Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie ;)

Gardenarium 22:57, 31 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie rośnie na patelni, mówimy o odmianie Evergold



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewfcia 23:09, 31 lip 2012

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
No tak w pierwszej chwili skojarzyłam Carex z inną roślinką... Miałam je posadzone za kulkami ale, że były zbyt niskie to zamieniałam je na Pennisetum "Little bunny".
A może skoro już mam trawy za kulkami to lepiej pozostać przy trawach czy dodać żurawki. Nie chcę aby wyszedł na tak małej przestrzeni misz-masz
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
monitka 13:04, 01 sie 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No jednak nie ma to jak oko Szefowej świetna rada! carexy albo żurawki będą się świetnie komponowały w tym miejscu jestem ciekawa co wybierzesz
Jakiś czas temu spory wybór żurawek był w RO, zajrzałam tam wczoraj ale były tylko jasno zielone niestety bez oznaczeń więc nie wiem jaka to odmiana...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
ewfcia 15:58, 14 sie 2012

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Będą turzyce . W RO narazie nie ma więc trzeba szukać dalej..
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
Moniika 22:51, 14 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Ślicznie u Ciebie bardzo elegancko i z klasa popatrzylam ze Danusia Ci Carex Evergold radzi do słońca i ja z tego skorzystam, i taka sobie posadzę pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
ewfcia 20:09, 17 lip 2013

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Uff, w końcu po tak długim czasie mogę powiedzieć, że przedogródek wykonany!!!
Chciałabym jeszcze na jesień posadzić tuz przed ekranem z cisa czosnki ozdobne. Chyba przebiją się przez ten grys, jak myślicie?
A oto efekt końcowy:



A ponieważ zostało nam jeszcze grysu to chcę/muszę zrobić jeszcze jedną rabatkę, która oprócz tego ze ma ładnie sie prezentować to jeszcze musi umożliwić dostęp do skrzynki elektrycznej ( wrr, że akurat tu musi być ta skrzynka). Zarys rabaty wykonany dziś pośpiesznie prezentuje sie następująco:




Chciałabym na tej rabacie posadzić kule bukszpanowe oraz na pniu trzmielinę, cis lub miłorząb Mariken i w węższej części żurawki, jak Wam sie wydaje będzie dobrze? Nie za chuda ta rabatka? Dobry kształt? Poradźcie coś proszę. A lawendy rosnące od skrzynki w stronę różanecznika będą usunięte. Natomiast różanecznika wraz ze świerkiem podsypane będą korą.
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
A_gawa 20:24, 25 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Tu też Ewfci ni ma? ;(
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
KasiaW76 18:19, 19 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Pieknie u ciebie i teren ładny.... i fajnie widzieć skarpy będę popatrywała co posadzilas na nich ciekawego.
Twój rzut domu i terenu jest podobny do mojego...
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 18:20, 19 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Zazdroszczę Ci przedogrodka. ..
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 18:29, 19 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
ewfcia napisał(a)




Ale mi podsunełas pomysł na mój front domu... i wizualnie to co nie mogłam sobie wyobrazić Ty masz już wykonane. Rabata gdzie są jakby niedosadzone bukszpany myslalam, że jak tak zrobię to będzie źle wyglądać a u Ciebie jak pięknie się to prezentuje.... normalnie z nieba mi spadłas

P.s. jaka masz odmianę cisów ?
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies