Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 20:30, 02 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
BasiaLT napisał(a)
Danuś masz chyba jakieś czarodziejskie moce żeby z nieziemskiego ogrodu zrobić jeszcze bardziej nieziemski. U mnie ogród marnieje z dnia na dzień, deszczu nie było od dwóch tygodni i mimo podlewania wszystko umiera.


Basiu nic nie robię.
Nie podlewam, ani nie koszę ostatnio . Plewiłam trochę, ale to walka z wiatrakami. Znów zarosło, o dziwo chwastom upał wcale nie przeszkadza.
Zbawienny wpływ na ogród ma staw i specyficzny mikroklimat, który panuje w moim ogrodzie.
U nas przeszła kilka razy burza, ale popadało tyle co kot napłakał. Staw wysycha...

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 20:34, 02 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
ryska napisał(a)
Przepiękne pocztówki z wakacji.
Cegła w Twoim ogrodzie cały czas mnie zachwyca.
Księżyc cudowny, też próbowałam ale z gorszym skutkiem choć na dach naszej piętrówki wlazłam, żeby go zobaczyć.
Pozdrawiam


Reniu dziękuję! Upał przyjechał za nami, ani chwili wytchnienia. Nie ma czym oddychać, spać nie można dla mnie masakra...
Cegłę kocham nad życie, już kiedyś pisałam że mogłabym mieszkać w cegielni Zresztą dawno temu na naszej ziemi była cegielnia
Ja polowałam z okna łazienki, tam mi nic nie zawadza
Na dach bym nie weszła, za wysoko dla mnie. Gratuluję odwagi

Buziaki
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 20:41, 02 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Dzisiaj byłam w ogrodzie dopiero przed chwilą. Próbowałam coś robić, ale po 15 minutach wyglądałam jakbym wyszła spod prysznica, niestety niezbyt świeża
Dla mnie to zdecydowanie za wysoka temperatura i zbyt długo się utrzymuje, a prognozy przerażają. Jak tak dalej pójdzie, wody braknie a burze będą niebezpieczne.

Wiem, że wszystkim nigdy się nie dogodzi, ale takie 25 by wystarczyło i co noc deszcz...można pomarzyć, ale pamiętam takie lato


Dzisiejszy ogród za stawem











____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 20:43, 02 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
I jeszcze za stawem







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 20:46, 02 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
I z drugiej strony mostu







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 20:48, 02 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
i kolejne







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Katkak 21:01, 02 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Danusiu co to za roślinka tak ładnie przebarwiona między rozplenicami? Kiścień?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
dana1s 21:04, 02 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Katkak napisał(a)
Danusiu co to za roślinka tak ładnie przebarwiona między rozplenicami? Kiścień?


Kasiu to krzewuszka Wings of fire ona w pełnym słońcu utrzymuje piękne czerwone liście. Nie kwitnie zbyt spektakularnie za to liście ma cudne, musze jeszcze kilka dokupić
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
sylwia_slomc... 21:58, 02 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Danuś ja dopiero późnym wieczorem na Ranczo chodzę coś dłubnąć w ciągu dnia nie idzie wystawić nosa. Ogród Ci ładnie te temperatury znosi, to pewnie zasługa stawu, moje rośliny umordowane, liście im zwija i jeszcze grzyb na dodatek atakuje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dana1s 22:31, 02 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sylwia_slomczewska napisał(a)
Danuś ja dopiero późnym wieczorem na Ranczo chodzę coś dłubnąć w ciągu dnia nie idzie wystawić nosa. Ogród Ci ładnie te temperatury znosi, to pewnie zasługa stawu, moje rośliny umordowane, liście im zwija i jeszcze grzyb na dodatek atakuje


Ja też tylko na chwilę i to wieczorem, trochę nam ten sezon ucieka między palcami...
Ja nie podlewam wcale, kilka razy podlałam ogrodówki, dzisiaj jedną kalinę bo dziwnie wygląda, ale nie przyzwyczajam ich do stałego dostępu wody. Staw paruje i to chyba w jakiś sposób roślinom wystarcza.
Ogród jest omdlały i trochę stracił na soczystości ale nie jest źle

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies