Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 16:21, 31 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
ewad napisał(a)
Witaj Asiu,
Spotykałam Cię na różnych wątkach, jednakże od pewnego czasu na tyle mnie zainteresowałaś, iż regularnie obserwuję poczynania w Twoim ogrodzie. Placyk i palenisko super, czekamy na obsadzenie donic, które dodadzą dodatkowego uroku.
Ja uwielbiam wszystkie trawy, zwłaszcza rozplenice i lawendę, co za tym idzie, Twoja skarpa obsadzona rozplenicami, czosnkami które teraz kwitną i które też bardzo lubię, za chwilę będzie kwitnąć lawenda to mój wielki sentyment do Twojego ogrodu.
Zaglądam i będę obserwować dalsze zmiany, będę czekać, aż nowe przesadzenia i dosadzenia nabiorą właściwych wielkości.
Asiu pozdrawiam Cię i mocno kibicuję w dalszych zmianach.


Cześć Ewa!
Bardzo mi miło Cię gościć u siebie.
Widzę, że gusta ogrodowe mamy podobne

Donice może jeszcze dziś obsadzę.

Zapraszam Cię częściej
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 16:23, 31 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
Asia pozdrów teściów Miłego biesiadowania. A ja trzmieliny przycinalabym od góry i pozwolilabym się im rozlazic pomiędzy roślinami.


Hej Aguś!
Z trzmielinami doświadczenia nie mam, mam nadzieję, że Annabelle i hakone ich nie zjedzą

Dziękuję za pozdrowienia.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
polinka 17:19, 31 maj 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Przyszłam pozachwycać się donicami a przy okazji powzdychałam do carexowiska
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Johanka77 17:28, 31 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
polinka napisał(a)
Przyszłam pozachwycać się donicami a przy okazji powzdychałam do carexowiska


Wzdychaj do woli Kochana!
A co o schodkach sądzisz?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
polinka 17:50, 31 maj 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Johanka77 napisał(a)


Wzdychaj do woli Kochana!
A co o schodkach sądzisz?


Bardzo ładnie, spójnie to wyszło.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Zana 18:20, 31 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Johanka77 napisał(a)
A teraz trochę fotek.
Światło wczoraj było dobre, więc czas na spam czosnkowy



No muszem (zacytować) bo siem uduszem To jest po prostu mega

No i tak, po pięciu stronach dywagacji nad drzewem stanęło na brzozie, co podobno było wiadomo od początku.
Asia, donice są super, świetnie będą uzupełniały placyk
Mam wrażenie, że za jakiś czas hortensje i hakone zeżrą te trzmieliny, ale się nie przejmuj, po prostu je wtedy przesadzisz. Prowadziłabym na kuleczki, ładne są takie trzmielinowe kulki. Gdzieś tam sobie może wykorzystasz w przyszłości.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Johanka77 19:24, 31 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
polinka napisał(a)


Bardzo ładnie, spójnie to wyszło.


Dwie już z Variegatusami.
Wsadziłam po dwie kępy.

Coś jeszcze posadzę w nóżkach


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 19:39, 31 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zana napisał(a)


No muszem (zacytować) bo siem uduszem To jest po prostu mega

No i tak, po pięciu stronach dywagacji nad drzewem stanęło na brzozie, co podobno było wiadomo od początku.
Asia, donice są super, świetnie będą uzupełniały placyk
Mam wrażenie, że za jakiś czas hortensje i hakone zeżrą te trzmieliny, ale się nie przejmuj, po prostu je wtedy przesadzisz. Prowadziłabym na kuleczki, ładne są takie trzmielinowe kulki. Gdzieś tam sobie może wykorzystasz w przyszłości.


Anulka dzięki

Rzeczywiście chyba będę ciąć w kulki.
Myślicie, że mogę je ciąć tak od razu po przesadzeniu?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Zana 19:41, 31 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja myślę, że trzmielina to jest tak mocarna roślina, że niewiele co ją ruszy. Ja mam taką na pniu szczepioną na balkonie. Od jesieni do wiosny nie jest podlewana, bo mi się w zimno nie chce na balkon wychodzić, żadnego deszczu ani śniegu nie dostaje, ma się bardzo dobrze
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Johanka77 20:37, 31 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zana napisał(a)
Ja myślę, że trzmielina to jest tak mocarna roślina, że niewiele co ją ruszy. Ja mam taką na pniu szczepioną na balkonie. Od jesieni do wiosny nie jest podlewana, bo mi się w zimno nie chce na balkon wychodzić, żadnego deszczu ani śniegu nie dostaje, ma się bardzo dobrze


No ta też rosła na wygnaniu

Zatem w przyszły weekend ją ciachnę.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies