Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Gwarancja na duże rośliny kopane z gruntu

Pokaż wątki Pokaż posty

Gwarancja na duże rośliny kopane z gruntu

daszum 17:37, 06 cze 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Dziękuję Ci Danusiu, że świtem bladym poświęciłaś mi czas.

W tej chwili nic nie zrobię - czekam na syna, powinien przyjechać za kilka dni i zastanowimy się co dalej. W tym czasie pojadę do szkółki i delikatnie poruszę temat, ale myślę że w tej sytuacji jestem bez szans, chociaż na bieżąco informowałam , że z rośliną źle się dzieje.

Nie chcę ruszać korzeni, bo musiałabym pozbyć się całkowicie tego cyprysika, a to dla mnie wielki problem. Miał być gwiazdą mojego ogrodu, posadziłam go na środku największej rabaty. Oprócz tego, że miał być gwiazdą od przodu, od tyłu zasłaniał siatkę. Jak go usunę powstanie wielka dziura.

Poza tym wykopanie tej rośliny to wielki problem logistyczny, bo przecież w koło niej rośnie mnóstwo innych roślin,których nie chcę zniszczyć.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 18:48, 06 cze 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Wstawiam zdjęcia tej gasnącej gwiazdy. Przepraszam za fatalną jakość zdjęć, ale chcę zobrazować problem.











____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 12:13, 11 cze 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Mojego 3 metrowego cyprysika już nie ma. Nie było żadnego problemu z jego wykopaniem - zrobiłam to sama.
W drucianym koszu było mnóstwo ziemi i tyle korzeni:










____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Gardenarium 10:31, 12 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
No właśnie, urąbane korzenie bo nie mieli większej doniczki? Nie chciało się lepiej wykopać?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
daszum 17:02, 12 cze 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Uważam, że reklamacja jest jak najbardziej zasadna i jutro pojadę do szkółki.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 17:47, 18 cze 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Zgodnie z przewidywaniem w szkółce nic nie wskórałam.
Usłyszałam, że cyprysik był wykopany maszynowo i właściciel szkółki nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Malcia 00:18, 19 cze 2017


Dołączył: 06 mar 2015
Posty: 23
ale akurat ciebie jako konsumenta nie obchodzi to, że wykopali maszynowo... skoro tak robią to ich problem, ja bym nie odpuściła, nawet dla zasady.... moim zdaniem masz prawo reklamować towar z tytułu niezgodności towaru z umową na podstawie przepisów kodeksu cywilnego
daszum 10:29, 31 lip 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Malcia, też uważam, że mam rację, ale co mi z tego. To szkółka najlepiej zaopatrzona w Opolu, nie chcę z nimi walczyć, jestem u nich przynajmniej 1x w tygodniu.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Patrycja_P 22:41, 24 sie 2017

Dołączył: 24 sie 2017
Posty: 11
Jeśli chodzi o gwarancje w szkółkach, to raczej nikt nie daje takiej gwarancji gdy po zakupie ogrodnik już nie ma wpływu na rośliny.

Dbanie o nią spada na kupującego. Inna sytuacja gdy się wynajmuje ogrodnika do opieki nad roślinami, wtedy on powinien pokryć koszty.

Ogrodnik może tylko doradzić jak najlepiej zajmować się danymi roślinami, a raczej powinien udzielić szczegółowych informacji. Jeśli rośliny z gruntu uschną od razu po posadzeniu najlepiej udać się do szkółki, tam powinni spróbować znaleźć przyczynę (np mogła mieć za sucho, za mokro, złą ziemia, źle posadzona, szkodnik, choroba, przyczyn może być wiele) jeśli uważacie, że zawinił ogrodnik, powinniście pokazać zdjęcie źle wykopanej rośliny od razu gdy zauważycie zmianę w wyglądzie rośliny, jak w tym przypadku i w dobrych szkółkach dają rabaty na nowo zakupione rośliny.

Jeśli powodem była zła pielęgnacja przy odpowiednio miłej rozmowie można dostać rabaty na nowe rośliny. Trzeba zwracać uwagę jaką dużą bryłę korzeniową mają wykopywane rośliny. Natomiast takie drogie egzemplarze najlepiej kupować ukorzenione w donicach wtedy jest pewność iż odpowiednio zadbane będą pięknie rosły.
Jeśli coś zostało źle napisane, bardzo proszę o poprawienie lub wyrażenie swojej opinii na ten temat.
Gardenarium 10:14, 25 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bardzo dobrze zostało napisane. Zgadzam się z opinią na ten temat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies