Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek u Andzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek u Andzi

andzia19796 00:22, 01 lip 2011


Dołączył: 30 cze 2011
Posty: 41

Informacja: Wątek został wydzielony przez moderatora z Ogród coli

Witam jestem pierwszy raz na tym forum i jestem pod wrażeniem jakie macie pomysły i piękne ogrody. Ja ma problem którego nie mogę rozwiązać za żadne skarby świata zero koncepcji na mój przedogródek!
Wygląda w tej chwili tak..


Na dwóch ostatnich zdjęciach jest pień po starym drzewie który bym musiała jakoś zamaskować albo coś na nim postawić ale co i jak???

bardzo podoba mi się połączenie kamieni żwirku i kory bardzo liczę na waszą pomoc,kamienie i rośliny mogła bym poprzesadzać ale gdzie??
____________________
PRACA W OGRODZIE TO NAJLEPSZE LEKARSTWO:)
hanka_andrus 08:53, 01 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj Andziu! Widzę ,że masz za betonowym ogrodzeniem ulicę.Nasadzenia w przedogródku zależą od tego, jak u ciebie operuje słońce w tej części ogrodu,i jak bardzo chcesz się od tej ulicy zasłonić czy odgrodzić.
Może masz jakieś ulubione rośliny,które chciałabyś tam mieć?Muszą te nasadzenia być jakby wizytówką twojego domu,podpatruj u naszych forumowiczów piękne założenia,a znajdziesz zapewne rozwiązanie ciebie zadowalające.
Życzę zadowolenia z prac ogrodowych.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
andzia19796 12:39, 01 lip 2011


Dołączył: 30 cze 2011
Posty: 41
hanka_andrus dziękuję za tak szybką odpowiedz
słońce mam tam tylko od rana , tak jest tam ulica ale niekoniecznie chciała bym się zasłonić od drogi ale na pewno jakieś rośliny na płot betonowy by sie przydały ale najlepiej zimo zielone co myślicie o bluszczu? a może coś innego?
____________________
PRACA W OGRODZIE TO NAJLEPSZE LEKARSTWO:)
kaisog1 12:45, 01 lip 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ja bym dała tuje lub liściaka jakiegos jako żywopłot..... Bluszcz hmmmm boje się, że za jakiś czas zamiast liści będziesz miała tylko zdrewniałe patyki od dołu.... A zywopłot będzie ok. Tniesz na wysokość jaką chcesz no i piękne tło dla roślin.
Nie wiem ile tam masz miejsca ale zrezygnowałabym z tej ścieżki żwirowej, zmniejszyła ta ogromniastą rabate na rzecz trawy. Zlikwidowała gazony (ja ich po prostu nie lubię )
Wiesz, wydaje mi się, że jakbyś narysowala przedogródek z wymiarami to z pewnością będzie więcej podpowiedzi Aha i co do słońca to, do której ono tam operuje?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
andzia19796 13:11, 01 lip 2011


Dołączył: 30 cze 2011
Posty: 41
słońce jest tylko od rana do około godz 13tej
____________________
PRACA W OGRODZIE TO NAJLEPSZE LEKARSTWO:)
Pwl 14:07, 01 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Tez tak jak Małgorzata radzi zmniejszyłbym jednak rabatę. Jest za duża i nie da się jej ładnie
obsadzić. Zawsze z czasem można ją powiększać i zmniejszać tym samym trawnik. Thuje z
betonowych czerwonych doniczek można podsadzić na gęsto między już rosnące thuje pod
siatką po lewej stronie. I tak kiedyś będzie je trzeba stamtąd usunąć więc może lepiej teraz
póki jeszcze są małe
____________________
paweł
Gardenarium 20:12, 01 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A na rysunku po prawej stronie jak dalej się ciągnie ta rabatka?

Czy ona jest wyodrębniona? Co jest dalej.
Bo jesli proponujemy trawnik poprowadzic na części rabaty, to on powinien mieć tam dalej jakąś kontynuację.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
andzia19796 20:34, 01 lip 2011


Dołączył: 30 cze 2011
Posty: 41
po lewej jest płot sąsiadów a z prawej jest chodnik wejście na działkę
____________________
PRACA W OGRODZIE TO NAJLEPSZE LEKARSTWO:)
kaisog1 23:06, 01 lip 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
czyli generalnie ścieżka jest do nikąd....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
alinak 15:45, 03 lip 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
a jak sie przedstawia widok z drugiej str. żwirowej ścieżki ,to też ważne .

na początek myślę że jeżeli to ma być gustowny przedogródek to wyrzuć gazony ,to dobre przy sklepie .

jeżeli nie chcesz sie izolować od ulicy to bluszcz jest dobry ,pochłania kurz i będzie kulisem ,ja jednak wybrałabym żywopłot np . z grabu , thuji lub droższa wersja z cisa . możesz go dać tylko do wys. płotu
i nie będzie ci zasłaniał ulicy.
pokaż nam całość . mam podobny przedogródek . jest bardzo kłopotliwy . ,ale wklejam fotki






____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies