Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Domowe misz masz :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Domowe misz masz :-)

gosia_w_ogro... 12:17, 20 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Elu!Przyklej proszę!Będę miała u siebie
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
gosia_w_ogro... 12:24, 20 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Toszko!Cokolwiek nie zamierzam zrobić to muszę najpierw przebrnąć przez tą kopalnię wiedzy.Dzisiaj zamierzałem przycinać te cyprysy i inne iglaki które w tym roku wogóle nie były ruszane. .. ale wczoraj poczytałam że to ostatni moment i teraz nie wiem czy ciąć trochę mocniej( czy dadzą radę przed zimą), czy tylko tak delikatnie. I jak rozpoznać te wszystkie stare drzewka?
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
Toszka 13:47, 20 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tnij tak, by suche nie zostało na wierzchu i by nie straszyło. lepiej kilka razy płytko ciąć niż raz za mocno. Od razu usuń suche ze środka (w rękawicach)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kindzia 20:47, 22 sie 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
O matko...pamiętam jeszcze niedawno taką siebie...zdezorientowaną, przyciśniętą ogromem zapisywanej tutaj wiedzy, zastanawiającą się jakim cudem zapamiętać można tyle nazw roślin i jeszcze na dodatek ich łacińskie nazwy...
Wszystko samo przyjdzie, zobaczysz. U mnie to było wiele nocy i dni na forum, w sieci, uczenie się nieustające, właściwie niezauważalne, ale na to potrzeba czasu. Powolutku i będziesz wiedzieć to, co Ci potrzebne.

Też miałam jałowce i wywaliłam...ciągła z nimi robota, bo wiecznie im igły brązowieją i na dodatek uczulają mi skórę.

Jaka tam jest strona świata tego Twojego przedogródka? Ile tam słońca masz? Na pewno tam trzeba uporządkować, bo im szybciej się na to zdecydujesz tym lepiej.

Dobrze wygląda rabata jak ma obwódkę, jednolitą. Powinna nie być płaska, bo jest monotonna wtedy. Czyli musi być coś na pniu szczepione. I rośliny tego samego gatunku sadzone w grupach. Nie pojedynczo...

To tak na początek mi się nasunęło.

P.S. na szóstce mieszka moja babcia
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
gosia_w_ogro... 19:22, 23 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
..
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
gosia_w_ogro... 19:34, 23 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
O Kindziu! Tak mnie pocieszyłaś pisząc o swoim początku Dobrze to wszystko ujęłaś... tak właśnie się czuję Póki co czytam, czytam i czytam... M zmotywowałam o dbanie o trawnik i robi się zieleniutki: ja nawożę i podlewam, M kosi. Obcięliśmy w sobotę dwa cyprysiki, ale szykuję się do tygodniowego wyjazdu i trochę muszę podziałać na innym poletku Jeszcze planuję przystrzyc bukszpan, ale muszę mieć więcej czasu żeby od razu ukorzenić... A tak poza tym świat jest mały!!
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies