije. Migdalki tak maja.
____________________
caletto 09:07, 30 maj 2015

Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 21
KrzysztofWojcik bardzo dziękuję za odpowiedz. Prosze powiedz mi jeszcze, mam obciac wszystkie te chore gałęzie bardzo krotko az do pnia i pozostawic tylko te trzy,cztery galazki z lisciami ? Bede w tym wypadku musial pozbawic drzewko wiekszosci galezi i zostanie tyczka z dwoma badylkami -) oczywiscie jesli to konieczne , tak zrobie ale nie bedzie to zbyt drastyczne ciecie dla drzewa ?
Karol99 09:08, 30 maj 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Kupiłeś migdałka i o niczym nie wiedziałeś jak większość. Nie przejmuj się one tak mają, potem skończy się zasychanie pędow i pięknie odbije. Zasada jest taka, przed kwitnieniem w kwitnieniu i po kwitnieniu pryskamy Topsinem. Po kwitnieniu bardzo krótko ścianamy, tak na 3 oczka. Migdałkowi się nic nie stanie, wręcz przeciwnie ślicznie się zagesci i do jesieni będzie wielki.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Asisko_2005 19:44, 02 cze 2015


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
A mogę jeszcze teraz ciachnąć?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Chmurka 08:24, 03 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 28
Bardzo prosze Was kochani o pomoc z poprzednim postemna wcześniejszej stronie, nie wiem co zrobić z drzewkiem. Bardzo mi go szkoda ah. Pozdrawiam
____________________
Karolina - poczatkująca zapalona ogrodniczka. Ogród pod chmurką
KrzysztofWojcik 09:25, 03 cze 2015

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 98
Chmurko, szczepione na pniu migdadłki są niestety krótkowieczne. Jeśli dalej nie wypuścił liści to już nie wypuści i trzeba wyrzucić, niestety.
____________________
Chmurka 16:16, 06 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 28
Ah no to klops, no cóż jeśli trzeba wyciąć to trzeba. Może jakieś porady jak to zrobić aby nie uszkodzić rosnących pod nim rododendronów ? Co radzilibyscie posadzić w miejsce migdałka aby dawało trochę cienia dla trzech sporych RH ?
____________________
Karolina - poczatkująca zapalona ogrodniczka. Ogród pod chmurką
Gardenarium 08:49, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miłorząb Mariken, śliwa wiśniowa Nigra.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dorowel 07:16, 15 lip 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Witajcie. Mój migdałek zaczyna się buntować, albo coś go zjada. Część liści wygląda jak na zdjęciach. Nie widzę żadnych dziwnych robaków stołujących się na nim, a dziurki zasychające wyglądają jak czyjeś śniadanie. Może to jakiś grzyb? Nie mam pomysłu jak go ratować. Może Wy macie jakieś sugestie?

____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies