Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Domowe misz masz :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Domowe misz masz :-)

iwka 17:22, 18 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
gosia_w_ogrodzie napisał(a)
Asiu! W korzeniach znalazłaś te robale?? Ja na wierzchu nic nie widzę, ale aż boję się zaglądać pod ziemię
dorosłego w dzień nie zobaczysz, one dopiero jak ciemno wyłażą, trzeba też ostrożnie bo jak spadnie to udaje trupa i ciężko go znaleźć. Latarka w dłoń i na łowy
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
asiak 19:54, 18 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
gosia_w_ogrodzie napisał(a)
Asiu! W korzeniach znalazłaś te robale?? Ja na wierzchu nic nie widzę, ale aż boję się zaglądać pod ziemię


W korzenie nie zaglądałam, jak zrywam darń to gdzie nie gdzie wija się te białe robale ble...
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Bogdzia 23:45, 18 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Myślałam że nie masz wątku a tu dzis niespodzianka , jest podpis i wszystko jasne. Piesek pięknie sie zawstydził. Ta roslina na trawniku to krwawnik , on sie rozrata rozłogami jak perz i bedzie problem z jego zwalczeniem bo masz go bardzo duzo. Najlepiej byłoby załozyc trawnik od nowa po dokładnym oczyszczeniu z korzeni krwawnika a to nie jest łatwa robota.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
gosia_w_ogro... 16:54, 19 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Na szczęście anbu mnie oświeciła o nieaktywnym podpisie ale już jest więc zapraszam do siebie! Widzę na forum panuje zakupowy szał na cebulove.... ja jeszcze nie mam zielonego pojęcia gdzie je posadzę, ale może też kupię - trochę radości sobie sprawić
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
gosia_w_ogro... 01:53, 20 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Dla zainteresowanych przypominam przepis na herbatkę tymiankową (przepis podawał na forum Mazan)

1. Do półtoralitrowej butelki wsypać susz ziół tymianku 1 op. 20 g i oregano tak samo. Wlać 0,5 l l wódki oraz 0,5 l wody przegotowanej i ostudzonej, odstawić na dobę.

2. Po upływie doby roztwór z butelki przecedzić. Po przecedzeniu wsypać wilgotne zioła do innego naczynia i zalać je 0,5 l wrzątku. Szczelnie przykryć - ulatnia się substancja czynna - i odstawić do wystudzenia.

Przecedzić i zmieszać razem obydwa roztwory.

Użwać 150 ml na 2 - 3 litry wody.
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
gosia_w_ogro... 02:22, 20 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
https://www.youtube.com/watch?v=UK0mH-L5DRw&feature=youtu.be do obejrzenia
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
gosia_w_ogro... 02:34, 20 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
http://allegro.pl/obornik-konski-sezonowany-nawoz-humus-ziemia-80l-i6216399686.html w poszukiwaniu obornika trafiłam na taki chyba o taki chodziło Toszko?
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
Toszka 08:19, 20 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Teoria się zgadza (chyba ktoś podczytuje Ogrodowisko). Jak z praktyką? trzeba ten obornik zobaczyć i pomacać. Ale jesli nie ma innej alternatywy to ten będzie dobry
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
gierczusia 12:10, 20 sie 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Gosiu linka zgapiłam , wybaczysz ?? bo może siem przydać o opuchlakakch masz u mnie chyba ,że Ci przekleić ??

Buziole
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 12:14, 20 sie 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
gosia_w_ogrodzie napisał(a)
Ela! Ja mam 6 no no...

To jesteśmy koło siebieeeee
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies