Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Linia kroplująca - połączenie, ciśnienie

Pokaż wątki Pokaż posty

Linia kroplująca - połączenie, ciśnienie

Prezes 10:35, 08 wrz 2016

Dołączył: 08 wrz 2016
Posty: 7
Witam!
Chciałbym założyć linię kroplującą do nawadniania drzewek i roślin rosnących w kilku miejscach.
Zastanawiam się w jaki sposób lepiej połączyć ze sobą te miejsca: wersja 1 czy 2 (załącznik).
Jakiej średnicy rury użyć do połączenia tych obszarów fi16 tak jak linia kroplująca, czy może większa fi20 albo fi25? Proszę o pomoc. Pozdrawiam!
Prezes 18:03, 16 wrz 2016

Dołączył: 08 wrz 2016
Posty: 7
Hm, widzę, że nikt tu się nie zna na tych sprawach Trudno, popytam gdzie indziej.
Gardenarium 18:22, 16 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hmm.. chyba jednak czytałeś ten wątek i widziałeś, że jednak ktoś się tu zna, tylko że oczekujesz gotowego rysunku, rozwiązania, a dałeś tak niejasny własny rysunek i za mało informacji, a więc nie dziw się, że odpowiedzi brak

Linię nie zakłada się takim zygzakiem, źle to zrobiłeś. Ma też znaczenie, co się podlewa, czy drzewo jest na rabacie, czy nie ma, czy są drobne rośliny pod nim.

Spadek terenu też ma znaczenie, jeśli teren ma spadek, to linię kładzie się tak, aby woda spływała w rośliny, a nie od roślin. Czyli wzdłuż skarpy linia idzie, a nie jak u ciebie, po prostu takie same falki wszędzie.

Cóż mogę poradzić? Źle. Ani wymiarów, ani co rośnie, po prostu nakładzione linii i już.

A nie o to w podlewaniu chodzi, żeby falek narobić, ale żeby linia podlała to, co ma podlać.

Jakie są wymiary przede wszystkim tych kwadracików?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:30, 16 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przede wszystkim zrób rysunek z wymiarami, gdzie masz skrzynkę z elektrozaworami, jak są posadzone te drzewka o których wspominałeś.

Co to w ogóle za rabaty, w skrzyniach?





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Prezes 11:23, 17 wrz 2016

Dołączył: 08 wrz 2016
Posty: 7
Witam!
Dziękuję za szczegółową odpowiedź Chodziło mi tylko o sposób
podłączenia linii kroplującej, wcinanie za pomocą trójników (wersja 1) czy szeregowo (wersja 2) a nie o same rozłożenie linii kroplującej. Te "kwadraciki" to tylko na potrzeby schematu- Ale jak już jesteśmy przy tym temacie to w tych miejscach będą tylko drzewka, w niektórych tylko pojedyncze. W jakiej odległości od drzewek rozłożyć linie kroplującą? Czy w przypadku pojedynczego drzewka dać krótki odcinek linii kroplującej zawierający 2-3 emitery, czy lepiej daj kroplownik?
Pozdrawiam!
Gardenarium 17:56, 17 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej drzewko otoczyć pętlą pojedynczą lub podwójną dalej od pnia np. pół metra lub nieco bliżej. W miarę wzrostu drzewa można odsunąć od pnia. Teraz po posadzeniu powinno podlać bryłę. Ale po pniu nie może lecieć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_jopek92 18:03, 07 mar 2017

Dołączył: 07 mar 2017
Posty: 1
Dokładnie tak jak mówi przedmówczyni. Drzewko najlepiej otoczyć pętlą! Ale nie musi być zbyt blisko. Pamiętajmy aby system korzeniowy się rozrastał, nasze korzenie muszą stale brnąć w poszukiwaniu wody!
Gardenarium 10:11, 03 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lucky napisał(a)
Witam muszę stworzyć projekt nawadniania. Mam problem. Jeśli zastosuję redukcje ciśnienia w lini kroplującej takiej jak na zdjęciu to ciśnienie na każdej z nich będzie takie same? Mogę oczywiście zmienić dane, zamiast 25m dać 50,100m. Czy takie połączenie będzie dobre. Skąd mogę wziąć tabelkę albo wykres ze spadkami ciśnienia? Czy każda rura ma inne spadki?


Brak zdjęcia. Załącz zdjęcie, o którym wspominasz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lucky 11:28, 03 maj 2017

Dołączył: 02 maj 2017
Posty: 4
Witam muszę stworzyć projekt nawadniania. Mam problem. Jeśli zastosuję redukcje ciśnienia w lini kroplującej takiej jak na zdjęciu to ciśnienie na każdej z nich będzie takie same? Mogę oczywiście zmienić dane, zamiast 25m dać 50,100m. Czy takie połączenie będzie dobre. Skąd mogę wziąć tabelkę albo wykres ze spadkami ciśnienia? Czy każda rura ma inne spadki?
lucky 11:29, 03 maj 2017

Dołączył: 02 maj 2017
Posty: 4
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies