Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Mirka 21:30, 14 wrz 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Monia81 napisał(a)


Dziękuję Asiu nieskromnie powiem, że lubię ten kawałek ogrodu porównanie do Oudolfowych rabat uskrzydla, dziękuję




Alicjo o takim ogrodzie marzyłam i miałam wielką nadzieję, na początku tworzenia ogrodu, że chociaż w jakiej małej cząsteczce uda się to osiągnąć, trochę to trwa, ale to już jest efekt, który bardzo nas cieszy, mamy jeszcze parę podpunktów do odchaczenia, ale jesteśmy szczęśliwi, bo wymarzony stał się rzeczywistością pozdrawiam i zapraszam



Moniczko możesz być dumna z ogrodu pięknie po twojemu zrobiony
Zobacz jak trawki od ciebie się rozrosły

Czy mam je wiosną przycinać do ziemi?
Pozdrawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Monia81 21:34, 14 wrz 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
Mirka napisał(a)
Dziękuję ci Iwonka za ten piękny spacer po Moni ogrodzie.
Monika pięknie macie
Pozdrawiam


Krakus napisał(a)
Super Iwona opisałaś ogor Moni przepięknie...zgadzam sie że te meandujące ścieżki niesamowity klimat robią... szkoda że w rzeczywistości ctrl C + ctrl V nie działa


Roocika napisał(a)
Niesamowicie wszystko wygląda. Dobrze skomponowane, zdrowe, piękne.
Te rośliny w masie robią wrażenie.


Wiolka5_7 napisał(a)
Ale piekny spacer miałas Iwonko u Moni
Przesliczne fotki i buszzz na rabatach
Brawo Monia , cudowny ogród stworzyłaś


Bardzo dziękuję, za tyle ciepłych słów ogród cieszy i my też jesteśmy szczęśliwi, bo efekty naszej pracy z tych kilku sezonów już są widoczne i coraz częściej mamy czas na to, żeby korzystać z tego co stworzyliśmy wielkie dzięki!
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 21:40, 14 wrz 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
anabuko1 napisał(a)

Wszystko mi się u ciebie podoba.
Nie tylko ten klon energetyczny ale te łany jeżówek i pięknych traw też



Aniu dziękuję buziaki wysyłam


Mirka napisał(a)

Moniczko możesz być dumna z ogrodu pięknie po twojemu zrobiony
Zobacz jak trawki od ciebie się rozrosły

Czy mam je wiosną przycinać do ziemi?
Pozdrawiam


Mireczko dziękuję trawki ładnie rosną ja je na wiosnę przycinam tak na około 5-6 cm, raz jak tego nie zrobiłam, to w sezonie przycinałam końcówki, bo brzydkie były, więc teraz fryzjera zaliczają co wiosnę buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 21:45, 14 wrz 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
Aguś, Sylwuś powojnika sprawdziłam To odmiana powojnika bylinowego MRS ROBERT BRUDON, ja go na wiosnę tak jak mówiłam podcinam na 40 cm, tak miałam w opisie i tak robię a z roku na rok jakoś coraz ładniejszy
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 21:49, 14 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Dzięki Monia śliczny ten powojnik Poobserwuj go czy wiosną wypuszcza spod ziemi czy z tego co zostawiasz ok?
Melduję, że do posadzenia zostały już tylko trawy i kukliki na jutro. Z tej żółtej wysokiej byliny zrobiłam trzy, oklapły trochę, ale powinno być ok od wiosnyGaury wszystkie już ożyły na dzisiaj rano
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 08:52, 15 wrz 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Monia obejrzałam fotorelację Iwonki, podziwiam fotoreporterkę i Was, ogród perełka
Macham do krakowskiej rodzinki z Madzią oczywiście
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
inka74 13:08, 15 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ależ bajecznie... jednak dobrze rozplanowana przestrzeń i odpowiednio dobrane rośliny to podstawa. JEST PRZEPIĘKNIE, BUJNIE, TAJEMNICZO. Bardzo, bardzo mi się podoba.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kawa 14:09, 15 wrz 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
ale pięknie!!
Monia ściskam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
sylwia_slomc... 14:38, 15 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Agania napisał(a)
Monia obejrzałam fotorelację Iwonki, podziwiam fotoreporterkę i Was, ogród perełka
Macham do krakowskiej rodzinki z Madzią oczywiście

Agatka i nikt by nie pomyślał, że ogród Moni jest prawie połowę węższy od mojego bo na długość to pewnie taki sam. Cudownie rozplanowana przestrzeń rabaty pięknie maeandrują i falują
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 23:26, 15 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Monia81 napisał(a)


Elu ta trawka to sesleria jesienna a gaura to WHIRLING BUTTERFLIES, u mnie ja myślę, że ma tak około 90 cm, musiałabym zmierzyć. Elu u mnie jeszcze sporo działki do zagospodarowania, plany są, teraz jeszcze zrealizować trzeba, ale powoli, bez pośpiechu pozdrawiam





Oj Monia jak przeglądam relacje z wizyty Iwonki u ciebie to zazdroszczę jej. Mam ciągle w umyśle twoje początki i teraz. To porównanie jak nieba z ziemią.

Jak to wszystko pięknie u ciebie wygląda tak to dobrze rozplanowalas jakbyś architektem krajobrazu była przyznaj się czy przypadkiem nie jesteś.

No to moja gaura wyższa teraz to pewnie ma z 1,5 metra. Mam siewki Może te młode będą niższe.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies