Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 21:52, 06 lip 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Magleska napisał(a)
Monia wiesz ,że masz przecudownie
łąka wyszła perfekcyjnie -wygląda zjawiskowo ,a te pasy owocowe -też rewelacja

przyjechałabym do Ciebie ,ale uziemiona jestem na miejscu jeszcze ech


Madzia dziękuję nadrobimy spotkania jak dojdziesz na spokojnie do siebie... buziaczki

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 21:58, 06 lip 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Agatorek napisał(a)
Łąka jest prześliczna. Świetnie wyglądać i tak nie do końca jak łąka, tylko jak „normalna” rabata .
Otoczenie łąki także super, duuuuuzy teren, dużo pracy , ale dla takich efektów warto ❤️
Buziaki!

Ps. Zdjęcia bardzo ładne robisz


Aga buziaki bardzo się cieszę, że łączka tak fajnie wyszła a ile radości bzyki z niej mają szkoda że nie mogę Wam puścić tego odgłosu pracujących pszczółek i nie tylko

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Mirka 22:04, 06 lip 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Monia81 napisał(a)


Mireczko jeszcze siewek nie przesadzałam, w sumie dopiero na tarasowej w tym roku się mi gaura rozsiała, chyba za dobrze plewiłam w poprzednich sezonach nie chciałam jej przesadzać w ostatnim czasie bo te upały dawały w kość a teraz się zastanawiam bo jest fajnie ziemia wilgotna czy nie spróbuję, o takie mam te siewki


Tak i ja pomyślałam że dobra pogoda na przesadzenie. Siewki moje są podobnej wielkości co twoje.
Moniko pamiętasz bodziszka którego mi przysłałaś? Jak on u ciebie długo kwitnie ? Bo u mnie kwitł w czerwcu i już przestał.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Monia81 22:06, 06 lip 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Roocika napisał(a)


Łąka przecudna i ten kadr mnie zachwycił.

W tym sezonie wszędzie widzę ożankę i myślę intensywnie gdzie ją posadzić

Monika, powiedz mi, czy ty ogławiasz w sezonie byliny jak przekwitną? Masz ich dużo i tak mnie to zastanawia


Asiu dziękuję jeżeli chodzi o bylinki to do tej pory nic z nimi nie robiłam, bo chciałam żeby się rozsiały na rabatach, dałam im poszaleć no teraz to już muszę co poniektóre ograniczyć, więc po przekwitnięciu będę je podcinać np ożankę bo ta to szaleje bez umiaru. Na jesieni byliny wycinam żeby Wiosną mieć więcej czasu na inne czynności



Ożanka jest fajną bylinką, jak jej dasz miejsce to ci tą miejscówkę bardzo szybko ogarnie i da bardzo widoczną plamę na rabacie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 22:08, 06 lip 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Krakus napisał(a)


Pieknie wszystko taki busz
mam pytanko co to za trawy wzdłuż ścieżki?


Dziękuję ta trawka to sesleria jesienna, jak dla mnie super trawka

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 22:09, 06 lip 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
anabuko1 napisał(a)

ale cudne , mwlownicze widoczki natury
Ja takie bardzo lubię



Aniu dziękuję kciuki trzymam mocno

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 22:15, 06 lip 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Rewelacyjnie prezentuje się ta łąka. Facelia robi w niej dobrą robotę. Tam pewnie aż huczy od bzyków.
Sad też cudowny. Ach te przestrzenie.


Haniu odgłosy pracujących pszczół, trzmieli uwielbiam, jeden bzyk przy tej łące a flacelia jest oblegana z każdej strony dlatego tak lubię tam teraz siedzieć i patrzeć na te pracujące owady przestrzenie dziękują za pochwałę a tu na dobranoc łączka



____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gruszka_na_w... 22:26, 06 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Monia81 napisał(a)


Haniu odgłosy pracujących pszczół, trzmieli uwielbiam, jeden bzyk przy tej łące a flacelia jest oblegana z każdej strony dlatego tak lubię tam teraz siedzieć i patrzeć na te pracujące owady przestrzenie dziękują za pochwałę a tu na dobranoc łączka





Jesoooooooooo! Boski widok.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kawa 10:07, 07 lip 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Monia
ale pięknie no widok łąkowy powala na kolana!!!

a gaura i sesleria no i ożanka!! no cuda
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Agania 10:48, 07 lip 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Monia81 napisał(a)


Anula dziękuję no uwielbiam tą łączkę, ale reszty to ostatnio nie ogarniam... starsze rabaty już teraz same dają radę, chwasty mają trudność się przebić przez byliny, ale tam gdzie pustawo to rosną jak szalone, pocieszam się że te młode rabaty w przyszłym roku już powinny być bardziej zarośnięte przez byliny, więc powinno być ok


Monia a my się do Was wybieramy i dotrzeć nie możemy, musimy się kiedyś umówić,
dawno spotkanka nie było
W ogrodzie jest zjawiskowo jak na łąkach a przy domu nowocześnie i elegancko
buziaki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies