Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród to moja bajka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród to moja bajka

patrycja 21:34, 23 sty 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Bądź dobrej myśli.Kiedy wysiewasz surfinie?
____________________
Patrycja mój ogródek
22:11, 23 sty 2017
Ja też trzymam kciuki
kinia111 17:59, 24 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
patrycja napisał(a)
Bądź dobrej myśli.Kiedy wysiewasz surfinie?


W zeszłym roku to chyba wysiewałam w połowie lutego. Muszę kupić nasionka ale jak widziałam u nas w sklepie w Bochni to szału nie ma może coś jeszcze dowiozą. Poczekamy. Mam jeszcze nasionka takiej trawy dostałam.


Ciekawa jestem czy wyjdzie. Trawa Vertigo z nasion nie wychodzi to już wiem. Ale piórkówkę z nasion wychodowałam i nawet kwitła na jesień. Może ktoś wie co to za gatunek trawy ze zdjęcia. Serdecznie proszę o pomoc. Mam jeszcze pałczychę kroplistą. W zeszłym roku kwitła. Ale smród jest nie do wyczymania.

Po trzech dniach kwiat zamiera i wychodzą liście.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
kinia111 18:10, 24 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
Moje żonkile kwitną na parapecie jak szalone dziś jeszcze kupiłam sobie szafirki . To moja terapia antydepresyjna.

____________________
Kinga Ogród to moja bajka
kinia111 18:13, 24 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
MonikA napisał(a)
Ja też trzymam kciuki


Trzymaj, trzymaj przyda się.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
patrycja 21:18, 24 sty 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Super od razu nastrój się poprawił
____________________
Patrycja mój ogródek
21:56, 24 sty 2017
Ale tu mi już pachnie wielkanocą
AniazZielone... 09:05, 25 sty 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Witaj "Sąsiadko"
Z której strony by nie patrząc, mam do Bochni około 40 kilometrów. Czy to z domu, czy z działki, niewiem z której strony Ty mieszkasz. My działkowo na południe, a mieszkalnie na zachód, ale polszczyzna
Jabłoń masz cudną, a Twoje ozdoby mnie urzekły, nie wspominając o moim marzeniu domu z ogrodem, ale narazie mam domek.
Będę zagladać częsciej.
Czekam na kolejne ozdoby.
Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 19:28, 25 sty 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Witaj ponownie, moje dzieci to raczej stronią od ogródka, chociaż w tym roku mają mieć każde swoją część ogródka, czy będą w nim robić? Wątpię, synek to rolnik pełną gębą, jego kręcą maszyny, a moja nastolatka nie ma facebooka, ale nadrabia z tabletem, poza tym ma słomiany zapał
Twój bałwanek mnie urzekł, a jego turkusowe ubranko jest śliczne, to mój ulubiony kolor
Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
ElzbietaFranka 19:35, 25 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
Kinga ja odnosnie Sundawilli jej przechowywania, czy jeszcze aktualne.
Sundawilla musi byb przechowywana w jasnych pomieszczsniach w temperaturze ok 10 stopni bardzo malo podlewac raz na 2 tygodnie i to bardzo malo aby ziemia byla lekko wilgotna. To nic, ze ci oblecialy liscie tak powinno byc gdyz jej wegetacja sie zatrzymuje, czeste podlewanie jest zbyteczne i wtedy gnija korzenie i sundawilla zamiera.
Ja nie mam, ale w tym roku zamierzam kupic i przezimowac.
Moja siostra tak robi od lat ma kilka rosna tak duze po 2 metry, na wiosne je przesadza do nowej ziemi i ruszaja jak oszalałe sa piekne.
Ja mam bugenwille od 15 lat, rosnie b pieknie i dwie mlodsze. Psianka jest tez piekna. Olownika kiedys dawno temu miałam. Zawsze kwiaty mi marnieja jak wyjezdzam na dłuzej, a to przeleja, a to nie podleja a kwiaty lubia jedna reke ktora sie nimi opiekuje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies