Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » B&B czyli betonowa Bawaria

Pokaż wątki Pokaż posty

B&B czyli betonowa Bawaria

Figaro 17:56, 19 cze 2017


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Takimi. Tu dla niepoznaki maznelam je farba.



W ten sposob troche mamy zasloniete wejscie i kawalek garazu. I buciarnie zrobiona ze szczebelek lozka dzieciecego.





20:35, 19 cze 2017
Witaj

tytuł wątku masz typowo ogrodowy

ale zaznacze twój watek bo tego typu klimaty jakie pokazujesz są dla mnie nowością ...chetnie pooglądam wiecej takich ciekawostek


PS. kamienie super ale z wasami nie wygrasz podkaszarka cie wykonczy nerwowo wrzosów nie polecam ...szybko sie starzeją
owady i ptaki zaciapią kazda szklana powierzchnię rosliny raczej nie brudza...choć może sie myle bo nie mam rabat pod oknem
Gardenarium 21:08, 19 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Figaro napisał(a)


Moja zmora a radoscia rodziny i wszystkich zab z okolicy jest woda. Brudna woda w Betonowym Bajorku.







Brudna woda w betonowym bajorku bierze się stąd, że w wodzie nie ma równowagi, nie ma roślin, woda kwitnie bo jest gorąco,są glony bo nie maja konkurencji w postaci roslin. Czyli taki typ bajorka nie sprawdzi się. Albo rośliny albo brudna woda. Albo chemia czyli chlor i śmierdząca chlorem woda.

A tak ogólnie - dość ciekawe i nietypowe podejście do ogrodu. Poczytaj definicję co to jest "ogród".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Efffa 22:05, 19 cze 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
A ja już bardzo lubię Twój ogród,lubię takie klimaty i inne podejście, a chałupa śliczna,szkoda, że tak mało ją widać.
Jakie roślinki jeszcze przewidujesz u siebie oprócz brzóz?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 22:10, 19 cze 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Figaro napisał(a)
Sa rosliny ale nie bedzie ogrodu.

Co to znaczy? Jakoś nie zaczailam.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
iwka 22:16, 19 cze 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ciekawy dom i ogród, wnętrza też super
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
malkul 12:17, 21 cze 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Melduję się. I czekam az wątek nabierze tempa. Podoba mi się. Chcę obserwować. Hihihi
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
abiko 14:41, 21 cze 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8405
Ciekawe podejście do "ogrodu". Minimalizm już widać. Posadź w kamieniach sukulenty. Zniosą upał i szyby Ci nie pobrudzą.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Figaro 19:18, 24 cze 2017


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
eee_taam napisał(a)
Witaj

tytuł wątku masz typowo ogrodowy

ale zaznacze twój watek bo tego typu klimaty jakie pokazujesz są dla mnie nowością ...chetnie pooglądam wiecej takich ciekawostek


PS. kamienie super ale z wasami nie wygrasz podkaszarka cie wykonczy nerwowo wrzosów nie polecam ...szybko sie starzeją
owady i ptaki zaciapią kazda szklana powierzchnię rosliny raczej nie brudza...choć może sie myle bo nie mam rabat pod oknem


Kolorowa piaskownica rowniez bardzo typowe, zacheca bardziej do zabawy foremkami niz do sadzenia roslin.
Wiem ze nie wygram, ale chce na maxa ulatwic sobie prace i szukam najlepszych rozwiazan.
Podejrzewam ze pod oknami poloze deski, przykryje je kamieniami i sprobuje udawac ze jestem zadowolona.
Figaro 19:54, 24 cze 2017


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Gardenarium napisał(a)


Brudna woda w betonowym bajorku bierze się stąd, że w wodzie nie ma równowagi, nie ma roślin, woda kwitnie bo jest gorąco,są glony bo nie maja konkurencji w postaci roslin. Czyli taki typ bajorka nie sprawdzi się. Albo rośliny albo brudna woda. Albo chemia czyli chlor i śmierdząca chlorem woda.

A tak ogólnie - dość ciekawe i nietypowe podejście do ogrodu. Poczytaj definicję co to jest "ogród".


Coz za mile przywitanie, witaj Danusiu.
Ogrod wedlug informacji znalezionych w internecie, to pojecie z zakresu ogrodnictwa oznaczające miejsce przeznaczone do uprawy roslin.

Wiec ja roslin uprawiac nie mam zamiaru. Czyli nie bede miec ogrodu.
Mam zamiar jednak dazyc do polaczenia w jedna calosc w sposob swobodny i niewymuszony, czesto niezgodnych ze soba elementow wybranych z roznych stylow. Poprzez ekletyzm, Arts and crafts do Kaiyn-Shiki, odrzucajac historyzm, wybierajac z Arts tylko plyty tarasowe, kamienie i polaczenia geometrycznej konstrukcji, mam zamiar utworzyc park.
Park spacerowy w stylu Kaiyn-shiki. Z subtelnymi dodatkami wyzej wymienionych nurtow.
Polemizowalabym na temat albo albo wody i mozliwosci technik, bez uzycia chloru, ale mysle ze jako projektantka ten temat znasz.
Nie bede miec roslin wodnych i nie mam chloru. Mam za to wiecej pracy, zaby i kärcher. Kompletu uzupelniaja 24 godzinne pompy i mala fontanna. I rachunki za wode.
I jak narazie ten typ bajorka sie sprawdza, ku uciesze meza. Mojej jakby mniej.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies