Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Domowa nutella i masło orzechowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Domowa nutella i masło orzechowe

Ana 12:22, 19 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Kto - tak jak ja - da się pokroić za domowe słodkości do chleba ten niech notuje - proste i przyjemne przepisy na domową nutellę i masełko orzechowe

NUTELLA



Składniki na około 280 ml kremu:


•80 g orzechów laskowych (około 2/3 szklanki)

•3/4 szklanki mleka skondensowanego słodzonego

•90 g gorzkiej czekolady

•3 łyżki golden syrupu, miodu lub syropu z agawy - dałam miód

Orzechy laskowe podrumienić (podprażyć) na patelni lub w piekarniku (temperatura 180º), mieszając od czasu do czasu. Obrać z brązowych skórek - najlepiej schodzą po podprażeniu, jeśli zawiniemy je w papierowy ręcznik i potrzemy. Orzechy ze skórkami nadałyby kremowi gorzkiego smaku. Ostudzić.

Ostudzone włożyć do malaksera (foodprocessora). Zmiksować na płynną masę (mniej więcej 8 minut ciągłego miksowania). Orzechy najpierw będą zmielone jak do wypieków, potem powstanie z nich masło, po ostatnich 5 minutach miksowania powstanie z nich w miarę gładki i tłusty płyn - mój malakser mimo, że nowy nie dał rady - wszystko zostawalo na ściankach, więc doszłam tylko do konsystencji masła, ale mimo to efekt finalny bardzo smaczny.

W garnuszku z grubym dnem umieścić mleko skondensowane, połamaną gorzką czekoladę, syrop. Podgrzewać na małej mocy, do rozpuszczenia się czekolady, mieszając by wszystkie składniki się połączyły. Taką mieszankę, jeszcze ciepłą, wlać do malaksera, do przygotowanej wcześniej masy orzechowej. Zmiksować przez 2 minuty, na gładką masę. Nałożyć do słoiczków, odstawić w temperaturze pokojowej, do stężenia.

Przepis z bloga www.mojewypieki.blox.pl

MASŁO ORZECHOWE




Składniki na słoiczek (250ml):
• 150g orzeszków solonych z puszki

• 100g chałwy waniliowej

• 1 łyżka masła

Orzechy zblenderuj na mączkę, w której jednak będzie odrobina większych kawałków. W miseczce rozdrobnij widelcem chałwę. Dodaj do niej orzeszki i masło. Całość wymieszaj dokładnie na zwartą masę... tak, np. widelcem

Zmiksowałam z 2 łyżkami masła, żeby było bardziej kremowe...smakuje idealnie, Tuska wcinała na kolację aż miło,

Przepis - http://justmydelicious.blogspot.com/2010/09/maso-orzechowe-jak-snickers_29.html

Zdjęcia moje - żeby nie było
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
anula_wn 13:34, 14 cze 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Ana kusicielko !
to już wiem co w weekend zrobię, ale przy moich 2 łasuchach starczy na krótko
____________________
anula mój mały raj na ziemi
monteverde 13:43, 14 cze 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Też robiłam nutelkę przepis w książce Tupperware też super smakuje
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 14:52, 16 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ana - uwielbiam Cię za ten przepis Muszę to mieć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 14:54, 16 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ana - "znienawidziłam" Cię za ten przepis.... D...a mi urośnie!
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sanszka 08:01, 24 paź 2016

Dołączył: 24 paź 2016
Posty: 1
Nutella nie, ale masła orzechowe uwielbiam. Chociaż bardziej się staram żeby jednak słodkości w siebie nie wciskać. Trafiłam na świetne masło migdałowe, czyste bez soli i cukru, czy oleju palmowego. Więc jak dla mnie świetne, bez zbędnych cukrów i nie pójdzie w boczki.
baqster 22:34, 13 cze 2017

Dołączył: 30 kwi 2017
Posty: 2
Próbowałem kiedyś zrobić domową nutelle, ale coś mi nie wychodziło, sprubuję z tego przepisu zobaczymy czy tym razem się uda
Jula84 11:52, 20 lut 2023

Dołączył: 20 lut 2023
Posty: 3
nutelle na szybko polecam robić z daktyli i kakao może nie smakuje 1:1 jak nutella ale i tak jest super. A masło orzechowe robię tak ze mielę w blenderze wybrane orzechy ze szczyptą soli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies