Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Holandia - de Luie Tuinman

Pokaż wątki Pokaż posty

Holandia - de Luie Tuinman

Gabriela 17:11, 01 sty 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kwiaciarsko











____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 17:24, 01 sty 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072













____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 17:24, 01 sty 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ten brzozowy zagajnik z jednej strony ograniczony był strzyżonym bukowym żywopłotem.Pomiędzy brzozami różne niskie trawy.





I klimatyczne zielska.











CDN
____________________
Ogród w budowie nieustającej
vita 18:01, 01 sty 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Dzięki za relację, dużo inspiracji, podobały mi się przełamania, trochę nudnych, jednorodnie obsadzonych miejsc w cieniu. Chociaż sweterki na pniach to udziwnienie.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
18:51, 01 sty 2017
fajne zdjęcia ...słowo leniwy ....jest rzeczywiście forma żartu

dzięki za foty których zawsze jest za mało
Joku 20:14, 01 sty 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Klimatyczne zielska w moim odczuciu nieco bałaganiarskie . Ale dywany zadarniaczy pod drzewami przepiękne.
Gabrysiu, jak wynajdujesz ogrody do zwiedzania? Korzystasz z jakichś przewodników? Szukasz w internecie?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mira 21:46, 01 sty 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ta nazwa ogrodu dość przewrotna. Leśne części bardzo mi się spodobały poza tymi sweterkami - choć te sweterki to chyba tak na zaczepkę jak i sama nazwa ogrodu.
Wyobrażam sobie że musiała być tam fajna szkółka i wspaniałe w takim miejscu coś przekąsić.
Gabrysiu dziękuję za relację i cieszę się że napisałaś c.d.n

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
hanka_andrus 21:53, 01 sty 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Myślę, że taki stan ogrodu "od niechcenia" bardzo dużo pracy wymaga. Chyba nawet więcej niż taki od A do Z pod linijkę!
Mnie się bardzo podoba! A szczególiki i smaczki fajnie się wyszukuje!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 18:00, 02 sty 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja bym dopracowała detale nieroślinne.



I ten dzban od wina koło korzeni z wodą jak ścieki ... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 19:44, 02 sty 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
....i ta kula tak nierówno stoi na tym postumencie... A urny obskubane

Drogie Perfekcyjne Panie Domu, to nie jest ogród poważny i nadęty w doskonałości swej, nie Chelsea Flower Show, to jest ogród swobodny, w którym nie dostaje się kompleksów, ogród dowcipny, pełen kolorów. Zwróćcie uwagę na jego nazwę, choć jak wspominałam jest to zmyłka, bo widać że w tym ogrodzie się pracuje.
Wytłumaczę też drzewa w sweterkach - są dlatego, że w kawiarni obok na wolnym powietrzu mnóstwo jest szydełkowych, kolorowych poduszek, pledów do owijania się w chłodniejszy dzień lub rozkładania na trawie, więc te sweterki nie są przypadkowe. Są zabawne, kiczowate i w tych kategoriach należy je rozpatrywać,a nie myśleć "ja bym tego nie powiesiła". Pewnie że nie, ja bym też nie powiesiła, bo nie pasują.
Będę bronić tego ogrodu jak lwica.
Zresztą, jak mam wybierać między Highrove a De Luie, to wybieram ten drugi. Wybieram w moim prywatnym rankingu ogrodów, gdzie kryterium mojego zachwytu jest wyłącznie odpowiedź na pytanie - czy chciałbym tu mieszkać i uprawiać taki ogród.

Warzywniko-zielnik













____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies