Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród który stał się moją pasją

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród który stał się moją pasją

Karoandherga... 09:15, 03 lip 2017


Dołączył: 26 cze 2017
Posty: 64
Mój ogród jest całkiem młody. Rok temu w kwietniu kupiliśmy dom z działką 660m2. Więc nie za dużą, nie za małą. Była trawa i 4 całkiem spore drzewa. No i zaczęła się ciężka praca...Postanowiłam zrobić wszystko sama, z małą pomocą męża. A tu jak to wyglądało rok temu, a jak wygląda teraz:

____________________
Karolina - Ogród, który stał się moją pasją
Karoandherga... 09:29, 03 lip 2017


Dołączył: 26 cze 2017
Posty: 64
No i oczywiście warzywnik bo też już jest. W drewnianych obramowaniach. W tym roku mam już całkiem sporo posiane, no i nasadzone bo krzewy i drzewa owocowe też oczywiście są.
____________________
Karolina - Ogród, który stał się moją pasją
Karoandherga... 13:00, 04 lip 2017


Dołączył: 26 cze 2017
Posty: 64
A tu domek dla owadów własnej roboty W tle mój ogród


____________________
Karolina - Ogród, który stał się moją pasją
margaretka3 13:08, 04 lip 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Cześć, Karolinko. Witaj na forum!
W rok zrobiłaś niesamowicie dużo. Warzywnik popieram, a taki w skrzyniach prezentuje się świetnie.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Karoandherga... 15:32, 04 lip 2017


Dołączył: 26 cze 2017
Posty: 64
Witaj Małgosiu, dziękuję za miłe słowa. U Ciebie takie piękne liatrie na zdjęciu, to już tegoroczne? Moje wysiałam w zeszłym roku i już całkiem łądnie się rozrosły.
____________________
Karolina - Ogród, który stał się moją pasją
sylwia_slomc... 19:46, 09 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Witaj Karolinko Kawał roboty w rok zrobiłaś
Zastanawiają mnie jednak nasadzenia w tym miejscu



Karoandhergarden napisał(a)
A tu domek dla owadów własnej roboty W tle mój ogród





Na pierwszym zdjęciu masz jałowiec przed domkiem posadzony, on bardzo szybko rośnie i po dwóch sezonach nie będzie widać ani domku, ani roślin dookoła, ani kostki i kawałka trawnika - ta roślina potrzebuje duużo miejsca, tam dla niej za ciasno.

Na drugim zdjęciu
Przed pierisem masz berberysy? trzmielinę i barwinek lub irgę, ciężko mi rozróżnić na fotce

Kochana berberys szybciej rośnie niż pierisy i również połknie pierisa, trzmielina i barwinek też szybko rosnące, o wiele za mało tam miejsca dla nich wszystkich. Irga mocno rośnie już w trzecim sezonie, a barwinek w dwa lata całą rabatę zajmie.

Musisz się tam na coś zdecydować. Sorki, ale musiałam ostrzec
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Karoandherga... 21:39, 09 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2017
Posty: 64
Dzieki za wszystkie wskazowki i o wszystkim wiem i zdaje sobie sprawe
Mam maly ogrod 664m2 razem z domkiem
Takze wszystko przycinam. W tym roku berberys juz przyciety w kulke, barwinek tez od razu po zimie i teraz drugi raz. Trzmielinę przycinam mocno przy ziemi juz po dwoch sezonach zrobila sliczne tlo. Jalowiec tez bedzie przycinany w chmurkę. Muszę ten ogrod mozno trzymac w ryzach, zaby mi sie za bardzo nie rozrosl, bo apetyt mam na wszystko zeby miec
____________________
Karolina - Ogród, który stał się moją pasją
Karoandherga... 21:54, 16 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2017
Posty: 64
Po dwóch latach trochę mi się już wszystko rozrosło. Część roślin zmieniła miejsca. No i nareszcie mogę się nacieszyć zielenią mam też sporo przycinania...
____________________
Karolina - Ogród, który stał się moją pasją
Karoandherga... 22:09, 16 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2017
Posty: 64
A to mój przedogródek. Ma trzeci sezon. Więc trochę mu jeszcze brakuje wysokości, ale i tak jest już mega kolorowo w porównaniu z klepiskiem które było tu dwa lata temu.
____________________
Karolina - Ogród, który stał się moją pasją
Urszulla 10:00, 17 lip 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Witam się, rzeczywiście ładnie. I jak piszesz że tniesz wszystko, to dobrze bo przy małym areale lepiej z tymi nożyczkami ogrodowymi chodzić w kieszeni

Co do cięcia -moi sąsiedzi tak trzymają w ryzach wszystko na większym areale. Zobacz sobie u mnie na drugim wątku, link w podpisie "od patyczka po ogród"
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies