Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Roocika 11:17, 13 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Niesamowicie wszystko wygląda. Dobrze skomponowane, zdrowe, piękne.
Te rośliny w masie robią wrażenie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 16:46, 13 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
I my dziękujemy za cudowne spotkanie, śmiechy, pogaduchy, pełne brzuchy i masę nowych roślin do mojej łąki. Ale nade wszystko za Wasze ciepło i serdeczność no i możliwość przebywania w Waszym własnym raju. Cudowny ogród przemyślany w każdym fragmencie i detalu

Iwonka cudowne zdjęcia zrobiła i wspaniale pokazała emocje jakie ten ogród budzi. Też mam masę fotek, ale na moją fotorelację pewnie będziecie musieli poczekać, choć będę się starała to czasu mam teraz minimum i to nie zależy ode mnie.

Buziaki ogromne dla Wszystkich za wczorajszy reset, ale dla naszych Gospodarzy szczególne podziękowania za zaproszenie tak licznej ekipy Uściski i do następnego Kochani.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 19:47, 13 wrz 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Ale piekny spacer miałas Iwonko u Moni
Przesliczne fotki i buszzz na rabatach
Brawo Monia , cudowny ogród stworzyłaś
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 20:43, 14 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Monia
Ja też Wam dziękuję za cudowny dzień
Przyjeliście nas wszystkich po królewsku

ogród masz przepiękny ,przemyślany .......zjawiskowy .......a na tarasie bym mogła leżeć godzinami .....cudnie po prostu ....nie umiem słowem pisanym wyrazić swojego zachwytu ....jestem pełna podziwu dla Was ,bo widać ogrom pracy wykonanej ....


niestety zapomniałam aparatu-więc mojej relacji nie będzie .....


dereniową odgapię napewno

Dziękuję również mojej rodzince Krakowskiej ,że zawsze pamiętają o mnie i mnie ze sobą zabierają .....odpoczęłam niesamowicie dzięki temu spotkaniu

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anabuko1 20:46, 14 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Iwonka napisał(a)
Daliowe portreciki.

Koło takich pięknych dali to przejść obojętnie nie da się
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:50, 14 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Iwonka napisał(a)
Derenie przy wjeździe to świetny pomysł. Liście ładnie grają z ogrodzeniem, a zimą czerwone pędy z podjazdem i elewacją domu.
Rozchodnik i pęcherznica ładnie podbija kolor.



Klony mają obłędne wybarwienie.


Wszystko mi się u ciebie podoba.
Nie tylko ten klon energetyczny ale te łany jeżówek i pięknych traw też
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Monia81 21:02, 14 wrz 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
Dziewczyny i chłopaki wczoraj był zwariowany dzień więc dopiero dzisiaj na spokojnie siadam i chciałabym podziękować za niedzielne odwiedziny bardzo się z Jędrkiem cieszyliśmy, że mogliście zobaczyć to nasze wspólne dzieło śmiechu i pogaduch cała masa, ale i tak zawsze mało, więc zapraszam Anitko i Grzesiu, Aguś, Iwonko, Madziu, Sylwuś i Wojtku wielkie, wielkie dzięki, jesteście super

Iwonko całuski za relację zdjęciową, na Twoich fotkach mam wrażenie, że ogród inaczej wygląda, inne spojrzenie a cisy na cyplu to Wojtki, takie smuklaki rosną, ale podobają mi się okrutnie, chociaż w tym roku fryzjera nie zaliczyły...

Buziam Was i mam nadzieję, że za niedługo się jeszcze spotkamy
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 21:14, 14 wrz 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
Ewa777 napisał(a)
Kolejna porcja pięknych zdjęć z ogrodu. Miło tak pospacerować chociaż wirtualnie


Ewuś dziękuję wiesz, że na rzeczywisty spacer też zapraszamy, jak będziecie na Śląsku buziaki

MiluniaB napisał(a)

Piękne to ujęcie Sesleria spore kępy


Mirellko dziękuję seslerie już 4 sezony mają, miałam już je dzielić na wiosnę, ale czasowo nie wyrobiłam, ale myślę, że już w przyszłym sezonie podzielę

Roocika napisał(a)


Monika ależ tu ładnie się wszystko komponuje przy tym oczku.
Ta filetowa roślinka na pierwszym planie to ?

Nowa rabata z pewnością będzie w tych samych standardach


Asiu przepraszam, że dopiero odpisuję, ale jakoś mi zeszło czasowo, ta roślinka o którą pytałaś to ożanka hyrkańska, fajna roślinka, mimo, że nieźle się rozsiewa to bardzo ją lubię, jeśli chcesz, żeby zawładnęła jakąś powierzchnię i stworzyła wyrazistą plamę na rabacie to polecam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 21:23, 14 wrz 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
Rojodziejowa napisał(a)

Zacytuję to samo zdjęcie, co Asia Roocika, bo jak tylko na ta fotkę spojrzałam, to stwierdziłam, że ta rabata taka Oudolfowa
Takie ładne smugi koloru - bardzo mi się podoba


Dziękuję Asiu nieskromnie powiem, że lubię ten kawałek ogrodu porównanie do Oudolfowych rabat uskrzydla, dziękuję


Alija napisał(a)
Moniko! Twój ogród jest naprawdę wymarzony i sielankowy, cudowny po prostu.
Trawy, byliny pięknie skomponowane, zachwycające obrazy. Pozwolisz, że będę odwiedzać Twój ogród, jest w nim co podziwiać. Pozdrawiam serdecznie.


Alicjo o takim ogrodzie marzyłam i miałam wielką nadzieję, na początku tworzenia ogrodu, że chociaż w jakiej małej cząsteczce uda się to osiągnąć, trochę to trwa, ale to już jest efekt, który bardzo nas cieszy, mamy jeszcze parę podpunktów do odchaczenia, ale jesteśmy szczęśliwi, bo wymarzony stał się rzeczywistością pozdrawiam i zapraszam


____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 21:29, 14 wrz 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
ElzbietaFranka napisał(a)




To fakt tam gdzie roślin dużo nie ma pielenia najgorzej jest przy obwódkach i gdzie rośliny mają luz. Monia jeszcze przeglądam twój ogród,ale napisz mi co to za trawka na fotce ta jasno zielona.
Chciałabym kupić trawkę jasno zielona niska, ale aby miała nie obwisajace źdźbła.
Na str 569 ogólny widoczek też masz takie kępy traw. Może to sesliery ale jak się nazywają.

Napisz mi jeszcze jak nazywa się twoja gaura.
Może ją jest taka wysoka a chciałabym niższą.

Ogród piękny masz tyle już zagospodarowane a jeszcze są puste miejsca do zagospodarowania ile ty tego masz.


Elu ta trawka to sesleria jesienna a gaura to WHIRLING BUTTERFLIES, u mnie ja myślę, że ma tak około 90 cm, musiałabym zmierzyć. Elu u mnie jeszcze sporo działki do zagospodarowania, plany są, teraz jeszcze zrealizować trzeba, ale powoli, bez pośpiechu pozdrawiam

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies