Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

anka_ 13:10, 24 sty 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Dano a nie macie problemu z poziomem wody w stawie? Jak dobrze doczytałam jest zasilany rowem melioracyjnym, ale w te suche lato nie brakowało wody? U mnie duże wahania poziomu
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
dana1s 13:13, 24 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
alinaSz napisał(a)
Jesteś naprawdę pracowitą osobą z takiego ugoru zrobić takie cudo i tyle krzewów posadzone ..mnie nawet się nie śniło że takie są odmiany. Podziwiam ale jesteś młodą i pełną werwy osobą i masz chętnego do pomocy męża..zdjęcia super ..


Zapału i chęci do pracy mi nie brakuje. Gorzej z siłą, ale daję radę.
Trochę mam nadwyrężony kręgosłup, po budowie poprzedniego domu.
Wybudowałam go do spółki z moim ojcem. Przeniosłam kilkanaście ton, ale coś za coś
Bardzo lubię mój obecny ogród i już nie mogę się doczekać wiosny żeby dalej go wykańczać

Mój M pomaga mi we wszystkim, wspiera i doradza.
No i nie krytykuje moich pomysłów.
Młoda...raczej w kwiecie wieku

Czeremchy



Colorata



Mam jeszcze amerykańską, ale chyba nie mam fotki, a zakusy na Schuberta

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 13:20, 24 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Kasiek napisał(a)
Amanogawy mam od kilku lat i kilka sztuk, to piekne drzewa bardzo lubiane przez pszczoly
Kiku mam dwie od wiosny zeszlego roku, teraz czekam z niecierpliwoscia na ich kwiaty. Kanzan byl w planie od zawsze a przez pomylke dostalam pierwsza amanogawe i...Kanzan czeka w kolejce do tej pory

Napewno masz fotki, pokazesz?





Kanzan to jeszcze młode drzewka, rosną od zeszłego sezonu
Chcę jeszcze Shirotae, przepiękna.
Kupiłam też Migdałka i Śliwę wiśniową Pissardii.
Czekam na kwitnienie.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
pestka56 13:23, 24 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Dana, podpisałam na pintereście kaliny, ale nie wiem, czy czegoś nie pomyliłam. Czy możesz sprawdzić? Jakby coś było źle, napisza w komentarzu pod zdjęciem. Poprawię
https://pl.pinterest.com/pestka56/garden-shrubs-trees/

dołożyłaś dziś sporo krzewów, ale obejrzę później
____________________
Kasia
dana1s 13:26, 24 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
anka_ napisał(a)
Dano a nie macie problemu z poziomem wody w stawie? Jak dobrze doczytałam jest zasilany rowem melioracyjnym, ale w te suche lato nie brakowało wody? U mnie duże wahania poziomu


Dwa lata temu jak była ta susza w stawie bardzo ubyło wody. W zeszłym roku był normalny poziom przez cały sezon
Jeżeli chodzi o nadmiar nie ma problemu. Zrobiliśmy wały i odpływ do rowu, przez to powstała kręta rzeczka. Póki co w fazie kształtowania. Potrzebuję kupę kamieni do jej wykończenia i mnóstwo host. Chcę podzielić moje olbrzymy na wiosnę. Dosadzę tam też moje ukochane irysy syberyjskie.
Mam ich kilkanaście odmian.
Tylko przy przesadzaniu trochę się pomieszały , oznaczę jak zakwitną







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 13:34, 24 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Dana, podpisałam na pintereście kaliny, ale nie wiem, czy czegoś nie pomyliłam. Czy możesz sprawdzić? Jakby coś było źle, napisza w komentarzu pod zdjęciem. Poprawię
https://pl.pinterest.com/pestka56/garden-shrubs-trees/

dołożyłaś dziś sporo krzewów, ale obejrzę później


Kasiu zaraz sobie zobaczę
Wstawiam z podpisami co mam i dopisuję moje chciejstwa będzie mi łatwiej nie dublować zakupów.
W tym roku chcę skatalogować wszystkie moje rośliny w ogrodzie.
Zdjęcia w różnych fazach rozwoju kwiatów i liście w sezonie i jesienią .
Tylko muszę kupić dysk zewnętrzny, żeby było gdzie to umieścić







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Makao_J 13:43, 24 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
A ja cały czas się zastanawiam gdzie Ty to wszystko mieścisz

Wiem że działka duża ale masz tyyyle drzew do tego mnóstwo kalin przeróżnych rozmiarów, tawuły, wiśnie piłkowane, masę lilaków, żylistki i wciąż jeszcze masz miejsce by ulokować kolejne chciejswa.
Jesteś sprytna i masz niesamowitą zdolność komponowania roślin by się zmieściły i ładnie wyglądały.
Maagiaa

Jak kiedyś będziesz mogła i chciała to zrób zdjęcie z drona . Będzie niesamowity widok z góry.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
dominika_ 13:58, 24 sty 2017


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Witaj
Otworzyłam pierwszą stronę Twojego wątku i tak popłynęłam, że nawet nie wiem kiedy i dotarłam do końca. Ogród zachwyca o każdej porze roku, jest w nim coś niezwykle hipnotyzującego. Stworzyliście na prawdę piękne, magiczne miejsce i śmiało można nazwać je rajem. Do tego dochodzą jeszcze Twoje zdjęcia, można je oglądać i oglądać. Wątek sobie zaznaczam i będę śledzić.
Pozdrawiam
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
dana1s 14:07, 24 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Makao_J napisał(a)
A ja cały czas się zastanawiam gdzie Ty to wszystko mieścisz

Wiem że działka duża ale masz tyyyle drzew do tego mnóstwo kalin przeróżnych rozmiarów, tawuły, wiśnie piłkowane, masę lilaków, żylistki i wciąż jeszcze masz miejsce by ulokować kolejne chciejswa.
Jesteś sprytna i masz niesamowitą zdolność komponowania roślin by się zmieściły i ładnie wyglądały.
Maagiaa

Jak kiedyś będziesz mogła i chciała to zrób zdjęcie z drona . Będzie niesamowity widok z góry.


Czasami sama się dziwię, że jeszcze jest miejsce.
Po pierwsze uwielbiam sekator, po drugie lubię gęsto obsadzone ogrody gdzie roślinność się przenika wzajemnie. Nie ma wtedy dużo roboty, bo chwasty nie rosną albo ich nie widać
Lubię sadzić i pielęgnować moich podopiecznych.
A kupować wprost kocham
Mój Mały chce kupić sobie drona może kiedyś będę miała takie fotki

Znalazłam fotki bzów

'Katherine Havemeyer'



Ludwig Spaeth



Lilak wczesny chiński



Michael Buchner



Basia?

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
AngelikaX 14:16, 24 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Witam się Czarodziejski ogród w aparacie Czarodziejki. Sztuką jest pokazać go w takiej odsłonie
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies