Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wśród dębów.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród dębów.

makadamia 08:59, 08 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Hej,

Podałabyś wymiary tych rabat, bo zdaje się że tam nie ma dużo miejsca.
W kwestii komponowania topiarów dużo było o tym mowy w zeszłym roku w wątku Anbu. Bardzo ładnie skomponowane stożki i kulki ma Przemek z "Ogrodu małego, ale pojemnego".
Ogólna zasada jest taka, żeby czubki topiarów tworzyły trójkąt i żeby były różnej wielkości.

Mniej więcej coś takiego:


Pomiędzy największymi stożkami miskant (jeśli jest tam dużo słońca) a całą resztę wypełnić hakone lub turzycą Ice Dance (zimozielona). W hakone możne dosadzić czosnki.

Czy te krawężniki od rabaty przy wjeździe położyliście luzem, czy na suchy beton? Bo chciałabym zaproponować przeróbkę



I ostatnia sprawa: jak Wam się sprawuje żwirek na podjeździe? Nie ma błota? Nie nosi się do domu? Chciałam zastosować go przy swoim domku letniskowym zamiast tych paskudnych kratek betonowych i próbują mi go wyperswadować
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
bleebla 22:36, 15 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
pisałaś, że chcesz nasiona stipy. Jeśli dalej potrzebne, napisz swój adres w wiadomości prywatnej.
____________________
Aga - Mała eLeczka
carolina01 14:49, 18 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Bardzo mi miło, że ktoś odpowiedział w moim wątku mimo, że nie jestem zbyt aktywna ale na wytłumaczenie mam dwójkę chorych dzieci roznoszących dom.

Aga dziękuję bardzo za stipy ale udało mi się kupić nasiona wysyłkowo firmy Legutko. Wysiałam je 14 stycznia i na razie cisza, czekam aż wykiełkują. Dodatkowo czekam jeszcze na przesyłkę od mikina34.

Makadamia bardzo ale to bardzo dziękuję za te wizualizacje jakoś chyba nie mam zmysłu planowania przestrzennego, a to mi trochę rozjaśniło w głowie.

Jeżeli chodzi o krawężniki to nie mogę ich zmienić, bo są na stałe na suchym betonie. Natomiast ze żwirku jesteśmy zadowoleni, choć to etap przejściowy , bo kiedyś ma być kostka granitowa. Błoto się nie nosi ale też te kamienie nie są rzucone na gołą ziemię czy tylko na agrowókninę. To jest podjazd, który był przygotowany na to, że będą tam jeździć auta więc wybrana była ziemia na około metr, potem wrzucone wielkie kamienie, potem drobniejsze, an końcu taki żwir różnej frakcji, a na końcu ten kamień z wierzchu i wszystkie warstwy zagęszczane skoczkiem. Więc jest tam suchutko ta, że teraz mogę w pantoflach chodzić jak już nie ma śniegu.

C.D.N... bo obudziła się mój najmłodszy syn.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 16:19, 18 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Teraz ta rabata frontowa wygląda tak. Są tam tuje Danica, turzyce Evergold i cebulowe- krokusy i czosnki olbrzymie dlatego na razie nie mogę jej zmienić. Wysiana stipa też powędruje na tą rabatę.

Zbliżenie
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 17:25, 18 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Tzn. ta rabata ma krawężnik tylko od strony żwirku, z drugiej strony jest tylko ecobord, który można wyjąć i zmienić kształt rabaty ale ze względu na cebulowe mogę to zrobić dopiero jak przekwitną.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 17:42, 18 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
makadamia napisał(a)






Ta rabata ma takie wymiary:
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 18:02, 18 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Właśnie dojrzałam pierwsze kiełki mojej stipy
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 18:30, 18 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Coś takiego wymodziłam ale sama nie jestem do tego przekonana.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
Radziu2013 18:42, 18 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Witam
Karla pomyśl może jeszcze o trzmielinach szczepionych na pniu, fajny byłby również jakiś dodatek z konwalnika czy werbeny ( coś co by cieszyło oko kwiatami )
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
carolina01 10:57, 19 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Tu mam chyba coś lepszego:
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies