Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 22:15, 21 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
asiak napisał(a)
Śliczny koteczek

Dzięki Asiu!
To Roxy. Ma jeszcze brata - Martiniego. Ale ten jakieś 3 tygodnie temu poszedł w siną dal... Martwię się, ale wszyscy mówią, że kocur, to wróci.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Makusia 22:22, 21 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Johanka77 napisał(a)


Kot wymiata!!! No gdzie baba nie może, tam kota pośle

A co to "pigża"? Wygląda jak lawenda
I co jest na zdjęciu powyżej?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Iwk4 22:35, 21 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Johanka77 napisał(a)
Dzień dobry!
...
A na razie jeszcze nikt mi tu nie napisał, dlaczego to takie ważne, aby podpis był zielony i z czego wynika, że nie mogę mieć dwóch wątków.
Te rzeczy wydają mi się w pierwszej chwili śmieszne, ale jak tyle osób o to pisze, to może ma to tu jakieś nadzwyczajne znaczenie.

Johanko, zielony link w podpisie oznacza, że link jest aktywny. Oznacza to tyle, że jeśli piszesz u kogoś na wątku, a często nam się zdarza, że się odwiedzamy na wątkach, mogę kliknąf w twój zielony podpis i przeniosę się do twojego wątku. Łatwo będzie odnaleźć twój wątek.
Druga sprawa, to dwa wątki. Wpisałam się do jednego, a potem weszłam do ciebie znowu i szukałam mojego wpisu i go nie znalazłam. Myślapam, że coś jest nie tak z postami, dopiero Danusia napisała, że są dwa wątki. Bez sensu tak, bo osoby odwiedzające gubią się w tematach. Raz czytają np. o nawadnianiu, inni np. o lawendzie. Ja się gubię. A ty nie?
Inna sprawa, to jeśli ktoś dokonuje wpisu, w powiadomieniach pojawia się tytuł wątku i ile było wpisów. Wtedy wiem, że coś nowego pojawiło się w wątku i tam wchodzę i czytam. I nie ma znaczenia wtedy, w jakim dziale jest wątek. Do każdego da się łatwo wejść w ten sposób
Wątek, to taki czasami pamiętnik połączony z fotkami, przemyeleniami, dobrymi radami.
Ja wolę jeden czytać, tematy nie umykają i ma się obraz całoeci

To tyle...
A teraz powiem, że fajnie zaczynacie od podstaw. Nawadnianie super sprawa Ja jeszcze nie mam. Latam z wężem po ogrodzie...
Kotek śliczny. Mam podobnego psotnika

Pozdrawiam

Ps. Był już pan od projektu? Pewnie będą linie proste? Ja je bardzo lubię.
____________________
Ogródek Iwony II
Johanka77 22:35, 21 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Makusia napisał(a)


Kot wymiata!!! No gdzie baba nie może, tam kota pośle

A co to "pigża"? Wygląda jak lawenda
I co jest na zdjęciu powyżej?


Makuś, Pigża to nasza wioska pod Toruniem
Na zdjęciu jest czujnik deszczu od nawadniania. Podobno
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:59, 21 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Iwk4 napisał(a)

Johanko, zielony link w podpisie oznacza, że link jest aktywny. Oznacza to tyle, że jeśli piszesz u kogoś na wątku, a często nam się zdarza, że się odwiedzamy na wątkach, mogę kliknąf w twój zielony podpis i przeniosę się do twojego wątku. Łatwo będzie odnaleźć twój wątek.


Ps. Był już pan od projektu? Pewnie będą linie proste? Ja je bardzo lubię.


Iwko, dziękuję Ci za szczegółowe objaśnienia. Teraz mam jasność.
Projekt robię sama i istotnie, linie będą proste. Mam tylko jeden punkt w ogrodzie, który nie będzie prosty, a lekko zwichnięty Romb taki trochę, ale ze skarpy.

Generalnie mój ogród jest jedną wielką nierównością. Spadek leci od prawego górnego rogu na projekcie do lewedo dolnego. Postanowiliśmy zatem zrobić go w wersji tarasowej. Na projekcie ciemniejszym zielonym po lewej stronie oddzieliłam górną, wyższą część ogrodu od dolnej. A oto klika fotek z ostatnich dwóch lat o tym, jak to wyglądało i jak się zmieniało:



Skarpa widoczna na dwóch ostatnich zdjęciach będzie poszerzona tak, aby zeszła do samego dołu, prawie do płotu.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Iwk4 23:13, 21 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ja miałam kiedyś skarpę przy tarasie. Woda mi ciągle ściekała po niej. Więc zrobiliśmy donice - murek, w środku wyłożyłam jeszcze styropianem z myślą o zimie i teraz jest ok.
Jaki masz rodzaj ziemi? Troszkę wyglæda, jak jasny piasek zmieszany z gliną
A taras z jakiej masz strony?
____________________
Ogródek Iwony II
Gruszka_na_w... 23:21, 21 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Prawda, że tutaj lepiej?
Fajnie, że jest już nawadnianie. Będę zaglądać. Powodzenia w realizacji planów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kaz742011 23:22, 21 lip 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Witaj Asiu. Trafiłam i do tego wątku. Fajnie się u Ciebie dzieje. Nawadnianie i siatka już zrobione. Teraz tylko sadzić.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Johanka77 23:36, 21 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
No to teraz trochę objaśnień do malunku:



Ponumerowałam sobie planowane rabaty. Oczywiście dookoła ogrodu przy płocie są wydzielone 10,11,12,13,14,15,18.
Na dwunastce już rosną jałowce Blue Arrow, na trzynastce jałowce chińskie. Wynika to z tego, ze nie lubuę tui.
14 - planuje Miskanty Gracillimusy w rzędzie. Podobnie jak u Malkul - śliczne je ma .
15 - mam tam na przemian berberysy i trzmieliny na części przedniej. Z tyłu domu rosną na niej maliny.
10 - nie mam jeszcze pomysłu, jak iglak, to tylko cisy albo jałowce. Ale osobiście wolałabym jakieś wysokie trawy przed nimi.
17 - będą chyba bukszpany i jakaś ładna trawa w żwirku

2 - lawenda, i będzie jej jeszcze więcej
7,8,9 - to teraz juz jedna długa rabata na skarpie. Najwięcej do myślenia. Obecnie rosną na szczycie cztery Świerki Alberta GLobe, jedyna tuja Teddy Bear, Ostnica Palmowa i Ognik.

6 - rabata pod oknem. Właśnie mi padła tam magnolia Ma tam być rabata kwiatowa z łubinem i mieczykami w roli głównej.

5 - jedyna moja gotowa rabata. Pęcherzyce i Ostnica Pony Tail (zdjęcie sprzed miesiaca)


11 i 16 jeszcze nie wiem. Na 11 rośnie SPartina oraz jakaś turzyca dzika jak diabli. Rośnie wszędzie.

Niebieskie na dole po lewej to będzie klepisko i palenisko na bogracz.


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 23:38, 21 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Iwk4 napisał(a)
Ja miałam kiedyś skarpę przy tarasie. Woda mi ciągle ściekała po niej. Więc zrobiliśmy donice - murek, w środku wyłożyłam jeszcze styropianem z myślą o zimie i teraz jest ok.
Jaki masz rodzaj ziemi? Troszkę wyglæda, jak jasny piasek zmieszany z gliną
A taras z jakiej masz strony?


Ziemia klasa VI - piach...
Taras południe i zachód z tyły domu.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies