Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie kolorowo...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie kolorowo...

08:26, 05 paź 2017
KLAUDIA napisał(a)




Gubię się w tych fotach raz drzewo z lewej raz z prawej, jak lustrzane odbicia
marba 10:54, 05 paź 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Sąsiedztwo lasu- bezcenne. Już mi się podoba Twój ogród.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
KLAUDIA 18:28, 05 paź 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Moniko.tak u mnie jest dużo drzew i to wielkich to drzewo to tulipanowiec tak ono jest takie duże mimo że nie ma już czubka.pozbawiła go dwa lata temu burza. Po środku jest magnolia na wiosnę będę ją cięła a dalej to catalpa.i doszły brzozy 4 sztuki.2 graby.krótko ujmując las ma wejść mi na podwórko. A jak będzie to się zobaczy. Dziękuję. Ze mnie odwiedziłeś
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
ElzbietaFranka 21:56, 05 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Magnolia nie lubi ciecia. Po cieciu slabo kwitnie. Kwitnie na wieloletnich pedach. Jezeli juz ciac to na przelomie lutego marca. Zabezpieczajac rany mascia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KLAUDIA 16:42, 22 paź 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Mam pytanie co tam w ten róg posadzić.
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
AngelikaX 10:21, 26 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Patrzę na fotki i nie wiem dokładnie które miejsce chcesz obsadzić Może jakiś fotki z bliska?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
KLAUDIA 16:58, 27 paź 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Tu za lawką długo o tym miejscu myślę. Bo chciałbym zasłonić to ogrodzenie.
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
09:35, 28 paź 2017
Zagęściłabym żywopłot
AngelikaX 17:34, 28 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Piszesz o tym rogu? Najbardziej sensownie to moim zdaniem kolejnego szmaragda dać, aby z czasem stworzył jeden zwarty ekran - pytanie czy jest tam wystarczająco miejsca
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
wiklasia 23:51, 05 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956

Witaj,
zmiany w Twoim ogrodzie bardzo na plus.
Pytasz o rady:
1. Linie rabat Ja osobiście wolę konkretną, zdecydowaną kreskę. Te drobne pofalowania przywodzą mi na myśl wykres z sejsmografu zwiastującego trzęsienie ziemi. Jeśli kształt kostki uniemożliwia wytyczenie łuków to może warto zastanowić się nad zastąpieniem obrzeży tylko kancikowaniem? Zwłaszcza, że przemodelowywujesz ogród. Kanciki łatwo jest zmieniać, obrzeża już nie.
2.Żwirek Ponieważ Twoja działka ma otoczenie leśne, a nie miejskie mocno ograniczyłabym rabaty żwirowe (tylko do niezbędnego minimum). Poszłabym w klimaty leśne, by było spójnie z tym co za płotem. Czyli kora.
KLAUDIA napisał(a)

W tym miejscu zlikwidowałabym pas żwiru wysypany pomiędzy kostką, a korą i wszystko obsypała korą.
Przy tym płocie widzę to samo co u siebie - brak średniego piętra. Szerokość rabaty nie pozwoli na szaleństwa, ale jednak posadziłabym tu coś wyższego niż te bylinki widoczne w parterze.
Chce Ci się dla tego skrawka trawniczka specjalnie zajeżdżać tam z kosiarką?

3.Tło Dosadziłabym kolejne tuje w istniejącym żywopłocie, by zyskać jednolitą ścianę. Te poprzechylane tuje przy ławeczce też mi zgrzytały. Wszystko dookoła trzyma pion, a tu dwie takie krzywizny. Jakby przetrącone przez huraganowe wiatry. Moim zdaniem to był krok w dobrym kierunku, że je wyprostowałaś

Powodzenia w ogrodniczych zmaganiach.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies