Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wśród dębów.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród dębów.

carolina01 15:07, 25 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Przepraszam, ze na razie wrzucam printscrean ale piszę z telefonu, a zdjecia mam w laptopie. Wieczoem wrzucę lepsze foto.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 15:10, 25 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Na razie jest tu lawenda, ktora ucierpiala z powodu przesadzania, które było niezbędne ze wzgledu na prace brukarskie. Jest do przesadzenia ale czekam az będę pewna co do tego co ma byc na tej rabacie i zakupie rosliny.

____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
Gdanszczanka 00:10, 26 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Witaj Karolina - wpadam z rewizytą
Masz piękne ramy dla ogrodu
Za dużo nie doradzę ale kciuki za wenę i niemalejący zapał mogę trzymać
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
carolina01 13:11, 28 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Niestety brak czasu powoduję, że nie piszę systematycznie. Poza tym jakoś się podłamałam, bo nie mam koncepcji na ten mój przedogródek Niby mam mnóstwo pomysłów ale jak podchodzę do rabaty to nie wiem jak to wszystko rozplanować.

Wstawiam jeszcze raz zdjęcie ten rabaty z którą nie mogę sobie poradzić. Jest tam już Graciimius, na razie mały ale jest nowo posadzony więc mam nadzieję, żę w przyszłym sezonie już ruszy z kopyta. Przesadziłam tam Hortenscje limelight, bo rosła w złym miejscu, przyduszał ją berberys. Teraz chciałam jakoś ułożyć kule bukszpanowe (szumnie powiedziane Kule ), mam je wyhodowałam przez siebie więc jeszcze są małe i nie do końca kuliste. Mam jeszcze 5 stożków bukszpanowych ale nie wiem jak to wszystko rozmieścić Chciałam tu jeszcze żurawki i jakieś niewysokie trawy.



Teraz są tu lawendy ale do wywalenia.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 13:14, 28 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Tu zdjęcie robione z boku domu od zachodniej strony.



Zachodnia strona domu.



____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 13:19, 28 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Tył domu z tarasem.



teraz patrzymy w lewo...



teraz w prawo...



Za mną Jeszce spory teren ale chcę się na razie skupić na przodzie.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
Toszka 13:55, 28 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
carolina01 napisał(a)



Teraz są tu lawendy ale do wywalenia.


mam propozycję - ten fragment pod płotem brązowym - ja bym dosadziła szmaragdy. Dodatkowo ruchomą część bramy też bym przesłoniła żywopłotem/ekranem ale z cisa. Natępnie całą rabatę od strony domu dałabym bukszpanową obwódkę.
Pas hortencji od bramy po łuku i wzdłuż szmaragdów. Jesli chcesz to pomiędzy hortkami sekwencja z miskantów - ze 3-5.

Rabatę bym obsadziła kombinacją grup/"rodzin z kul bukszpanowych, albo z kostek bukszpanowych. Jesli chcesz rozplenice to proponuję jakieś niewysokie np. Little Boy.
wszystko musi być czyste i klarowne bez przeładowania gatunków roslin.

A w tym czasie eMa bym urabiała, aby przed tarasem zrobił murowane piętra-donice, bo ta skarpa nie ten tegens
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
carolina01 14:52, 28 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Toszka rozumiem, że to są dwie propozycję na tę rabatę (?)

Ta druga to waśnie moja koncepcja ale uproszczona i o to chyba chodzi, że tam chciałam za dużo włożyć.

O takim ekranie z cisa też myślałam i bardzo mi się podoba cis ale boję się go bo jest trujący, a ja mam trójkę dzieci, może niepotrzebnie.

Co do skarpy to tera też bym zrobiła takie donice drewniane żeby pasowały do tarasu i jak już się odgrzebiemy z bardziej pilnymi pracami to na pewno go będę urabiać
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
Toszka 15:12, 28 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
dałam jedna propozycję - zywopłocik bukszpanowy od strony podjazdu + kule róznej wielkości pogrupowane, a pomisdzy rodzinkami np. trawy.

Cis bez owoców to Hillii. Tak ten biedny cis jest diabolizowany, a przeciez trujące są niemal wszystkie piekne rosliny, np. bukszpan, rododendrony czy choć by thuje...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
carolina01 15:34, 28 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Przeczytalam jeszcze raz twoj post i juz rozumiem co gdzie. Spróbuje wieczorem zrobic wizualizację czy dobrze to sobie wyobrazem, chdzu mi głównie ocrozmieszczenie tych grup kul z bukszpanu.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies