Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie ;)

Gardenarium 20:00, 10 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo prosta i jasna koncepcja.W "moim" stylu. Bardzo lubię takie rozwiązania.
Jeśli chcesz zrobic korę pod azaliami, trzeba je wydzielić ekobordem lub kostką. Bardzo ładny pomysł zagospodarowania ogródka. Wymaga precyzji wykoniania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewfcia 00:15, 23 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Od ostatniego wpisu minęło niestety sporo czasu a temat ogrodu musialam odłożyć na pewien czas ale teraz sprawy mam pozamykane i wracam do działania bo droga przede mną jeszcze bardzo długa. Ciągle nie mogę się zdecydować jak posadzić rośliny i jakie, co chwilę zmieniam zdanie, przekładam, kombinuje a sprawy mi nie ułatwia skarpa na której ma powstać rabata.

Na końcu skarpy myślałam żeby posadzić, dereń, hortensje limlight, miskanty, z przodu trzmielinę lub inne niskie roślinki i na ścianie bluszcz. Przed kamieniem (w rogu zdjęcia) rośnie już sosna Schwerina "Wiethorst" a rośliny które widać z tyłu na zdjęciu to mój tymczasowy przechowalnik.
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
ewfcia 00:15, 25 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Witam.
Ciekawe czy ktoś oprócz mnie siedzi jeszcze o tej porze i duma nad tym co posadzić w swoim ogródku ?
Przedstawiam Wam koncepcję nasadzenia rogu działki. W tle rosną już jałowce blue arrow (wys. ok 80 -100 cm) przed nimi świerk serbski. W planach chciałabym posadzić po jego bokach różaneczniki Cunningham's white, a przed nim dwie hortensje bukietowe np "bombshell" ze względu na niewielkie rozmiary. Przed nimi chciałabym posadzić właściwie to jeszcze nie wiem co... Myślałam o obwódce z bukszpanu albo może jakąś fale zrobić która będzie ciągnąć sie dalej?
Świerk rośnie w odległości 3m od płotu czyli do jałowców zostaje jakieś 2,5 m myślicie, że to wystarczy dla tej koncepcji?
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
ewfcia 10:45, 25 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Jaka szkoda, że nikt nie zagląda
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
abiko 11:07, 25 maj 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Ewfcia.. ładny dom, fajnie będzie, ale w jakim stylu chcesz mieć ogródek? i może zacznij od jednego miejsca, bo ja się pogubiłam
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
ewfcia 11:20, 25 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Witaj Abiko miło, że zajrzałaś
Chciałabym stworzyć ogród elegancki i harmonijny. Marzy mi się ogród na kształt Danusiowego....
Kwiaty w przewadze bieli z dodatkiem różu i fioletu.
A z tymi miejscami to sama wiem, że strasznie skacze. Jak wpadnie mi jakiś pomysł albo dane puste miejsce bardziej zadziała mi na nerwy i wyobraźnię to cóż, nie mogę się powstrzymać, choć z drugiej strony czuję, że się gubię i nie ogarniam.
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
ewfcia 11:42, 25 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Do kompletu dołączam mapkę poglądową terenu.
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
popcorn 12:22, 25 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ladny dom!
Duzy ogrod, zeby zrobic z niego cos na ksztalt Danusiowego bedziesz musiala duuuuzo roslin posadzic

Skupmy sie moze na jednym miejscu, rozrysuj, powiedz co tam chcesz a czego nie, jaka rola pelni ten fragment, jak jest nasloneczniony itp.
Musisz ziemie chyba jakos uzyznic, to sa piaski? Z wierzchu troche czarnoziemu widze sypaliscie - ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze chyba za malo???
Ten front z kulkami mi sie podobal, ale co to sa te 3 rzedy z bialymi kropkami? Bez nich super

pozdrawiam!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
ewfcia 13:26, 25 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Właśnie kombinuje z lewym rogiem tam gdzie rośnie świerk. Mam kupione dwa różaneczniki cunningham's white i chciałabym je posadzić po bokach tego serba (mam nadzieję, że miejsca będzie wystarczająco) a przed serbem hortensje może Silver Dollar lub Bomb Shell ze względu na rozmiar jaki osiągają (ok 1,5m). Myślę, że będę musiała kilka lawend wysadzić, które rosną z boku. Myślę żeby wyglądało to mniej więcej tak:
Zastanawiam się czym wypełnić i co dać przed żeby to jakoś zakończyć i nawiązać do lawendy z boku i do tego co ma być po prawej stronie.. Kierunki świata i skala zaznaczone są na szkicu.

Co do ziemi to mamy niestety piasek ale oczywiście będę wymieniać ziemię pod krzewy, mam nadzieję, że dadzą radę. Ogród myślę, że powinien mieć kształt litery L wtedy z tarasu zawsze będzie widok mam nadziję, że na ładny ogród.
Front, z dwóch stron jest ten sam układ tylko na szkicu jest pokazana część z przejściem do ogrodu : w tym pustym prostokącie będą posadzone trzy sztuki cisa w kostkach z bukszpanu i wysypane żwirem. Na froncie zastanawiam się co posadzić przed kulami z bukszpanu dużo miejsca tam nie ma. Za to słońce od 10 godziny do zachodu.
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
Diana 12:54, 26 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
witam, zajrzałam przywitać się Ładny dom ,duży ogród i pomysły też ciekawe. Z ciekawością będę podglądać jak to wszystko się rozwija. Dużo nie pomogę bo raczej jestem "świeża" i też się jeszcze uczę..Ale styl Danusiowy przy takim domu będzie wyglądał elegancko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies