Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie kolorowo...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie kolorowo...

wiklasia 00:16, 06 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
KLAUDIA napisał(a)
tak wygląda wejście-numer 12

Przepraszam za dosłowność i bezpardonowość, ale ta ścieżka prowadząca do domu sprawia wrażenie bardzo niestabilnej i chybotliwej. Jakby to miejsce podlegało ruchom tektonicznym i własnie miało tu miejsce małe trzęsienie ziemi.
Próbowałabym zamaskować te rozchybotane fale i nasadziłabym tuż przy krawędzi kostki wzdłuż ścieżki jakieś niskie rośliny o fontannowym pokroju (może trawki), które zasłoniłyby te fale. Albo wykorzystała ten płożący jałowiec i pozwoliłabym mu "wejść" na ścieżkę.

Dom masz wybitnie "kanciasty" / kątowy patrz: (okno kuchenne, ścięcie w salonie, kształt tarasu, kątowy wykusz) a w ogrodzie poszłaś w misterne koronkowe wręcz kształty rabat. Dla mnie to są dwa różne światy, różne stylistyki. Ja chyba jeszcze bardziej podbiłabym ten "kanciasty" charakter i zastosowała (przynajmniej w części formalnej - wejściowej) ostrą (zamiast obłej) kreskę (linie rabat).

Pisze to ja, która swój ogródek harmonijnym i ładnym nazwać nie może.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
HannaR 07:47, 06 lis 2017


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Witaj Klaudio,

Ja również wyprostowałabym tę ścieżkę przed wejściem do domu. To ona skupia na sobie niepotrzebnie wzrok, a przecież masz piękny dom i coraz ładniejszy ogród, który już teraz można podziwiać. Chyba też zdecydowałabym się na jeden kolor kostki - szary. Wyprostowałabym też wszystkie linie rabat w całym ogrodzie rezygnując ze szlaczków z kostki. Żwirowe koło zamieniłabym na placyk z kostki. Będzie łatwiejszy w utrzymaniu i będzie pasować do reszty. W pozostałych miejscach żwir zamieniłabym na korę.
Ale to są moje rady i nie musisz ich brać pod uwagę.
W rogu za ławką również dosadziłabym tuję. I cieszę się, że wyprostowałaś te dwie. Jest dużo lepiej.

Ogródek coraz piękniejszy i widać, że wkładasz w niego duża serca.
Będę zaglądać.
Pozdrawiam
Hania

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
KLAUDIA 09:28, 06 lis 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Dziękuję za uwagi , ale pewnych rzeczy się już nie da zmienić.zaakceptować trzeba. Pozdrawiam
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
KLAUDIA 09:29, 06 lis 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Najgorzej jest robić coś co istnieje. Trzeba dużo kombinować. To jest wyzwanie.
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
wiklasia 10:20, 06 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
wyzwanie, któremu z pewnością podołasz

I jeszcze taka myśl mi tłucze się po głowie:
Dużo zimozielonych dorodnych okazów masz. Teraz wystarczy tylko dodać "biżuterii" w postaci kolorowych bylin (bo kolorowe plamy to coś, czego mi w tym ogrodzie brakuje) i będzie przepięknie.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
basia3 10:51, 06 lis 2017


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Ogród bardzo ładny, zadbany, trochę traw bylin i będzie miodzio. tez pasek z bukszpanu obok ławeczki śliczny.
____________________
JEST DOBRZE :D
basia3 10:53, 06 lis 2017


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
jeśli chodzi o przerobienie kostki na chodniku do domu, to trudne wyzwanie ale można nawet samemu, ja sama obrzeża kładłam, co oczywiści okupiłam bólem kręgosłupa ale co tam .... kostkę na obwódce dookoła domu chyba ze trzy razy rozbieraliśmy.
____________________
JEST DOBRZE :D
KLAUDIA 12:38, 06 lis 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Kochane jesteście dziewczyny ,ale w moim wieku to już pewne zadania są nie na moje możliwości. Właśnie juz szukałam ekipy co ma maszynę i mi ułoży. M -to tak średnio lubi te sprawy a na siłę nie ciągnę.I tak robię, żeby jak najmniej chodzić. Ogród tak naprawdę ma już 16 lat i cały czas się zmienia.najstarsze są tuje i duże drzewa.reszta to już mniej.
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
KLAUDIA 14:17, 22 kwi 2018

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Pozdrawiam wszystkich wytrwałych ogrodników. Zmiany zmiany. My to lubimy.
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
KLAUDIA 14:30, 22 kwi 2018

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies