Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród to moja bajka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród to moja bajka

kinia111 20:56, 25 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
ElzbietaFranka napisał(a)
Kinga ja odnosnie Sundawilli jej przechowywania, czy jeszcze aktualne.
Sundawilla musi byb przechowywana w jasnych pomieszczsniach w temperaturze ok 10 stopni bardzo malo podlewac raz na 2 tygodnie i to bardzo malo aby ziemia byla lekko wilgotna. To nic, ze ci oblecialy liscie tak powinno byc gdyz jej wegetacja sie zatrzymuje, czeste podlewanie jest zbyteczne i wtedy gnija korzenie i sundawilla zamiera.
Ja nie mam, ale w tym roku zamierzam kupic i przezimowac.
Moja siostra tak robi od lat ma kilka rosna tak duze po 2 metry, na wiosne je przesadza do nowej ziemi i ruszaja jak oszalałe sa piekne.
Ja mam bugenwille od 15 lat, rosnie b pieknie i dwie mlodsze. Psianka jest tez piekna. Olownika kiedys dawno temu miałam. Zawsze kwiaty mi marnieja jak wyjezdzam na dłuzej, a to przeleja, a to nie podleja a kwiaty lubia jedna reke ktora sie nimi opiekuje.


Mojej nie tylko opadły liście ale także zamierają jej pędy czy to tez jest normalne. Jak ta mi zmarnieje to dam sobie spokój. Kwiaty tropikalne są ładne ale to zimowanie to koszmar.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
kinia111 20:59, 25 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
AniazZielonegoWzgorza napisał(a)
Witaj ponownie, moje dzieci to raczej stronią od ogródka, chociaż w tym roku mają mieć każde swoją część ogródka, czy będą w nim robić? Wątpię, synek to rolnik pełną gębą, jego kręcą maszyny, a moja nastolatka nie ma facebooka, ale nadrabia z tabletem, poza tym ma słomiany zapał
Twój bałwanek mnie urzekł, a jego turkusowe ubranko jest śliczne, to mój ulubiony kolor
Pozdrawiam

Turkus to też mój ulubiony kolor. Nawet choinkę miałam biało turkusową.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
patrycja 20:56, 26 sty 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
kinia111 napisał(a)
Fotki będę wklejać bo mnie to strasznie cieszy, dziękuje za odwiedziny miło was widzieć. To zdjęcie z początku wiosny mam na ogrodzie starą jabłoń jest ozdobą i źródłem smacznych jabłek. Pozdrawiam Kinga.
Urzekło mnie to zdjęcie piękna jabłoń.Przy tej drabince co masz posadzone?
____________________
Patrycja mój ogródek
kinia111 20:15, 27 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
Patusia przy drabińce mam posadzony winobluszcz pięcioklapowy. Już się rozrósł ma trzy lata i tego roku będzie zarośnięta całą drabinka. Fajnie zacienia taras i odgradza nas od sąsiadów.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
kinia111 20:25, 27 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
Moje szafirki w kolorze nieba. A jak tam u was dziewczyny depresja. Moja depresja jest i nie mija.

____________________
Kinga Ogród to moja bajka
AniazZielone... 20:32, 27 sty 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Cudne szafirki, czuć powoli wiosnę, mój mąż podobno już widział jak się przebijają przebiśniegi, więc przepędź depresję
Wzięłam się za spisywanie jakie nasiona muszę jweszcze kupić, a co będę siała w gruncie, a co w foliaku
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
patrycja 21:11, 27 sty 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Też cierpię z powodu depresji ale dzisiaj poprawiłam sobie humor.Zobaczyłam w moim ogródeczku że powoli wychodzą krokusy malutkie ale wychodzą
____________________
Patrycja mój ogródek
asiak 21:16, 27 sty 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Kurcze, chyba polecę w niedzielę na działkę szukać wiosny
____________________
AsiaDziałeczka Asi
kinia111 21:26, 28 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
asiak napisał(a)
Kurcze, chyba polecę w niedzielę na działkę szukać wiosny


Słoneczko dziś grzało fajnie ale noce są jeszcze mroźne, u nas wczoraj było -8. Podobno ma się ocieplać byłoby miło poczyć ciepły wiaterek. Ale już bliżej niż dalej do wiosny.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
Dorotka 10:56, 29 sty 2017


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Piękna jest ta Twoja bajka
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies