Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II

Basieksp 10:57, 20 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Z małym opóźnieniem, ale dotarła do mnie gazetka z Twoim ogrodem To jest już ten czas 7 lat? A, dodam tylko ogród jak zwykle piękny Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
kasiek 09:47, 22 sty 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Basieksp napisał(a)
Z małym opóźnieniem, ale dotarła do mnie gazetka z Twoim ogrodem To jest już ten czas 7 lat? A, dodam tylko ogród jak zwykle piękny Pozdrawiam


Rany ja nic nie wiedziałam o publikacji
Dwa lata temu jak zakładałam instagram, założyłam też konto na MPO, wkleiłam tak kilkanaście fotek i... zapomniałam o nim, zwłaszcza jak zhakowali mi konto na insta, to juz więcej nie chciało mi sie w nic bawić...
https://www.mojpieknyogrod.pl/uzytkownik/kasiek-ogrodowy
Normalnie opadła mi szczęka jak z Ogrodowiska się dowiedziałam że ogród ma publikację
Jaka miła niespodzianka
Ps tekst nie mój, ale nawet fajny
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 09:49, 22 sty 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Basieksp napisał(a)
U mnie mahonia jakoś nie chce kwitnąć, raz tylko miała zaledwie kilka kwiatów, leniwa jest oby zima nie zawróciła, wiosna nieśmiało zaczyna zaglądać, jak to już cieszy ale i tak jest już dobrze, o tej godzinie jeszcze widno za oknem


Ooo wróciła i to na całego I bardzo dobrze bo duzo wody w glebie będzie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 09:53, 22 sty 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
vita napisał(a)
Witaj Kasiu Jak miło popatrzeć na ogród, który nie zapada w sen zimowy, a jest tak niedaleko. Masz dużo ciekawych roślin, kilka takich, które u mnie nie dały sobie rady. Na przykład wilczomlecz, nie pomnę już nazwy odmiany.
Ile rośnie u Ciebie i jak się sprawuje? Chyba go nawet nie okrywasz?
Wspaniałą robotę robią o tej porze zimozielone, perisy i kiścienie.
Oglądałam wczoraj Twój ogród w popularnym czasopiśmie Kiedy przypada kolejny czas na zmiany? Pozdrawiam Cię serdecznie


Wilczomlecze mam 3 rodzaje, jeden zwykły z lasu - sieje się niesamowicie, drugi purpurowy i trzeci Reinbow. Żadnego nie okrywam, nic im się nie dzieje, mam juz je drugą zimę. U mnie zacisznie więc nic nie przemarza. W moim ogrodzie większe problemy są z susza niż przemarzaniem.
O publikacji nie wiedziałam, zaskoczyłam sie po przyjeździe z nart
Tekst też nie mój, ale zmiany będą - tylko juz nie tu na na działce nad morzem
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 09:53, 22 sty 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
SlonecznyOgrod napisał(a)
Czosnek już taki duży... no to ja nie wiem co Ty tam za czary odprawiasz
W ogrodzie masz aż tak ciepło i zacisznie?


Dziś już zima, ale tak, mam zacisznie bardzo bo ogród otulony jest budynkami i murami które dużo oddają ciepła.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 09:57, 22 sty 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja sobie powtarzam, że jeszcze luty i już wiosna będzie, w lutym z cięciem w ogrodzie ruszam, u Ciebie już suche prawie posprzątane Mnie ta zima mija nie wiem kiedy przez opiekę nad babcią i naszą chorobę. Aż nie wierzę, ale za szybko mi mija w tym roku, masa roboty co na zimę planowana jeszcze nie zrobiona...nie zdążymy raczej
Ogród piękny nawet o tej porze roku, odzyskał już swój leśny klimat jest cudny


Dzięki Sylwus, mnie też czas ucieka między palcami ale to przez prace zawodową.
Suche wycinam co jakiś czas, tak by sie poruszać bo biodra dają do wiwatu odkąd zmniejszyłam ruch w ogrodzie...
Wklejam Ci tą kładkę nad Jeziorem o która sie pytałaś


To jest to miejsce które znasz?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 09:58, 22 sty 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Joku napisał(a)
Też rozpoznałam twój ogród w lutowym wydaniu MPO. Gratuluję serdecznie. Mnie z kolei zainteresował bambus. To jego pierwsza zima u ciebie?


Dzieki Jolu
Bambus mam od kilku juz lat, u mnie nie przemarza, rożnie w japońcu gdzie nie ma w ogóle wiatru. Nie okrywam go, ja juz nic nie okrywam w ogrodzie.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 10:00, 22 sty 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Kordina napisał(a)
Witaj, muszę napisać parę słów, dodałam Twój ogród do obserwowanych. Bardzo podoba mi się ogród taki niekonwencjonalny, a tytuł jaki nadałaś oddaje całkowicie ducha Twojego ogrodu "Ogród złudzeń i niespodzianek". Brzmi i wygląda


Bardzo dziękuje, tytuł sie przyjął Zapraszam do odwiedzania, staram sie regularnie coś wstawiać choć ostatnio duzo rzadziej...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 10:03, 22 sty 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Urszulla napisał(a)


Wcale bym tak nie nazywała Twojego ogrodu- niekorzystny, teraz masz spokojniejszy dla oka już niedługo zaczie wszystko wyłazić bo u Ciebie zacisznie, zresztą oznaki już masz, u mnie można pomarzyć Ty nie masz dużych traw dlatego nie widać suchelców to też plus u Ciebie. U mnie właśnie zaczął się denerwujący czas, zimą je uwielbiam ale później czekam żeby trochę czystki się zrobiło. Ale swojego ogrodu bez traw sobie nie wyobrażam, u mnie dobrze rosną jako wypełniacze
Masz porządeczek, zimozielone robią robotę


Czas jest najmniej korzystny na przedwiośniu. Ale faktycznie starałam się dać tyle zimozielonych by o każdej porze coś się działo - u mnie jest zacisznie więc nie bałam się że przemarzną i stracę je. Traw mam niewiele bo ogród cienisty, trawy źle rosną, a zostawiłam jeszcze kilka nieprzycietych, byliny w dużej mierze juz posprzątane, ale nawiecej z tym roboty w lutym
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 10:04, 22 sty 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
rozarosesarered napisał(a)
ojej u Ciebie tak wszystko kwitnie...cudooooo


No dziś kwiaty pod pierzyną, ale od lutego myślę że buchnie pierwszymi kolorami wczesnej kaliny, wawrzynka, oczarów, ciemierników...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies