Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród to moja bajka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród to moja bajka

kinia111 10:06, 20 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
Jak tam u was z plamowaniem wiosennych nasadzeń. Ja w tym roku chcę posadzić w doniczkach surfinie cytrynowe i czarne. Udało mi się przezimować rozplenicę Vertigo w doniczce w garażu, podzielę dwie duże kępy i będę miała chyba 20 sadzonek. Będę je rozdawać znajomym. W tamtym roku miałam surfinie czarną i białą.



I może coś sama wyhoduję na rabaty i do doniczek.
W czarnych surfiniach się zakochałam są wspaniałe i ten kolor. Polecam.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
patrycja 12:41, 20 sty 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
kinia111 napisał(a)
Jak tam u was z plamowaniem wiosennych nasadzeń. Ja w tym roku chcę posadzić w doniczkach surfinie cytrynowe i czarne. Udało mi się przezimować rozplenicę Vertigo w doniczce w garażu, podzielę dwie duże kępy i będę miała chyba 20 sadzonek. Będę je rozdawać znajomym. W tamtym roku miałam surfinie czarną i białą.



I może coś sama wyhoduję na rabaty i do doniczek.
W czarnych surfiniach się zakochałam są wspaniałe i ten kolor. Polecam.
hej hej w zeszłym roku miałam czarne surfinie i żółtą obwódką ŚLICZNOŚCI są piękne przepiękne och jak żałuję że nie robiłam żadnych zdjęć
____________________
Patrycja mój ogródek
kinia111 10:45, 21 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
Ja miałam piękne białe i też nie zrobiłam zdjęć. Ale w tym roku zrobię i to dużo. To prowadzenie forum to fajna sprawa można mieć pewnego rodzaju pamiątkę i zawsze cofnąć się w tył.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
kinia111 10:49, 21 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
Patrycja, szkoda że nie masz zdjęć bo surfinie to piękne kwiaty. Zawsze się ich bałam a tu się okazuje że trzeba je tylko dobrze dokarmiać i kwitną jak szalone.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
Nett 12:28, 21 sty 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Ja mam południowy taras i parapety i też zawsze sadziłam surfinie. Pięknie kwitły do połowy lata, później było im już za gorąco chyba. No i to oskubywanie kwiatów to jednak dodatkowy obowiązek, więc w tym roku chyba zrezygnuję, ale jeszcze nie podjęłam decyzji co zamiast surfinii.

W bardziej ocienionych miejscach sadze niecierpki np z bluszczykiem kurdybankiem. Świetnie się sprawdza.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Milka 12:31, 21 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
O matko, chyba jesteś pierwsza, której udało się z Vertigo. Czy ruszy, okaże się w maju. Myśmy przechowali w piwnicy, miała się super i niestety wiosna nie ruszyła.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
patrycja 15:49, 21 sty 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Kinguś miałaś może surfinie drobne kwiatki? One są w różnych kolorach ja je miałam w zeszłym roku tylko że niebyły długie zwisające (albo ja źle pielęgnowałam ha ha )
____________________
Patrycja mój ogródek
kinia111 19:40, 21 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
Szkoda że nie mam zdjęć moich białych surfini były cudne. Padlewałam je Planktonem S prawie codziennie. Dawały sobie radę w słońcu i cieniu tylko ulewy dawały i w kość. Ale po paru dniach wracały do siebie. Miałam białe o dużych kwiatach i bardzo mocno pachnące aż wieczorami się w głowie kręciło. A w tym roku wymyśliłam sobie takie.



lub takie



Zobaczymy co dostanę. A i jeszcze jedno udało mi się samej wyhodować surfinie z nasion. I wcale nie jest to trudne tylko po pikowaniu od razu trzeba je nawozić.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
kinia111 19:46, 21 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
Milka napisał(a)
O matko, chyba jesteś pierwsza, której udało się z Vertigo. Czy ruszy, okaże się w maju. Myśmy przechowali w piwnicy, miała się super i niestety wiosna nie ruszyła.


Moje dwie stoją w garażu w temp . średnio 5 stopni. Mają się dobrze i wypuszczają nowe pędy. W marcu je porozcinan piłą, w lecie jak rozsadzałam jedną to rozcinałam ją piłą do drewna bo nóż nie dał rady. Zobaczymy czy się uda. Jak wyjdzie to już na przyszłość będę wiedziała.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
kinia111 19:49, 21 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
A teraz trochę wiosny w środku zimy.

____________________
Kinga Ogród to moja bajka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies