Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie kolorowo...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie kolorowo...

09:59, 22 kwi 2017
pokaż co zrobiłaś z liniami
KLAUDIA 19:59, 22 kwi 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
No cóż -bywają i rozczarowania, mimo moich największych chęci i jeszcze większego zapału,okazało się,że kostkę którą mam nie da się tak ułożyć jak tego chciałam i jak narysowałaś Moniko.
ułożyłam tak żeby było jak najłagodniej,może jak przyjdą rośliny to nawet to będzie fajnie wyglądało.
Na pocieszenie powiedziała sobie-to tak feng shui -Płyniemy-tylko dokąd?
Na dodanie sobie optymizmu,pojechałam do sklepu ogrodniczego i popatrzyłam na rośliny,które mi luźno zostały zaproponowane.
Spacerując tak popatrzyłam na te wszystkie rośliny-największy zachwyt-to te nie osiągalne-cena.
zdaję sobie z tego sprawę ile to lat i trudu kosztuje wyhodowanie takiego okazu.

Coś tam kiełkuje w głowie -choć tuj nie chce przesadzać,oprócz wyrzucenia żółtego uschniętego cisa i ewentualnie tu zmian w to miejsce.
A przy ławeczce-patrzyłam na artykuł przekazany.
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
KLAUDIA 20:54, 22 kwi 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Doradźcie,nie umiem tak robić jak Wy -więc mam propozycję(Wasza wyobraźnia,czy tak będzie dobrze.
Zajmijmy się tą częścią co ławeczka. Zostawiłabym jak jak jest(Dla podpowiedzi to przęsło betonowe ma 2m szerokości a wysokość 1,80)
i teraz mam dylemat bo można po obu stronach między tujami (2-3-licząc od przechylonej) posadzić albo Złotokap Waterera 'Vossii' przed nią te kule bukszpanowe i żurawki,albo Buk pospolity 'Purpurea Pendula'i ten sam układ.
Nad dalszą stroną myślę.(podoba mi się ten Grujecznik japoński-pendula) Zrobię uzupełnienie tujami i może ten grujecznik przed nimi.
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
AnkaK 22:32, 22 kwi 2017


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Dlaczego nie chcesz przestawić ławki tak jak proponowała Monika?
Pewnie, że można posadzić i złotokap i buka. Wszystko można posadzić.
Propozycja Moniki była fajna.
Skoro przerażają Cię ceny roślin to dlaczego akurat chcesz sadzić kule bukszpanowe? One zawsze są drogie. Za te 3 kule mogłabyś kupić kilka hortensji i berberysy i na jakieś trawki by starczyło. Przyzwoite kule u mnie kosztują ok. 100 zł, zaś hortensje - 22 zł, berberysy ok. 17.
____________________
Anka Chaos kontrolowany
KLAUDIA 00:15, 23 kwi 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Odpowiem tak szybciutko. Ja nie napisałam, że nie zrobiłam tak jak Monika proponowałam przedstawiam ławkę i jest tak lepiej, a co do cen 1100,czy 900zŁ-takie miałam na myśli pisząc "największy zachwyt-to te nie osiągalne-cena"-był i taki za 2350zł-to było cudo-ale nie ja jedna przy nim stałam-wzbudzał zachwyt-ogromniasty bonzai
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
08:45, 23 kwi 2017
Kule bukszpanowe można zastąpić, tują danica, lub żółtawą miriam, dużo tańsze, też kulki będą, można też formować tak jak borbetki
08:51, 23 kwi 2017
Ogród Borbetki
KLAUDIA 08:56, 23 kwi 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Hej Moniko-kule będą kupione,tak jak pisałam,Ania nie zrozumiała mojego wpisu.

I tak w jak pisałam zadając pytanie,co będzie lepiej.
Bo można posadzić wszystko-tylko z własnego doświadczenia wiem(a tu jak do tej pory mi nikt nie zadał pytania jakie mam warunki-gleba, słońce,woda,miejsce-chodzi o rozmiar późniejszego drzewa, krzewu-DLATEGO PODAŁAM WYMIARY OGRODZENIA)a potem taki okaz okazuję się albo umiera,bo nie było to jego miejsce,albo trzeba przesadzać bo za duży.
Pozdrawiam

____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
10:45, 23 kwi 2017
Klaudia pokaż jak coś już zrobisz, i dokładnie opisz warunki na działce, nasłonecznienie, z wilgotnością możesz sobie poradzić, np założyć system nawadniania, albo zwyczajnie podlewać

To są nasze propozycje, a wybierzesz co będziesz chciała i dostosujesz do możliwości na działce
Gardenarium 10:47, 23 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KLAUDIA napisał(a)
A jeszcze jedno Moniko to żółte drzewko na planie to jak sie nazywa..


Może być miłorząb, przebarwia się na żółto.

Ta propozycja Moniki jest świetna. Kulki można zrobić w wszystkiego, nawet z jaśminowca. Kwestia aby każdą roślinę (krzew mam na mysli) przycinać. Nawet w sześcian. Niekoniecznie w kulkę.

MonikA napisał(a)
Nie wiem jak jaka to strona, tak na szybko wrzucam

Wysunęłabym ławkę do przodu

Ale może inni się wypowiedzą, może ktoś ma lepszy pomysł
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies