Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

AgataM 22:46, 02 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Niesamowicie udał Ci się ogród. Ma swój klimacik. Pozdrawiam gorąco.
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
sylwia_slomc... 22:47, 02 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
dana1s napisał(a)


Ja też tylko na chwilę i to wieczorem, trochę nam ten sezon ucieka między palcami...
Ja nie podlewam wcale, kilka razy podlałam ogrodówki, dzisiaj jedną kalinę bo dziwnie wygląda, ale nie przyzwyczajam ich do stałego dostępu wody. Staw paruje i to chyba w jakiś sposób roślinom wystarcza.
Ogród jest omdlały i trochę stracił na soczystości ale nie jest źle


Danusiu moje rosliny trudno powiedzieć, żeby były do podlewania przyzwyczajone bo podlewaliśmy tylko to co wsadzone w tym sezonie i jesienią ubiegłego, a jest tego trochę. Tak lekko licząc zebrało się ze 100 odmian i gatunków, a przecież niektóre po kilka sztuk. Reszta z ubiegłych lat musi sobie sama radzić, wyjścia nie ma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dana1s 07:28, 03 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
AgataM napisał(a)
Niesamowicie udał Ci się ogród. Ma swój klimacik. Pozdrawiam gorąco.



Aguś dziękuję, starałam się bardzo

Ogromną robotę zrobił starodrzew, który daje cień w upalne dni i rośliny az tak nie cierpią.
Pozdrawiam również!


____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 07:35, 03 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sylwia_slomczewska napisał(a)

Danusiu moje rosliny trudno powiedzieć, żeby były do podlewania przyzwyczajone bo podlewaliśmy tylko to co wsadzone w tym sezonie i jesienią ubiegłego, a jest tego trochę. Tak lekko licząc zebrało się ze 100 odmian i gatunków, a przecież niektóre po kilka sztuk. Reszta z ubiegłych lat musi sobie sama radzić, wyjścia nie ma


Tak też robię u siebie, ale w tym roku nowe rośliny sadziłam głównie wiosną a wtedy ładne mi niebo podlewało i przed latem zdążyły się zaaklimatyzować.
Jakbym miała całość podlewać to chyba musiałabym dziennie 3 godziny z wężem stać. To niemożliwe...

A tu widok z mostu, ten już woła o wymianę ale musi poczekać na swoją kolej.


____________________
...uDany ogród; Wizytówka
sierotka 10:04, 03 sie 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
dana1s napisał(a)
I z drugiej strony mostu









No po prostu cudnie i tak letnio chłodno w Twoim pięknym ogrodzie Danusiu .
Zostawiam pozdrowionka
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
dana1s 13:27, 04 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sierotka napisał(a)


No po prostu cudnie i tak letnio chłodno w Twoim pięknym ogrodzie Danusiu .
Zostawiam pozdrowionka


Bardzo dziękuję, ale chłodno to chyba tylko na zdjęciach i to wieczorem. Jest paskudnie. Ja dzisiaj od rana próbuję doprowadzić dom do ładu i nawet nosa nie wyściubiam na podwórko. W słońcu jest 42 stopnie.
Wentylatory i zimna woda cały czas w ruchu, a i tak coś mi dzisiaj serce dziwnie bije, jakby chciało wypaść . Za ciepło jest zdecydowanie, a prognozy niestety nie są zbyt optymistyczne...


Staw wysycha w mgnieniu oka...

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
AgataM 14:24, 04 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
dana1s napisał(a)


Bardzo dziękuję, ale chłodno to chyba tylko na zdjęciach i to wieczorem. Jest paskudnie. Ja dzisiaj od rana próbuję doprowadzić dom do ładu i nawet nosa nie wyściubiam na podwórko. W słońcu jest 42 stopnie.
Wentylatory i zimna woda cały czas w ruchu, a i tak coś mi dzisiaj serce dziwnie bije, jakby chciało wypaść . Za ciepło jest zdecydowanie, a prognozy niestety nie są zbyt optymistyczne...


Staw wysycha w mgnieniu oka...





Czy to już jest ogród parkowy ? Ja się nim od początku zachwycam.
Ja też siedzę w domu. Może wezmę się za sprawowanie.... chociaż to będę miala z głowy. Czekam na chłodniejsze dni,bo wtedy nam więcej energii. Podobno do 20 ma być taka patelnia.
Pozdrawiam gorąco.
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
dana1s 15:02, 04 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
AgataM napisał(a)




Czy to już jest ogród parkowy ? Ja się nim od początku zachwycam.
Ja też siedzę w domu. Może wezmę się za sprawowanie.... chociaż to będę miala z głowy. Czekam na chłodniejsze dni,bo wtedy nam więcej energii. Podobno do 20 ma być taka patelnia.
Pozdrawiam gorąco.


Aguś to powoli mój osobisty, prywatny park i niestety obawiam się że zostanie tylko parkiem dojazdowym i nigdy tam nie zamieszkam. Byłam w zeszłym tygodniu w UM i mi się odechciało wszystkiego. Po informacjach jakie uzyskałam chyba straciłam nadzieję...
Począwszy od żartu urzędnika typu- rekordziści czekają po 12-cie lat. Mam poważne wątpliwości że to było śmieszne. Skończywszy na informacji proszę pytać za rok...może wyłożymy plan do wglądu, ale proszę się nie spodziewać że przejdzie bez uwag i będzie konieczne kolejne wyłożenie, a może dwa. To potrwa ze dwa lata a potem mamy pięć do przekształcenia .

Dlatego wpadłam w wir porządków w domu i próbuję sobie znaleźć inne zajęcie. Ja nienawidzę czekać.
U nas żar się leje z nieba pranie mi wyschło w 15 minut. Jedyna pociecha tych upałów.
Buziaki!

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 19:48, 04 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Dzisiaj wieczorkiem wyskoczyliśmy na działkę. Myślałam, że coś nam się uda zrobić, ale było jeszcze dobre 30 stopni, zaczyna mnie to przerażać. Zaczęło się chmurzyc i nawet spadło przed chwilą kilka kropli , ale już po deszczu...

Ogród nie wygląda jakoś bardzo źle, a nawet dopatrzyłam się takich cudów na paulowni. Czyżby mi chciała zrobić niespodziankę Abelifolium też zapąkowała




A to już ogólne widoczki mojego dzisiejszego ogrodu





____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 19:51, 04 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278






____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies