Gdzie jesteś » Forum » Róże » Różany TOP sezonu 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Różany TOP sezonu 2017

Ewik 10:15, 10 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292




Z Tereską
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 10:20, 10 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Pozostałe miejsca zarezerwowałam dla angielek
8 DESDEMONA

Dla mnie ta róża ma coś w sobie i liczę , że nie pokazała jeszcze na co ją stać . Zdrowa , narazie nie urosła za duża , ale chetnie kwitła , kwiaty niby nic specjalnego a jednak





W sierpniu

____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Kasia_CS 10:20, 10 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Cudowne!! Ale piękne jest połączenie Baronesse z Tereską! Faktycznie bliźniaczki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Ewik 10:31, 10 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
9. GERTRUDE JEKYLL
Starsza odmiana Austina , u mnie rosnie w trudnych warunkach na skarpie . Rosnie zdecydowanie wiecej niż szkółkowe 1,5 metra , kolczasta .Połamana w sezonie i musiałam wyciać połowe to zdążyła sie ładnie odbudować . Kolor intensywne róż, pieknie pachnie i intensywnie , czuć ją z kilku metrów , idealna do kulkowania , zakwita wcześnie i pierwsze kwitnienie jest bardzo obfite, drugie mniej , kwiaty trwałe z czym u angielek bywa różnie .
Minusem jest , że uwielbiają ją wszelkie robaczki i przeważnie w drugiej połowie sezonu dużo lisków jest zjedzonych .







____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 10:39, 10 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
10 MAID MARION
Kolejna panna ze stajni Austina , stosunkowo nowa odmiana , krzak średniej wielkości o pięknych kwiatach w kształcie i kolorze. w tym roku niestety poprzez ciągłe opady deszczu drugie kwitnienie słabe . Mogłaby dłuzej trzymać kwiat ale myślę, ze nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa .




____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 10:45, 10 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Poza 10 - tką a myślę , że warte posiadania znalazły sie róże piżmowe.
Inne niż klasyczne róże do których jesteśmy przyzwyczajeni , ale jakże urocze, troche podobne do hortensji , spore krzaczory, chętnie i obficie kwitnące , stosunkowo zdrowe o bardzo trwałych kwiatach .


ponizej w grudniu
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 10:48, 10 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292


____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 11:00, 10 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Przy wyborze do TOP 10 kierowałam sie :
* ogólnym wyglądem krzaka ( nie lubię pełzających po ziemi lub uginających sie pod cieżarem kwiatów i smetnie opadająch w dół kwiatów )
* trwałością kwiatów - moze mam troche bzika na tym punkcie , ale jesli róża ma kilka sezonów i sypie sie na drugi dzien ,lub mdleje na troche mocniejszym słońcu to mimo, ze piękna nie mam miejsca na takie panny
* zdrowie , to wiadomo , nie uzywam chemii , ale i bez przesady , jesienią nie panikuje jak widze troche brzydkich liści
* cała reszta
czasami róża ma to coś i już .

____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
anulajda 11:20, 10 gru 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Ewcia piękny Top i jakże bliski memu sercu ))
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Kasia_CS 11:30, 11 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ewa dziękuję za Twój top pewnie się jeszcze na jakąś różyczkę skuszę przez CIebie, choć nie bardzo mam miejsce Ale od każdej różanej topowiczki "kradnę" jakąś odmianę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies