Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

Kasiek 20:59, 23 sty 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
O ja ...rany...
____________________
Bawarka
Kasiek 21:00, 23 sty 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Planuje zakup obiektywu makro juz od dluzszego czasu, teraz widze ze ..zapomnialam o tym
____________________
Bawarka
Katkak 21:03, 23 sty 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dana też kocham takie przedmioty. Mam u siebie w mieście fajną "klamociarnię". Kupę rzeczy tam kupuję
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
21:23, 23 sty 2017
A miałam się spytać o włoski owadzie a tu proszę..jest zdjęcie
Z jakiej odległości zrobiłaś to zdjęcie?
ElzbietaFranka 21:44, 23 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13867
Dana dostałam namiar na Twój wątek od Pestki. Ciągle się zastanawiam, gdzie w centrum Sląska są takie mokradła. Napisałaś w centrum Sląska ale Górnego?
Napiszę na wiadomościach do Ciebie.
Twój ogród ma tyle samo metrów co mój ty masz naturalne oczko ja musiałam zrobić.
Ogród bardzo ładny. Zresztą fachowe zdjęcia oddały piękno ogrodu, widać że się znasz na fotografii. Większość z nas to tutaj robi zdjęcia telefonami lub tabletami to nie jest ta jakość co aparat fotograficzny.
Jest duża różnica jak robię zdjęcie aparatem a telefonem. Przekonałaś mnie, że trzeba z telefonem skończyć. Mam dosyć dobry aparat i kamerę, ale zawsze człowiek sięga po najmniej kłopotliwy telefon.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
dana1s 06:38, 24 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Kasiek lubię świat z bliska
W moim aparaciku jest makro i można klikać do woli
Obiektyw makro jest konieczny, to znaczy ja bym musiała mieć, gdybym posiadała lustrzankę



Katkak witaj w klubie, żadnej klamociarni nie przepuszczę

Zawsze człowiek coś wypatrzy.



Aniaaa ładnie pozowała to prawie dotknęłam obiektywem , powiem tak to fota na dotyk
Szumi, ale widać szczegóły
Nie mam statywu, muszę kupić bo czasami ręce mi się trzęsą




ElżbietaFranka witam w moim ogrodzie
Kasia mi robi reklamę, dziękuję
To staw, nie mokradła, zasilany rowem melioracyjnym, więc czasami widy jest więcej czasami mniej.
Cieszę się, że podoba Ci się to jak pokazuję świat.
Teraz telefony mają całkiem niezłe aparaty, często z takimi ustawieniami jak niejeden dobry aparat.
Ja takowego nie mam i cykam aparatem
Ja ciągle mam ze sobą aparat, takie przyzwyczajenie. Każdy ma jakiegoś bzika

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 08:01, 24 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
W moim ogrodzie nie może zabraknąć brzóz . To moje ukochane drzewa, które zachwycają zwiewnością i piękną bielą kory.
Niestety w nowym ogrodzie rosła tylko jedna, ale nie byłabym sobą gdybym nie dosadziła jej koleżanek.
Zagajnik brzozowy będzie się wyłaniał zza muru w kącie biesiadnym.
Pojechaliśmy do opuszczonej cegielni gdzie rosną setki siewek i wykopaliśmy 6 sztuk ślicznych, prostych 3 metrowych brzózek.
Zasadziłam je zeszłej wiosny, więc muszę poczekać ze 3 lata żeby je było widać
Później M przywiózł skądś takiego krzywaka i wsadziliśmy ją na górce z tyłu działki, powinna być ślicznym soliterem
Poczekamy zobaczymy.
Mam też kilka gatunkowych brzóz w ogrodze

Youngii
Nana
Purpurea
Aurea
Gracilis
Chińska
Trost's Dwarf
Spider Alley

Zamówiłam i na wiosnę dojadą dwie kolejne

Magical Globe
Shiloh splash

Kupię też moją wymarzoną

Doorenbos







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 08:53, 24 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Kaliny, według mnie wszystkie są warte uwagi




1.- Viburnum opulus 'Roseum' (tę mam)- czyli wiesz, że jest bezproblemowa i cudowna. Rośnie praktycznie w każdym gruncie. Lubi przycinanie.



2.- Viburnum opulus ('Roseum') Compactum- jak wyżej , ale dorasta maksymalnie do 3 m i sama się kształtuje u mnie ma kulisty kształt
3.- Koralowa-najpopularniejsza i najchętniej oblegana przez mszyce, trzeba o to zadbać. Kwitnie obficie , rośnie w każdym gruncie.




4.- Nana-dorasta maksymalnie do 50cm, sama kształtuje się w kulę. Rzadko kwitnie, a u mnie zakwitła w pierwszym rokukwiaty jak u koralowej talerzowe, ale dużo mniejsze



5.- Pregense-praska, przepiękna odmiana dorastająca do 3m, liście lancetowate ciemnozielone. Kwiaty początkowo białoróżowe z czasem bieleją, ogromne. Moja kwitła jednym kwiatem , który miał średnicę około 15-17 cm. Kwiaty sztywne woskowate



6.- Koreańska Eskimosa- przepiękna zimozielona odmiana o licznych śnieżnobiałych kwiatach, są jak piłki tenisowe. Bezproblemowa



7.- Sargenta Onondaga-najciekawsza i rzadko spotykana odmiana kaliny, liście jak u koralowej i kwiaty też tylko są na początku łososiowe, a później środek czerwony. Cudna. Dorasta do 3 metrów i lubi wilgotno


8.- Bodnantska Dawna- zaczyna właśnie kwitnienie, kwiaty różowe zebrane w grona nie są kuliste, bardzo atrakcyjna odmiana . Lubi zaciszne miejsca, wtedy kwitnie jeszcze wcześniej



9.- Koreańka Juddi- bezproblemowa z różowymi kulami , mniejsza odmiana do 2m
10.- Sztywnolistna (Viburnum rhytidophyllum)- mam ją pierwszy rok i widzę że ma pąki, ne przemarzła bujnie rosła w kompostowej ziemi, ma długie sztywne liście.
11.- Burkwooda Anne Russell (Viburnum x burkwoodi)- moja ukochana , biało różowe kwiaty o nieziemskim zapachu, obficie kwitnie. Lubi zacisznie i dobry grunt.



12.- Japońska Tomentosum (Viburnum plicatum Tomentosum) ma najpiękniejsze kwiaty z japońskich, ogromne płatki, dodatkowy atut przebarwia się na fioletowo jesienią, jedna z moich
ulubionych



13.- Japońska Red Robin- kwiaty znacznie mniejsze, ale jest ich mnóstwo tworzy taką kaskadę. Na jesień purpurowe liście. Mam ją pierwszy sezon
14.- Japońska Pink Beauty- super odmiana o różowym zabarwieniu kwiatów , bardzo obficie kwitnie. Ale podatna na choroby. U mnie miała juž kilka razy grzyba



15.- Japońska Watanabe-najdłużej kwitnąca odmiana kaliny nawet do 6 miesięcy, dorasta do 2,5 metra rośnie w ziemi kompostowej i ma się dobrze. Kwiaty białe , małe do 6 cm talerze liczne. Ma piękne jasnozielone liście rozjaśniają cieniste zakątki

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do zdobycia

16.- Wonna-na tą poluję kwitnie obficie na bezlistnych pędach, zimą, drobne białoróżowe kwiaty bardzo liczne
17.- Angielska (Viburnum x carlcephalum) najpiękniejsza z kalin o dużych, białych woskowych kulistych kwiatach.
Mam zamówioną:lol2:
18. Blue Muffin-cudowne owoce
19. Brzozolistna
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Iwk4 09:22, 24 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Uff, nadrobiłam. Przeczytałam, obejrzałam, pozachwycałam się. Zadumałam się nad fotką szwagra. Masz Dana wyczucie. Nie wiem, czy umiałabym tak cudnie ukształtować teren, by ugór stał się tak cudnym ogrodem.
Czytałam o ND. Też mam dwie sztuki. Potrafi pięknie się rozrosnąć już w trzecim sezonie. Co będzie dalej?
Zastanawia mnie tylko, na jakim innym forum byłaś wcześniej? Sporo znajomych wspomina twój ogród.
____________________
Ogródek Iwony II
BasiaLT 09:22, 24 sty 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Normalnie usiadłam z wrażenia... przecudna ta ceramika. Anioły śliczne. Jak kiedyś wrócisz do prac w glinie to ja pierwsza sobie zaklepuję kolejkę po zakup Nie do uwierzenia że sześć lat temu twoje drzewa były takie malutkie. Wlałaś nadzieję w moje serce że doczekam czasów jak moje ściernisko przestanie być ugorem A fotki robisz rewelacyjne.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies