Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Domowe misz masz :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Domowe misz masz :-)

Toszka 11:12, 15 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dla poprawienia struktury, próchnicy i jakości gleby potrzebny jest przekompostowany obornik. Nie granulowany, bo ten można jedynie używać jako nawóz pod rośliny. Najlepszy jest obornik koński i bydlęcy.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
gosia_w_ogro... 11:17, 15 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Dzìkuję Toszko!!Dobrze że nie kupiłam..Ojej to skąd go bierzecie? w sklepach widziałam granulowany
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
gosia_w_ogro... 11:20, 15 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Od tygodnia działka obok ma nowego właściciela.. Zobaczę do przyszłego roku co tam będą robić i wtedy zdecyduję czy sądzić żywopłot
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
Toszka 11:28, 15 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Obornik w workach mozna kupić z CO, lub trzeba w okolicy szukać szkółki jeździeckiej lub krowy. Najlepszy, najlepiej przekompostowany obornik jest pod spodem pryzmy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
gosia_w_ogro... 11:59, 15 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
W Centrum Ogrodniczym widziałam worki ale albo był to obornik suszony albo w granulkach. . Sprawdzę jeszcze we wtorek, bo trzeba działać..
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
gosia_w_ogro... 04:51, 17 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Toszko!To ja już też mam nie wzbogacać w tym roku gleby obornikiem? ? O ile znajdę odpowiedni
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
Toszka 09:19, 17 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
bezpośrednio pod rośliny nie, ale jak zerwiesz darń pod rabaty, to przekop i do wiosny będziesz miała przygotowaną ziemię na sadzenie

Chyba, że uda ci się gdzieś zdobyć, taki super przekompostowany, puszysty to wtedy śmiało syp.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 13:14, 17 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Gosiu masz nieaktywny link w podpisie, popraw sobie aby można było do Ciebie łatwiej trafić

Tu masz napisane jak to zrobić

Link w podpisie
____________________
Ania Ogród Ani :)
gosia_w_ogro... 00:28, 18 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Dziękuję dziewczyny! Aniu: Początki na ogrodowisku są takie skomplikowane Dzięki za instrukcje..Toszko! A co z tą moją rabatą iglakowa? ? Ją też muszę jeszcze odżywić a tam są już rośliny... to co dać? Może mi poradzicie jak ją przerobić?? Pani Danusia pisała że to wszystko do wypalenia i zbiór przypadkowych roślin. Chyba nie mam do tego talentu, bo jak je sądziłam to sto razy przestawiałam doniczki a w ogrodnictwie zadałem 1000 pytań i mi powiedziano że iglaki jak najbardziej sobie radzą w niepełnym słońcu. Ja po dwóch latach widzę różnicę, bo te same rośliny a zupełnie inaczej wyglądają jak mają więcej słońca
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
gosia_w_ogro... 00:50, 18 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Dla przypomnienia wklejam ten zakątek, obok którego wszyscy przechodzą i chciałabym żeby był piękny i zrobiony w pierwszej kolejności, bo juz kształt tej rabaty się nie zmieni..ew mogę wszystko wywalić, albo poprzestawiać i dokupić więcej roślin. Proszę o pomoc w aranżacji tego miejsca ,
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies