Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona przestrzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona przestrzeń

Kociamama 21:24, 12 kwi 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
koliber napisał(a)


Co Wy z tą suszą? Aż tak źle??? U mnie wręcz przeciwnie - w rabaty nie wejdę, a były na jutro plany


To chyba zależy od gleby. Nie pamiętam kiedy u nas padało. Na rabatach jednak wilgotno. Tam jest moja pierwotna ziemia i jest ok.
Trawę musiałam jednak podlać. Wiadomo ma płytki system korzeniowy no i podsypana była jakąś specjalną ziemią do trawników. Widać było, że za sucho.
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
koliber 07:12, 15 kwi 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
mikina34 napisał(a)
Anetko, zazdroszczę deszczu, ja musiałam już włączyć podlewanie, susza jest okropna, z zapowiadanych opadów nie spadła ani jedna kropla jak nie urok to burok jak mawia mój eM


No to rzeczywiście nieciekawie z tym brakiem opadów i to wiosną, kiedy rośliny są najbardziej spragnione po zimie.
____________________
Zielona przestrzeń
koliber 07:14, 15 kwi 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Kociamama napisał(a)


To chyba zależy od gleby. Nie pamiętam kiedy u nas padało. Na rabatach jednak wilgotno. Tam jest moja pierwotna ziemia i jest ok.
Trawę musiałam jednak podlać. Wiadomo ma płytki system korzeniowy no i podsypana była jakąś specjalną ziemią do trawników. Widać było, że za sucho.


A ja "płaczę" kiedy deszcz pokrzyżuje mi plany Postanawiam już nie narzekać
____________________
Zielona przestrzeń
koliber 07:34, 15 kwi 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Dla Wszystkich zainteresowanych ekologiczną uprawą pomidorów (i nie tylko) podaję przepis na nawóz i oprysk z drożdży

Nawóz z drożdży (niefermentowany)

Przygotuj kostkę drożdży piekarskich i ciepłą wodę (najlepsza byłaby deszczówka).

Proporcje:100 g drożdży na 10 litrów wody.

Pokruszone drożdże wrzuć do wiadra (lub innego naczynia), zalej ciepłą wodą i dokładnie wymieszaj. Całość odstaw na ok. godzinę. Gdy drożdże się rozpuszczą, a roztwór osiągnie temperaturę pokojową, można nim podlewać rośliny.
Odżywkę stosujemy dwa razy w miesiącu (najlepiej na wiosnę i późnym latem). Efekty widoczne są po kilku tygodniach.

Oprysk z drożdży

Pół kostki drożdży rozpuścić w 0,5 litra ciepłego tłustego mleka, roztwór następnie rozcieńczamy w 10 litrach wody.

Co nam daje stosowanie drożdży w uprawach?

Drożdże zawierają wiele ważnych dla roślin składników, w tym węglowodany, witaminy z grupy B i żelazo. Stosowanie nawozu drożdżowego:
-korzystnie wpływa na system korzeniowy, ułatwia ukorzenianie się sadzonek,
- chroni korzenie przed atakiem wielu szkodliwych drobnoustrojów,
- przyspiesza wzrost roślin, zwiększa ich bujność.
Drożdże wykorzystuje się także w celu ochrony roślin (m.in. ogórków, pomidorów, truskawek) przed chorobami grzybowymi (m.in. szarą pleśnią).
____________________
Zielona przestrzeń
Kociamama 07:53, 15 kwi 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
koliber napisał(a)
Dla Wszystkich zainteresowanych ekologiczną uprawą pomidorów (i nie tylko) podaję przepis na nawóz i oprysk z drożdży

Nawóz z drożdży (niefermentowany)

Przygotuj kostkę drożdży piekarskich i ciepłą wodę (najlepsza byłaby deszczówka).

Proporcje:100 g drożdży na 10 litrów wody.

Pokruszone drożdże wrzuć do wiadra (lub innego naczynia), zalej ciepłą wodą i dokładnie wymieszaj. Całość odstaw na ok. godzinę. Gdy drożdże się rozpuszczą, a roztwór osiągnie temperaturę pokojową, można nim podlewać rośliny.
Odżywkę stosujemy dwa razy w miesiącu (najlepiej na wiosnę i późnym latem). Efekty widoczne są po kilku tygodniach.

Oprysk z drożdży

Pół kostki drożdży rozpuścić w 0,5 litra ciepłego tłustego mleka, roztwór następnie rozcieńczamy w 10 litrach wody.

Co nam daje stosowanie drożdży w uprawach?

Drożdże zawierają wiele ważnych dla roślin składników, w tym węglowodany, witaminy z grupy B i żelazo. Stosowanie nawozu drożdżowego:
-korzystnie wpływa na system korzeniowy, ułatwia ukorzenianie się sadzonek,
- chroni korzenie przed atakiem wielu szkodliwych drobnoustrojów,
- przyspiesza wzrost roślin, zwiększa ich bujność.
Drożdże wykorzystuje się także w celu ochrony roślin (m.in. ogórków, pomidorów, truskawek) przed chorobami grzybowymi (m.in. szarą pleśnią).


Jednym słowem wszystko rośnie jak na drożdżach
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
Waclaw 09:10, 15 kwi 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anetko, a do innych roślin również można stosować tę miksturę?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
mikina34 09:15, 15 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Bardzo to ciekawe co piszesz o drożdżach... ciekawe czy można używać stosując opryski PWi RT, czy to już dwa grzybki w barszcz będzie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
syli_a 11:00, 15 kwi 2019


Dołączył: 11 cze 2017
Posty: 34
Dziękuję Ślicznie Anetko
koliber 15:40, 15 kwi 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Kociamama napisał(a)


Jednym słowem wszystko rośnie jak na drożdżach


Dokładnie tak

P.S. Słodki avatarek
____________________
Zielona przestrzeń
koliber 15:40, 15 kwi 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Waclaw napisał(a)
Anetko, a do innych roślin również można stosować tę miksturę?


Można Na pewno nie zaszkodzi
____________________
Zielona przestrzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies