Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Gwarancja na duże rośliny kopane z gruntu

Pokaż wątki Pokaż posty

Gwarancja na duże rośliny kopane z gruntu

Gardenarium 15:33, 13 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To bardzo miła wiadomość.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
daszum 22:04, 13 kwi 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Danusiu też się cieszę, ponieważ nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy.
Moja radość jest jednak trochę przygaszona, gdyż obawiam się żeby cyprysik przywieziony wczoraj ,nie skończył tak jak jego poprzednik. Jest to roślina, która w ubiegłym roku była wykopana i przeznaczona do sprzedaży, ale nikt jej nie kupił, więc została posadzona ponownie. W związku z tym jest dosyć biedniutka, bo opadło z niej mnóstwo igieł. Nie wiem czy przeżyje ponowne wykopanie, ale staram się być dobrej myśli i dbam o roślinkę najlepiej jak potrafię.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Gardenarium 07:59, 14 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A jakie miała korzenie? Z zeszłego roku, to powinna być zwarta bryła korzeniowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
daszum 22:57, 14 kwi 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Danusiu, nie wiem jakie ma korzenie, ponieważ został wykopany maszynowo z gruntu, włożony w drucianą siatkę i owinięty jutą. Całość nie była ogromna.
Właściciel szkółki zapewniał mnie, że ten cyprysik w tamtym roku odchorował ucięcie korzeni i stracił igły a teraz powinien rosnąć. Czas pokaże jak będzie.
Zastanawiam się, może zamiast do ziemi powinnam go wsadzić do dużej donicy i trzymać w półcieniu. To wielka roślina, ma ponad 3 m wysokości.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Gardenarium 10:00, 17 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślę, że z deszczu pod rynnę masz sytuację.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies