Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 23:50, 24 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Nie, to nie do końca jest tak. Tam mam dużo nawrzucanych, ale niekoniecznie takie chcę.
Owszem, linie proste, ale nie uczesane w ząbek. Raczej trawy, dużo traw. Ogród Gosi Malkul mi się podoba. Cudny jest. Żeby mój wyszedł choć w połowie taki...
A tam, na pinterescie to tylko taka kopalnia inspiracji
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 23:51, 24 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Tymczasem dobranoc
Pora spać.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 12:06, 25 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Mnie wciąż się z tyłu głowy tli, ze komponując rabaty trzeba je widzieć w czterech porach roku. Pamiętaj, że na zdjęciach rośliny są zwykle pokazywane w swoim apogeum To apogeum czasem trwa tydzień, czasem dwa, w porywach do miesiąca. Sprawdź u Malkul jak jej rabaty zachowują się we wszystkich porach roku.
Spartina jest bardzo ekspansywna. rozpanoszy się bez ograniczników po całej rabacie.
Miłego dnia!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwik69 20:02, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Witaj,jestem pewna że stworzysz piękny ogród,bo już wiesz co lubisz i jaki styl obrać,no i masz ogrodnika do pomocy.Przyznaję Pinterest to kopalnia inspiracji,trzeba jeszcze to wszystko przenieść na nasz grunt i klimat.Trawy są piękne dodają lekkości ale póżno się budzą.Ach skąd brać tych mądrości..życia nie starczy.Kibicuję i podgladam.Ja też zaczynam projektowanie i potrzebuję pomocy
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Johanka77 22:04, 25 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dziękuję za dobre rady Gruszko Śmigalska Tak, ogród Malkul jest cudowny.
Ja się motam, bo wiedzę o roślinach mam marną.
Dziś mój Pan Ogordniczy zawiózł mnie do swojego dostawcy roślin. Ale miałam raj! I się opanowałam. Wzięłam tylko kilka, które wysadzę na swoją rabatę podokienną. A resztę pooglądałam i teraz muszę zaplanować je w moim ogrodzie. Nie kupię pochopnie, obiecałam sobie

Takie nowinki rozplanowałam pod okno. I teraz czekam na Waszą opinie. Co tu nie tak? Bo nie zasadzę, dopóki nie będę przekonana, że to ma sens.
Mam więc:
miskanta zebrinusa
2x trawę, której nawy niestety nie zapzamietałam. Ta wysoka z białymi brzegami.
2x perovskia
2x szałwia
1x campanulla
1x penstemon chacha lavender
2x ostnica
1x rozchodnik



____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:05, 25 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
sylwik69 napisał(a)
Witaj,jestem pewna że stworzysz piękny ogród,bo już wiesz co lubisz i jaki styl obrać,no i masz ogrodnika do pomocy.Przyznaję Pinterest to kopalnia inspiracji,trzeba jeszcze to wszystko przenieść na nasz grunt i klimat.Trawy są piękne dodają lekkości ale póżno się budzą.Ach skąd brać tych mądrości..życia nie starczy.Kibicuję i podgladam.Ja też zaczynam projektowanie i potrzebuję pomocy


Dziękuję Ci za wsparcie Jeszcze wiele błędów przede mną
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Makusia 22:28, 25 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
No to dobra nawiozłaś
Śliczna sadzonka miskanta-bardzo duża i dorodna.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 22:59, 25 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
U Malkul jest połączenie traw z setkami cebulowych. Jak pisały dziewczyny, trawy późno startują i wtedy u Malkul na rabatach rządzą cebulowe.
Najłatwiej skomponować miskanty morning light i gracilismus oraz variegatus. Mają neutralną kolorystykę, dwa pierwsze dodatkowo zwiewność. Z perovskią nie mam doświadczeń. Mam ją dopiero od wiosny.
Sadź tak, abyś miała miejsce na wsadzenie cebul jesienią (i pamiętaj, że cebulowym po przekwitnięciu nie ścina się liści- musi być coś, co te usychające liście przesłoni).
Jaką wystawę ma ta rabata? albo po której stronie świata leży?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 23:01, 25 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Marta, takie duże właśnie w tym ogrodnictwie mieli. Pewnie jeszcze kupię na inne rabaty, ale póki co muszę zaplanować.
Chciałam na rabacie nr 14 posadzić cały szpaler miskantów gracillimusów, ale Pan już je wyprzedał. I teraz się zastanawiam, czy powinnam szukać u kogoś innego, czy może jednak posadzić zebrinusy?

W ogrodnictwie było też mnóstwo pięknych host. Jedną małą przytargałam
I kostrzewy były cudne, i kocia trawa, i żurawki. Dużo odmian miskantów, ostnic i turzyc i generlanie oczopląs... Ach!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 23:11, 25 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Jaką wystawę ma ta rabata? albo po której stronie świata leży?


Hehe Wschodnia. A nawet południowo-wschodnia.
Jeśli chodzi o położenie domu, to jest następujące:


Ta rabatka będzie po lewej stronie tego pseudo-chodnika (którego w reczywistości nie ma).
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies