Gdzie jesteś » Forum » Róże » "Dziczki" - dzikie pędy na różach

Pokaż wątki Pokaż posty

"Dziczki" - dzikie pędy na różach

Gardenarium 10:03, 05 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Violinek napisał(a)
Witam, ma piękną różę parkową. Niestety rosną na niej chyba dzikie pędy? Nie wiem czy tak wyglądają: są wysokie, grube, liście czerwone... Muszę je usunąć? Proszę o pomoc.




Nie, moim zdaniem to szlachetne mocne pędy. Musisz je przyginać w łuki, wtedy róża będzie obficie kwitła na każdym pędzie jaki wypuści w następnym roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kerii 12:22, 05 paź 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witam moje róże pnące powypuszczały takie wielkie baty i nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić uciąć czy zostawić.
Nie wiem też co zrobić żeby na dole nie były takie łyse


____________________
Jola Moja glebo terapia
Gardenarium 15:26, 05 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przyginać do dołu. Przywiązywać jak tu




albo tu





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Violinek 08:47, 06 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2016
Posty: 1
Gardenarium napisał(a)


Nie, moim zdaniem to szlachetne mocne pędy. Musisz je przyginać w łuki, wtedy róża będzie obficie kwitła na każdym pędzie jaki wypuści w następnym roku.


Dziękuję za informacje. Zapomniałam napisać, że te pędy mają po siedem liści i są czerwone?
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
kerii 14:40, 07 paź 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Gardenarium napisał(a)
Przyginać do dołu. Przywiązywać jak tu




albo tu






Dziękuje Danusiu
____________________
Jola Moja glebo terapia
beata1 11:18, 03 cze 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 7
Witam serdecznie i ja mam pytanie.Róża wielkokwiatowa wsadzona w tamtym roku ,w tym roku nie ma pąków i powyrastalo z niej dużo takich jasno zielonych pędów.Czy to pędy dzikie? Czy mam je obcinac? Nie chce żeby się to rozroslo ,chce mieć z powrotem taka róże jaka kupiłam w tamtym roku ,proszę o odpowiedź
AgaCzek 16:49, 22 sie 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
U mnie z różami podobnie - szczególnie na kilku baronesse mam wielgachne pędy - mają tyle samo listków i ten sam kolor i wygląd ale są gigantyczne. Nie ma na nich pąków.

3 wielkie pędy na baronsse

gigant po prawej stronie innej baronesse

ten sam gigant


na gebruder grimm też miałam takiego wielkiego pęda ale wyglądał bardzo dziwnie - miał matowe i dużo mniejsze listki niż w nnych młodych pędach więc go wycięłam. Ale z tymi baronesse to nie wiem co to jest - czy tak po prostu rośnie jak wściekła czy to dziczki.

Pomóżcie proszę.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Anda 16:54, 22 sie 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Aga, róża rośnie jak wściekła Dziczki mają jasnozielone, trochę wpadające w seledyn, matowe listki. Są raczej cienkie, a nie grube. Na Gebrueder Grimm miałaś prawdopodobnie dzika Najlepiej jest go nie przycinać, bo odrośnie. Najlepiej jest dogrzebać się w ziemi do miejsca z którego wyrasta i go urwać/wyrwać stamtąd.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgaCzek 19:17, 22 sie 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź! cieszę się, ze to nie dziczki a w gebruder jutro dokopię się do tamtego wyciętego pęda może da się jeszcze wyrwać kikuta.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
_Martini_ 15:27, 24 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Agata, moja Baronessa też właśnie wypuściła takie 3 mocne długie pędy. Na końcach ma pączki
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies