Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

sylwia_slomc... 14:13, 17 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Monia81 napisał(a)


Mam tego klona na klonowej, przy wędzarni, ja go uwielbiam, za ten kolorek, może w żółć wpadający na początku, ale później to soczysta zieleń, a jesienią to żółty kurczaczek, ale jaki słodki u mnie rośnie w pełnym słońcu...
nw maju tak wyglądał
..
od czerwca już ten kolorek stonowany...

Monia weź mu wiosną te baty skróć o połowę to Ci się pięknie korona zagęściWiem, że może być żal, ale na dobre się obróci, ja moje od malutkiego co wiosnę nim ruszą tnę i potem ładne gęściutkie są. Jak teraz tego nie zrobisz to potem będzie miał takie chaberdziowate gałęzie grube, a dopiero na końcach ładną koronę, albo i nie. U moich sąsiadów inny klon też szczepiony, nie przycinany paskudny się zrobił jako dorosły, lepiej jak korona gęsta od samego szczepienia wyprowadzona to i tej zieleni też więcej potem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 14:54, 17 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324

..
Dziękuję Monika właśnie o takie info mi chodziło.
Bardzo fajny w kolejnych fazach przebarwień
Co tam jeszcze za bordo drzewko masz na rabacie?
Wiosną będę chciała go kupić.
Ty stacjonarnie czy przez internet kupiłaś?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Monia81 15:15, 17 sty 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
sylwia_slomczewska napisał(a)

Monia weź mu wiosną te baty skróć o połowę to Ci się pięknie korona zagęściWiem, że może być żal, ale na dobre się obróci, ja moje od malutkiego co wiosnę nim ruszą tnę i potem ładne gęściutkie są. Jak teraz tego nie zrobisz to potem będzie miał takie chaberdziowate gałęzie grube, a dopiero na końcach ładną koronę, albo i nie. U moich sąsiadów inny klon też szczepiony, nie przycinany paskudny się zrobił jako dorosły, lepiej jak korona gęsta od samego szczepienia wyprowadzona to i tej zieleni też więcej potem


Dzięki Sylwuś w tym roku chcę poprzycinać te klony, w tamtym roku nie zdążyłam, jakoś to umknęło mi na początku zeszłego sezonu, w tym roku, w kalendarzu prac mam zapisane żeby nie zapomnieć buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 15:17, 17 sty 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
Mirka napisał(a)

..
Dziękuję Monika właśnie o takie info mi chodziło.
Bardzo fajny w kolejnych fazach przebarwień
Co tam jeszcze za bordo drzewko masz na rabacie?
Wiosną będę chciała go kupić.
Ty stacjonarnie czy przez internet kupiłaś?


Mireczko te bordowe drzewka to też klony, ale ROYAL REDY Princetona kupowałam stacjonarnie, w sumie wszystkie drzewa w moim ogrodzie kupiłam stacjonarnie, tylko strzępiastokory nie był dostępny, więc wyjścia nie miałam i przez internet kupowałam buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Mirka 15:19, 17 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Dzięki będę szukać. Mam sporo szkółek u siebie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Magleska 16:34, 17 sty 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18297
Monia
widzę ,że też niezle u Was zasypało piękne białe widoczki macie

w końcu zima prawdziwa ,chociaż jak dla mnie wystarczyło by już tego śniegu niech tylko mrozik trzyma ,bo odśnieżania mam dość

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Alija 21:31, 18 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642



Witaj Moniko! Masz piękny ogród. A w tych rabatach po prostu się zakochałam, piękne rośliny, fantastycznie skomponowane. Podziwiam! Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
BasiaLT 16:51, 19 sty 2021


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Piękne rabaty, bardzo fajnie zestawiasz rośliny. Gotowa ściąga do zgapienia
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Ewa777 17:04, 20 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Piękne zimowe widoki Prawdziwa zima zawitała
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kasiek 22:37, 23 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762


Moniu, mamy taka sama rabate, moja jeszcze mloda, robilam ja jesienia Patrzac na Twoja, jakze piekna, utwierdzam sie w przekonaniu, ze dokonalam dobrego wyboru
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies