Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wśród dębów.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród dębów.

Aneta1309 13:11, 14 sie 2016


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Witaj!masz już ładne tło do nasadzeń w postaci żywopłotu Podoba mi się to co Ci radzi Toszka. Bukszpan może nie jest najtańszym rozwiązaniem ale wcale tak wolno nie rośnie ja bym kupiła mniejsze egzemplarze i poczekała jakieś dwa sezony bo warto właśnie przeglądałam zdjęcia u siebie i jestem w szoku jak szybko mi urosły.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
carolina01 13:05, 18 sie 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Aneta dziękuję za odwiedziny. Niestety bukszpany w okolinczych szkolkach to koszt ok 45 zl za sztukę i to dos male egzemplarze, a ja bym potrzebowała okolo 25 sztuk. Dlatego zapkuplam juz te tuje Danica i teraz dumam jaką trawą je posadzić. Moze ma ktos jakus pomysł.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 14:58, 03 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Wracam w nowym sezonie. W zeszłym roku zrobił mi się już taki mętlik w głowie w związku z moim ogrodem, że powiedziałam sobie, że będzie tylko trawa i nic więcej ale przemyślałam sprawę i już wiem, że chciała zrobić wszystko na raz, a na to nie pozwalały moce przerobowe ani finanse. Dlatego postanowiłam małymi kroczkami do celu.

Jesienią zrobiłam jedną z rabat z przodu domy tzw. frontową, są tam tuje danica, turzyce Evergold i dziś zamówiłam ostnice, żeby je wysiać.

Jesienią posadziłam tam też 20 czosnków Purple Sensation, 3 czosnki okazałe i kilkadziesiąt przebiśniegów Spring Beauty.

Miałam też kilkanaście tulipanów Claudia i kilkanaście Queen of Beauty i je włożyłam do doniczek i będą w tym roku zdobić wejśćie
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 15:20, 03 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Czesc nasion warzywnych juz zakupiona.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
ren133 11:43, 05 lut 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Witaj Karolina
Widzę u Ciebie duży potencjał ... jestem ciekawa jakie rabaty planujesz na ten sezon ... bo fakt zrobić cały ogród w jeden rok to sprawa niezwykle trudna i jesli nas coś przerasta to nie ma co się poddawać tylko stworzyc sobie plan nawet długoterminowy ... to jest bardzo dobre bo często podczas takiego tworzenia ogrodu ewoluujemy, zmienia sie spojrzenie na ogród, dojrzewa jakas koncepcja

Kibicuję Ci i czekam na jakiś projekcik ... i burzę mózgów
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
carolina01 14:10, 05 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Dziekuje za odwiedziny. Tak, plan muszę w koncu zrobić. Na razie ferie u nas wiec czasu brak, bo na podoredziu trojka dzieci domaga sie uwagi.
Jeżeli chodzi o rabaty to na pierwszy zut idą wie trójkątne przed domem. Potem muszę sie zastanowic nad tylem, bo chciałam tam przenieść warzywne skrzynie, ktore musze zrobic od nowa, bo stare się rozpadły. Chce ten warzywnik oddzielić zywoplotem z grabu i jeszcze zywoplot posadzić wydzielajec takie czesci ogrodu. Musze wrzucić
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 14:10, 05 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Urwalo mi.

Musze wrzucić zdjęcia żeby na to spojrzeć swierzym okiem.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
ren133 20:55, 05 lut 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
To czekamy
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
carolina01 12:46, 07 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Zacznę od rabaty frontowej, jak widac jest teraz hola i wesoła, trzeba tam jeszcze uzupelnic ziemi. Mysle zeby tam dac trzy stożki bukszpanowe z poczekalni, kilka kulek bukszpanowych tylko nie wiem jak je rozłożyć, a w tle miskanty Ml, cztery sztuki.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
carolina01 12:50, 07 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Druga podobna rabata jest po drugiej stronie schodów. Jest tam wibogrono, ktore nie bardzo pasuje ale boje sie je wyeksmitowac.
Ogólnie jakos nie mam pomysłu na te rabaty. Wiem, ze chce tam bukszpany i trawy ale jak to rozlokowac i co dołożyć?
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies