Gdzie jesteś » Forum » Róże » "Dziczki" - dzikie pędy na różach

Pokaż wątki Pokaż posty

"Dziczki" - dzikie pędy na różach

AgaCzek 21:43, 24 sie 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Martini - to ciekawa jestem jaką wysokość będą miały te róże miały być niewielkie, ale chyba nikt im o tym nie powiedział Już widzę, że posadziłam je za blisko bukszpanów - ale perspektywa przesadzania tych bydlaków i krwawienia z dziesiątek ran po kolcach jakoś mnie nie przekonuje by je ruszyć.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
_Martini_ 09:46, 25 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Agata, jak za blisko, to może jednak przesadź jesienią, niż czekać aż będą za wielkie. Ja przesadzałam duże Chopiny i niezłe rany miałam na głowie.

Wracają do dziczków... Od kilku dni obserwuję Szekspira. Jestem pewna, że ten pęd z lewej to dziczek, prawda? Pąki ma takie same jak Szekspir, ale liść zupełnie inny, jasny i po siedem, a nie pięć. Muszę się dokopać i go wyłamać.

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Anda 14:30, 25 sie 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Martini, wg mnie to nie jest dziczek. O tej porze roku pedy strzelaja jakby w gore, rosna tak szybko, ze korzenie nie nadazaja z wykarmieniem tych nowych pedow i dlatego ten slaby kolor.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
_Martini_ 17:19, 25 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ewa, jak się cieszę, że tu zajrzalas i napisałaś. Zajrzałam w korzenie i wtedy się zawahałam, bo jednak nie wygląda na dziczek. Zostawiłam ten pęd. Teraz widzę, że z tyłu krzewu rośnie następny taki sam. Ale czy to znaczy, że ma za mało składników pokarmowych? Teraz już przecież za późno na nawożenie.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Anda 18:07, 25 sie 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Martini, one teraz tak szybko rosną. Z czasem zciemnieją Róża i tak niedługo uda się na spoczynek i zrzuci liście. Wszystko z nią dobrze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
_Martini_ 19:35, 25 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ufff. Dzięki za zainteresowanie.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
cordian 21:20, 02 maj 2020

Dołączył: 09 lis 2016
Posty: 6
Dzień dobry, szanowni Państwo. Znalazłem dziś wyrzuconą różę która wyglądała tak jak na zdjęciu. Zabrałem ją, przyciąłem i włożyłem do wody. Jutro planuje ją wsadzić do gruntu. Moje pytanie brzmi czy ta róża to róża szlachetna czy dziczki? Wydaje mi się ze pędy rosną powyżej miejsca szczepienia, ale mogę się mylić. Zaskoczyła mnie długość pędów (róża pnąca?). Byłbym wdzięczny za poradę czy warto to w ogóle sadzić.
Zuz 18:27, 31 paź 2020


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 10
Witam.
W tym roku wiosną posadziłam swoją pierwszą różę. Wyrosły z niej dwa duże pędy i mimo prób zidentyfikowania czy to pędy szlachetne czy dziczki- poległam. Nie wiem. Proszę o poradę.
Pierwsze zdjęcie latem widać te dwa czerwone małe kikutki a następne robiłam dziś. Pytanie czy usuwać czy podziwiać jsk pieknie rośnie?

____________________
Odkrywam w sobie duszę ogrodniczki :)
Anda 21:11, 31 paź 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Zuz, podziwiać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zuz 12:21, 01 lis 2020


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 10
Anda dziękuję za odpowiedź. Super że jej tam dobrze w tym miejscu.
____________________
Odkrywam w sobie duszę ogrodniczki :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies