Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Kostka granitowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kostka granitowa

Gardenarium 01:05, 14 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W moim ogrodzie mam ułożoną kostkę granitową szarą. Ponieważ było do mnie pytanie wtej sprawie, pozwoliłam sobie zamieścić je tutaj

Pszczelarnia: "Danusiu, co do kostki - mam pytanie na czasie. Czy u Ciebie ta kostka jest położona w jodełkę czy tak "normalnie" szeregowo? Mają do mnie wejść brukarze i przekonują mnie do jodełki ("mówią, że tak na prosto to Niemcy - przedwojenni- przyp. mój - bruki układali") ale ja wcale nie jestem przekonana do tej jodełki ...." .

Ja mam ułożone na prosto, czyli rządkami. Tak jest najlepiej przy prostym projekcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanka 22:03, 17 cze 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Dziękuję za temat. Spędza mi to sen z powiek.
A może przedstawicie swoje kostki? Ja mam cały czas dylemat....
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Pwl 11:30, 20 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
A jak z podłożem, układać lepiej na piasku z betonem czy na zupełnym betonie? jak lepiej?
____________________
paweł
Sebek 23:41, 20 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pwl napisał(a)
A jak z podłożem, układać lepiej na piasku z betonem czy na zupełnym betonie? jak lepiej?

Teraz cały rynek w Wadowicach nam robią właśnie z granitów i kładą na tym pierwszym - przynajmniej tak myślę z tego co widziałem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
coli 23:50, 24 cze 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
a jak sobie radzicie z chwastami, ktore wyrastaja w szczelinach?
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 00:37, 26 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Do chwastów mam specjalne narzędzie do wyskubywania, ale można też herbicydem opryskiwać na większych powierzchniach, tylko w pobliżu roślin i trawnika trzeba je zabezpieczyć kartonem aby wiatr nie rozniósł oprysku szkodliwego dla roślin ozdobnych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:39, 26 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli po nawierzchni mają jeździć większe samochody to najpierw należy położyć warstwę piasku
(10 cm), potem tłuczeń (10-15 cm), potem piasek z cementem (10 cm) na którym układamy kostkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agniesia 20:06, 28 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 10
Mam zamiar ułożyć w ogrodzie obrzeże z kostki granitowej lub udającej granit między trawnikiem a rabatą. jakie muszą być parametry kostki i konstrukcja pod nią? myślałam o zaprawie cementowej, ale czy to sie będzie trzymać.
Pozdrawiam, i z góry dziękuję za rady.
____________________
Sebek 20:23, 28 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U siebie mam taką kostkę granitową. Podobno jest z czymś zmieszana, nie jest to ta cięta, czyli ta co u Danusi lub układana na deptakach

Jednak jak już chcesz kostkę to ułóż ją w tej zaprawie. U siebie ułożyłem w ziemi nic nie dodając i teraz muszę wyskubywać wyrastające kiełki trawy spomiędzy niej. Nie jest to miłe zajęcie. Zaprawa na pewno Cię od tego uchroni
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 00:29, 29 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Niekoniecznie uchroni, trawa włazi nawet na cementowe zaprawy. Dlatego odradzam takie obrzeża.
Potem trudniej jest pielegnować i równo utrzymywać linię trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies