Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Syrop oraz konfitura z róży do pączków, tortów, ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Syrop oraz konfitura z róży do pączków, tortów, ...

ell 19:14, 20 cze 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Kochani tak jak obiecałam podaję bardzo prosty sposób na domowy bardzo aromatyczny syrop z róży oraz konfiturę, ale najpierw kilka zdjęć róży jadalnej, z której można wyczarować te pyszności









Na syrop i konfiturę nadają się tylko same płatki tej róży. Nazbierane płatki oczywiście opłukać.

Konfitura z róży


Trzeba zmierzyć ilość płatków poprzez dokładne ubicie ich w szklance. Odmierzone płatki zmielić w maszynce. Można je utrzeć w makutrze.
Do utartych płatków dodajemy cukier. Cukru należy dodać taką samą ilość szklanek ile róży. Cukier dodawać etapami aby łatwiej było utrzeć. Ucierać jeszcze chwilę.
Niektórzy w tej postaci przekładają do słoiczków i odstawiają w chłodne miejsce.
Ja jeszcze przesmażam całość, a na końcu dodaję troszkę soku z cytryny do smaku i gorącą konfiturę przekładam do słoiczków i gotowe.

Syrop z róży


Do dużego słoja nakładamy warstwami mokre jeszcze płatki, które przysypujemy cukrem. Warstwa płatków i cukier, itd. Ja sypię dość sporo cukru. Odstawiamy wszystko na trzy dni

Potem zlewamy syrop i odcedzamy wszystkie płatki, które oddały swój aromatyczny sok. Można go od razu nalać do słoiczków i odstawić w zimne miejsce.
Ja doprowadzam do zagotowania z dodatkiem soku z cytryny i przelewam gorący syrop do słoiczków. Pycha.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Matka 19:17, 20 cze 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Sąsiadka moja też ją robi, ale mółwi, że usuwa najpierw ten koniuszek z płatków bo to podobno daje gorycz.
____________________
U Matki
ell 19:18, 20 cze 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Ja nigdy nie usuwałam, ale zawsze można to zrobić
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
marzena 23:31, 21 cze 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Ja też od lat robię konfiturę do pączków ( i nie tylko do nich) - zerknęłam, aby zobaczyć czy jest jakieś novum ?
Właściwie nie - ale tak jak Bogda pisze, ja również zawsze usuwam te białe końcóweczki, nożyczkami - jeszcze podczas zbierania róży ( właśnie ze względu na tę goryczkę ) . I nie myję płatków, lecz zamrażam je i gdy nazbieram już naprawde dużo, wtedy mielę i dodaję cukru, lekko przesmażam itd
Pozdrawiam
____________________
marzena O....!
dorota_bieni... 14:57, 17 lut 2014

Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 1
Dziendobry, szukam ale bez powodzenia nazwy rozy z ktorej robi sie konfiture, moze mi pomozecie....? Dziekuje z gory...
Marga 23:25, 30 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Też jestem ciekawa jak ten gatunek róży dokładnie się nazywa.
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies