Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasz 1szy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz 1szy ogród

ewedela 01:01, 15 wrz 2017

Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 55
Cześć anka_!

Ogrodzenie mamy Front jest tymczasowy z siatki leśnej właśnie, boki mamy z siatki ocynkowej powlekanej, a tył to płot betonowy.

anka_ napisał(a)
PS Cuuuuuuuudownego gościa miałaś. Tylko raz miałam okazję podziwiać takiego jegomościa w realu.


Gość się gości do dziś, widzę go codziennie po kilka razy jak sobie wygrzebuje posiłek

Toszka 08:42, 15 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dudek piękny. Jak zobaczyłam, to sobie pomyslałam, że po co jeździć do Amazonii i podziwiać papugi kiedy my takie ślicznoty mamy Szkoda tylko, że tak mało
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AnnaCh 10:40, 15 wrz 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
ewedela napisał(a)
AnnaCh- witaj serdecznie Aniu, zapraszam Choć nie ma czego jeszcze u mnie oglądać, natomiast chętnie przyjmę porady. Wskoczyłam do Ciebie na chwilkę, a tam ponad 1000 str, nie wiem kiedy ja to wszystko przeczytam
Nie czytaj, nie ma sensu, są bardziej wartościowe watki, np. Ani anbu, kopalnia wiedzy i toszkowej mądrości
____________________
Ania - Malutki pod lasem
ewedela 14:04, 15 wrz 2017

Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 55
AnnaCh napisał(a)
Nie czytaj, nie ma sensu, są bardziej wartościowe watki, np. Ani anbu, kopalnia wiedzy i toszkowej mądrości
Widzę góry, rudości, "(...)pod lasem" - muszę zajrzeć choćby pobieznie ale ustawię Cię w kolejce. Wątek anbu zalecony przez Toszkę właśnie podczytuję w wolnych chwilach.
ewedela 11:30, 29 wrz 2017

Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 55
No to mój T jedzie dziś z glebogryzarą, a ja zaraz na necie muszę zamówić mączkę bazaltową, bo w centrach ogrodniczych u mnie dziwnie na mnie popatrzyli i pytali "ale co Pani chce kupić? Co to i do czego?"
Qpy na pewno uda nam się załatwić trochę na wiosnę, roślinom w dołki, teraz nie wiem czy coś zorganizujemy do zimy aby po całej działce rozrzucić.

W przerwie jak się skończy paliwo i będzie trzeba skoczyć po nowe przy okazji muszę kupić grabie bo mamy tylko takie plastikowe do liści. A w najbliższym czasie widły sobie sprawię i siewnik do trawki.

Zapał na zakup cisa teraz na jesień został zgaszony przez większe koszty innych prac które w najbliższym czasie będą u nas wykonywać. Także faktycznie zrobię gdzieś na działce przechowalnik, zadołuje to co mam na zimę i liczę, że powoli zaczniemy wiosną.

Liczę, że pomożecie planować przez ten czas

Toszka 10:01, 30 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pewnie, że pomożemy
teraz czas na przygotowanie gleby. Idealny czas. Dobrze by było teraz, na jesieni od razu przekopać z obornikiem. Przekopać, a nie rozrzucić. Gleba ciepła, to nawet nieprzekompostowany obornik zdąży trochę popracować.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ewedela 20:08, 30 wrz 2017

Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 55
Mączka zamówiona, 2 ary po glebogryzarce przegrabione... z 13, no 10 bo omijamy podjazd i miejsce pod taras. skóra z kciuków zlazła a łapki wysmarowane voltarenem.
Zadołowane kilka roślinek, ogrom mamowych jeszcze czeka. I może się zdarzyć, że nowa ziemia dojedzie jednak dopiero wiosną.

Świeży qpal nie wchodzi w grę, sąsiedzi by nas zlinczowali a ja nie wyobrażam sobie przekopywać całej działki na szybko, bo i rady nie dam, żeby przykryć smrodek. Pójdzie pod roślinki jak będziemy sadzić. Innej opcji obecnie nie widzę.
anbu 13:51, 02 lis 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Pytałaś u mnie o cisy
Miśki to hilli, maluchy na froncie to hicksi.
Bakatę jak mam, to w którejś kulce lub w stożku ale za bardzo rozróżnić nie umiem, bo się nie znam

Pozdrowionka
____________________
Ania Ogród Ani :)
ewedela 00:20, 03 lis 2017

Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 55
Dzięki anbu
ewedela 17:40, 15 lut 2018

Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 55

Powoli wracam po długiej nieobecności, trochę się wydarzyło i już wiem, że nasz ogród będzie powstawał pooowoooli. W każdym razie zrobiłam sobie wstępny plan nasadzeń żywopłotowych.
Co wy na to?
Lewy górny róg narazie pusty bo zastanawiam się czy nie zlokalizować tam warzywnika, jagodnik i kilku owocowych drzewek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies