Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie kolorowo...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie kolorowo...

KLAUDIA 21:24, 21 kwi 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
I Tak jak zapowiedziałam,szybko do domu po pracy i mimo,że zimno wzięłam się za te linie rabat.Okazało się,że taką kostkę co mam ,tak nie mogę ułożyć.I tak długo myśląc,powstały troszkę mniejsze fale.a tak chciałam jak na projekcie.
Bywa i tak.
i mam pytanie -a może ponawiam ,macie może pomysł jak to zagospodarować te część ogrodu.
Każdy pomysł jest dobry .
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
22:03, 21 kwi 2017
Z ławka przeczytaj sobie kolejny artykuł Danusi, może cię zainspiruje jak dla mnie bomba

romantyczna ławeczka w zacisznym zakątku

Edit: wstaw fotkę tego zakątka z dalszej perspektywy i to co jest obok też, może będzie łątwiej, nie wiem co jest 7 i co 10, ani co miedzy 1 a 5 ?
KLAUDIA 22:32, 21 kwi 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91

Dziękuje ,że jesteś i mi doradzasz to jest zdjęcie z tamtego roku słaba jakość ale tylko tyle mam.7-to ta ławeczka,a 10 -to ta część z uschniętym żółtym cisem
a między 1 a 5 jest ten pas małych kwadratowych tuj.
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
KLAUDIA 22:34, 21 kwi 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91

i jeszcze ta 10 z mojego planu
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
AnkaK 22:55, 21 kwi 2017


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Rzucam swoją luźną propozycję, a Ty pokombinuj
Wyrzuciłabym 4 tujki, prócz skośnych pod drzewem. Te mniejsze z lewej strony pewnie dałoby się przesadzić lub do nich dosadzić podobne wielkościowo. Gorzej z dużymi z prawej strony.
Pod płot wsadziłabym albo jednolity żywopłot z tujek czy cisów, albo bluszcz na płot albo miskanty jak na bazgrołach moich, ale wczesną wiosną będzie łyso.
Uschnięty cis - out.
Brakuje Ci koloru więc propozycja: śliwy wiśniowe/grujeczniki może, pod nimi hortensje,a na przód np. wspomniane żurawki. Jeśli nie hortensje to np. cyprysiki groszkowe.
A co z resztą rabat? Tak jak pisała Ci Danusia - wypadałoby zaplanować całość i sadzić co najwyżej etapami
____________________
Anka Chaos kontrolowany
23:02, 21 kwi 2017
Nie wiem jak jaka to strona, tak na szybko wrzucam

Wysunęłabym ławkę do przodu, a z tyłu hortki, które lubisz, kilka bukszpanowych kulek, oraz berberysowych (czerwonych), trawki miskanty np variegatusy dla kontrastu, wypełniacze np carexy evergold lub trzmielina emeralgold plus żurawki

Ale może inni się wypowiedzą, może ktoś ma lepszy pomysł
23:12, 21 kwi 2017
Żywopłot jednolity zgadzam się z Anią, te skośne tujki jakoś mnie nie przekonują, wolałabym coś na tej obręczy kwitnącego może na biało
KLAUDIA 07:25, 22 kwi 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Dziękuję już napisze na plan Wasze propozycje
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
KLAUDIA 07:28, 22 kwi 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
A jeszcze jedno Moniko to żółte drzewko na planie to jak sie nazywa..
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
09:57, 22 kwi 2017
Jeśli masz jakieś ulubione, może być dowolne np klon jesionolistny Odessanum (żółte liście), może być wiąz wredei (on gałązki ma do góry), tulipanowiec itp
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies