Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Turzyca po zimie

Pokaż wątki Pokaż posty

Turzyca po zimie

JoannaRR 19:04, 17 maj 2016

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 11
Witam
Mam kłopot z turzycami frosted curls, po pierwszej zimie u mnie z kilkunastu sztuk tylko dwie ładnie ruszyły i się zazieleniają, połowa padła, a pozostałe ruszyły ale częściowo, tzn, że niemal cała kępa jest sucha jak siano , a tylko miejscami pojawiają się zielone listki. (wiosną były przycięte)
Co zrobić z nimi teraz? Zostawić takie pół suche kępy? A może wykopać i oddzielić żywą część od tej zeschniętej?
Będę wdzięczna za pomoc.
Sebek 21:10, 17 maj 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tak jak piszesz - oddziel to co zielone, a suche wywal. Sam tak zrobiłem ze swoimi, tylko wsadziłem je do doniczek, ale możesz też do ziemi Kiedys się zagoją
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 09:48, 01 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
skakankaa napisał(a)




Wygląda jak wpna zdjęciu. Zmarzła? Zabrakło jej podlewania? Wyczytałam gdzieś, że zimą podlewać w okresach kiedy nie ma mrozów, więc podlałam dopiero jakiś czas temu. Gdzie popełniłam błąd? Czy ona się "wskrzesi", czy mam ją przyciąć ?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi doświadczonych ogrodników .


Tak, wygląda, że zmarzła, powinna zimować w gruncie w zacisznym miejscu, nawet zakopana z doniczkami.

Gdzie jest błąd? Ano turzyce są wrażliwe na większe mrozy jakie są w naszym kraju, Holandia to co innego i tam zimują. Tutaj, poza tym, że była nie ochroniona bo w skrzyneczkach, narażona na wysuszający wiatr, to jeszcze miała sucho. Więc katastrofa na 100%.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
skakankaa 17:09, 01 mar 2017


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 13
To co zrobić aby uniknąć tego błędu na przyszłość. Skrzynki raczej nie zakopię bo nie mam gdzie a i pewnie nie wyszłoby to na dobre skrzyni. Podlać nie mogę jak mróz jest.. czy mogę? Ocieplić skrzynkę? Może obcięcie liści coś da?
:/
Gardenarium 19:50, 01 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyjąć turzycę przed zimą ze skrzynki i zadołować gdzieś na osiedlu w krzakach. Innego wyjścia nie ma.

Kosztuje 8-15 zł. Po prostu posadzić te dwie sztuki co roku nowe.

Ja co roku sadzę w gruncie nowe wymarznięte co najmniej 50 szt, więc te twoje dwie to pikuś

W takiej ekstremalnej uprawie, jaką jest skrzynka na balkonie, trzeba zmieniać nasadzenia co najmniej 3 razy w roku, aby zawsze było ładnie. Parę groszy i masz pięknie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
skakankaa 09:07, 02 mar 2017


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 13
Dziękuję serdecznie Pani Danusiu za pokrzepienie . Wydawało mi się, że kupułam je za większe pieniądze , W tym roku to sprawdzę w poprzednim mscu zakupu . Poza tym szkoda mi zmarnowanych roślinek było, ale jeśli tak to nie przejmuję się.
Pozdrawiam serdecznie
Gardenarium 09:44, 02 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na balkonie nie masz zbyt wielu możliwości zimowania, no musisz się pogodzić z częstymi zmianami. Nie sadź roślin "wiecznych" bo to się szybko znudzi. Bądź kreatywna i zmieniaj sobie nasadzenia.

teraz ciemierniki z turzycami, potem prymulki z jakimś drzewkiem karłowym, latem petunie, jesienią wrzosy czy chryzantemki. Śledź aranżacje w donicach.

http://www.ogrodowisko.pl/tag/dekoracje

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz72 10:52, 16 maj 2018

Dołączył: 16 wrz 2015
Posty: 37
Jak długo trzeba czekać na turzycę Red Rooster żeby ruszyła po zimie. Wiosną została niestety przycięta tak jak trawy
Gardenarium 21:50, 16 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powinna już ruszyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies